Juniorku čekají pražská "S", MDO poslední zápas základní části. SDO přivítá Hradec

Juniorku čekají pražská

B r n o - Poslední listopadový týden přinese hned pět mládežnických utkání. Ve čtvrtek se představí doma starší dorost, který přivítá Pardubice. Juniorku čeká venku Sparta a o den později Slávie. V sobotu se pak opět doma představí starší dorost proti Hradci Králové. Mladší dorost naopak odcestuje do Havlíčkova Brodu.

Juniorku čeká trip do Prahy, kde se postupně utká se Spartou a Slávií

Juniorům se letos opravdu daří. Z devatenácti zápasů prohráli pouze pět. Naposledy to bylo v polovině listopadu s Kladnem. Od té doby hrála juniorka třikrát doma a třikrát zvítězila. Minulý týden formu Brna pocítil Chomutov, který prohrál 9:4 a následně Litvínov, ten podlehl 4:2. Kometě patří se ziskem osmatřiceti bodů druhé místo. Na první Plzeň činí ztráta čtyři body. Na třetí Kladno mají svěřenci Jana Zachrly náskok jediného bodu. Ofenzívu Brna táhne kapitán Jakub Čejka, jenž má na svém kontě osmnáct kanadských bodů (6+12).

Spartě se letos tolik nedaří, na svém kontě má po devatenácti utkáních osmadvacet bodů a patří ji jedenáctá příčka. Ovšem střed tabulky je velice vyrovnaný. To dokazuje i to, že na sedmý Chomutov ztrácí pouze dva body. Směrem dolů má Sparta stejně bodů jako Jihlava. Na třináctý Liberec již má náskok svou bodů. V posledních dvou utkáních narazili sparťané na Zlín a Olomouc. Obě utkání odehrála Sparta venku. Zlín dokázala porazit v prodloužení 6:5 a Olomouc v základní hrací době 5:2. Nejlepším útočníkem Pražanů je Tomáš Pšenička, který dokázal vstřelit dvanáct branek a na dalších patnáct nahrát.

21. kolo DHL extraligy juniorů
čtvrtek
30. 11. 2017
17:30 hod.
HC Sparta Praha HC Kometa Brno Tipsport Arena, Praha

Ihned druhý den se Kometa přesune do Edenu, kde jí čeká Slávie. Ta je na tom z obou pražských soupeřů lépe. Momentálně ji patří pátá pozice s třiadvaceti body. Na čtvrtou Mladou Boleslav ztrácí jediný bod. Na Kometu je to bodů šest. V posledním týdnu taktéž Slavia narazila na Olomouc a Zlín. S prvním jmenovaným týmem prohrála 2:3. Na Zlín si však Slavia vyšlápla a vyhrála 7:3. Kanadské bodování vede David Steiner, který dokázal získat dvacet jedna bodů (9+2).

Kometa bude chtít jistě Slávii oplatit domácí prohru. „Slávii máme co vracet. Doma jsme s nimi neodehráli ideální zápas, takže bude důležité nastoupit s větší chutí. Abychom odčinili minulé zaváhání," říká hlavní trenér Brna Jan Zachrla.

22. kolo DHL extraligy juniorů
pátek
1. 12. 2017
15:00 hod.
HC Slavia Praha HC Kometa Brno Zimní stadion Eden, Praha

Starší dorost v rámci skupiny o pořadí v play-off čeká Hradec Králové a Pardubice

Starší dorost vstoupil do druhé fáze sezóny neúspěšně. V Jihlavě nestačil na domácí 3:4 po samostatných nájezdech. Díky jednomu získanému bodu patří Kometě sedmá příčka, je však nutno dodat, že některé týmy mají odehráno o jeden zápas více či méně. Brněnskou ofenzívu táhne Vojtěch Kadlic, který dokázal nastřádat během sezóny dvanáct kanadských bodů (3+9).

Na Hokejové haly dětí a mládeže zavítají ve čtvrtek Pardubice. Ty již odehrály dvě utkání. V prvním dokázaly porazit Kladno poměrem 6:4. V druhém utkání proti Slávii však Dynamo nevstřelilo jedinou branku a prohrálo 0:3. Díky třem bodům patří Pardubicím čtvrté místo. V útočném pásmu Pardubic se nejlépe orientuje Jiří Bucek, ten dokázal vsítit čtrnáct branek a na dalších deseti se podílel přihrávkou.

3. kolo Extraligy staršího dorostu- o pořadí v play-off
čtvrtek
30. 11. 2017
16:45 hod.
HC Kometa Brno HC Dynamo Pardubice Hokejové haly dětí a mládeže, Brno

Ani ne za čtyřiadvacet hodin vyjedou komeťáci opět do boje. Tentokrát proti Hradci Králové. Ten již také stihl odehrát dvě utkání. A obě dokázal vyhrát v základní hrací době. Nejdříve si poradil se Slávií 1:6 a následně Kladnem 4:3. Mountfieldu tak patří druhá příčka. Za Plzní zaostává jen díky horšímu skóre. Mountfield čeká ještě den před sobotním duelem zápas s Duklou. Nejlepším střelcem Hradce Králové je Petr Poppel, jenž dokázal vstřelit šestnáct branek a na dalších dvanáct přihrát.

4. kolo Extraligy staršího dorostu- o pořadí v play-off
2. 12. 2017
13:00 hod.
HC Kometa Brno Mountfield HK Hokejové haly dětí a mládeže, Brno

Mladší dorost zajíždí na led Havlíčkova Brodu

Mladší dorostence čeká utkání v Havlíčkově Brodě. Brňané budou chtít odčinit prohru z posledního zápasu s Hradcem Králové, kterému podlehli 3:4. Brnu patří se ziskem osmadvaceti bodů čtvrtá příčka, která zajišťuje postup do play-off. Ještě před vyřazovací částí však Kometu čeká dalších dvacet utkání v druhé fázi soutěže. Nejlepší z útočících hráčů je Jakub Brabenec. Ten již posbíral sedmnáct kanadských bodů (5+12).

To Havlíčkův Brod bude muset o play-off bojovat. Šestá příčka se ziskem dvaceti bodů znamená postup do jedné ze skupin, kde se bude bojovat jak o postup do vyřazovacích částí, tak o udržení se v nejvyšší soutěži. I Havlíčkův Brod v minulém kole padl. Nestačil totiž na Mladou Boleslav a prohrál po nájezdech 4:5. Lídr bodování Havlíčkova Brodu je Marek Kopic, ten si během sezóny připsal již čtrnáct branek a devatenáct asistencí.

18. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu
2. 12. 2017