Juniorku čeká doma Mladá Boleslav, starší dorost bude bojovat dál o umístění v play-off

B r n o – První týden v adventu přinese celkem tři utkání mládežnického hokeje. Juniorka se doma střetne s Mladou Boleslaví a starší dorost se vydá na západ Čech, kde ho v rámci bojů o umístění pro play-off čeká zápas s Karlovými Vary a s Plzní.

Juniorku čeká domácí duel s Mladou Bolestaví

Brněnská juniorka se zatím suverénně drží na předních příčkách tabulky. Aktuálně se s jednačtyřiceti body nachází na druhém místě a na první Plzeň ji zbývají pouze dva body. Nutno podotknout, že západočeši mají odehráno o jedno utkání méně. Minulý týden ve čtvrtek však Brňané zaváhali a prohráli venkovní duel se Spartou 0:6. Tento nepovedený zápas ale hned druhý den napravili a porazili Slavii 6:4. Ofenzivu Komety táhne Jakub Čejka s kapitánským céčkem na hrudi. Na svém kontě má již šest branek a třináct přihrávek.

V pátek přivítají na svém ledě Mladou Boleslav, která nemá tak jisté výsledky a se sedmatřiceti body je na páté příčce, ale má o zápas navíc jak týmy šlapající ji na paty a střed tabulky je velice vyrovnaný. I deváté České Budějovice ztrácí na bruslařský klub jen tři body a mají utkání k dobru. Mladoboleslavští minulý týden odehráli dva domácí zápasy. Nejprve v pátek podlehli Olomouci 2:3, ale v sobotu porazili Zlín 3:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Dominik Pawliczek, jenž zatím vstřelil celkem jedenáct branek a jedenáctkrát přihrával.

23. kolo DHL extraligy juniorů
pátek
8. 12. 2017
12:30 hod.
HC Kometa Brno BK Mladá Boleslav DRFG Arena, Brno

Starší dorost čeká trip na západ Čech

Starší dorost již hraje svoji druhou část sezóny o pořadí v play-off. Po ne zcela vydařeném utkání v Jihlavě Kometa doma dvakrát zvítězila. Nejprve ve čtvrtek porazila Pardubice 4:1 a v sobotu získala dva body po výhře v prodloužení 6:5 nad Hradcem. Se šesti body je tak na šesté příčce tabulky. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Vojtěch Střondala, jenž má na kontě tři branky a jednu přihrávku.

Pátečním soupeřem jsou Karlovy Vary, které ze čtyř utkání vytěžily celkem devět bodů a nachází se aktuálně na třetí příčce. Energie jen jednou zaváhala v pátek s Kladnem, když prohrála venku 1:4, ale svůj neúspěch v sobotu napravila vítězstvím nad Slavií 2:1. Útok Energie táhne Adam Křemen, jenž si během čtyř utkání o pořadí v play-off připsal šest bodů za tři branky a tři asistence.

5. kolo Extraligy staršího dorostu- o pořadí v play-off
pátek
8. 12. 2017
18:00 hod.
HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno KV Arena, Karlovy Vary

Plzeň je na tom ještě lépe než Karlovy Vary. Ve druhé části sezóny Indiáni vyhráli všechny čtyři utkání. Dvě v základní hrací době, předposlední venkovní zápas proti Slavii a poslední duel na Kladně až na samostatné nájezdy a s deseti body vede tabulku. Kanadské bodování týmu vede Radek Mužík se sedmi body (2+5). Plzeň bude tedy pro Kometu velkou výzvou.

6. kolo Extraligy staršího dorostu- o pořadí v play-off
9. 12. 2017
15:00 hod.
HC Plzeň 1929 HC Kometa Brno Home Monitoring Aréna, Plzeň

Mladší dorost se nedostal do play-off

Mladší dorost minulý týden dvakrát prohrál. Nejprve v pátek doma s Hradcem Králové 3:4 a v sobotu Brňané opět těsně prohráli v Havlíčkově Brodě 4:5. Bohužel tak mladší dorost spadl na páté místo a jen těsně se tak nedostal do play-off, jelikož na čtvrté České Budějovice scházel hráčům Komety pouhý bod.

Sezóna ovšem mladšímu dorostu nekončí, jelikož budou ve skupině o záchranu. Sestupuje pouze nejslabší tým a body ze základní části si týmy ponechávají, takže Brňanům sestup nehrozí. Hned na úvod skupiny "D", z níž nejlepší celek na jejím konci postoupí do play-off, přivítají Brňané doma Letňany. S těmi se letos utkali již dvakrát. Nejprve doma prohráli 0:4, v odvetě pak na ledě soupeře vyhráli 6:0.

1. kolo nadstavbové skupiny D extraligy mladšího dorostu
čtvrtek