Kometa zažila povedený podzim. Dařilo se týmu i jednotlivcům

B r n o – Reprezentační přestávka pomalu končí, zároveň se blíží konec roku, a tak je čas na menší bilancování. Brněnskému celku se první polovina ročníku povedla a v tabulce i nadále obývá nejvyšší příčky. Hojné zastoupení mají modrobílí také v tabulce statistik, kde mnozí z nich patří k nejlepším v celé Tipsport extralize.

Parádní vstup do sezóny a boj o vrchní příčky

Kometa letos vstoupila do osmé extraligové sezóny ve své novodobé éře. Tu načala velkou bodovou šňůrou, jež se natáhla až na 14 zápasů! Po odehrané více než polovině základní části patří svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského v tabulce druhé místo, tři body za vedoucí Třincem.

2. místo v tabulce 57 bodů
23,26% úspěšnost přesilovek 79,05 % ubráněných oslabení
110:75 skóre 27,66 střel na zápas
5 vstřelených branek v osl. 363 trestných minut
29 odehraných zápasů 351 hitů

Kometa se dlouhodobě spoléhá i na skvělé publikum. V Brně bylo v letošní sezóně vyprodáno devětkrát z patnácti utkání v DRFG Areně. Jihomoravský celek patří v nejvyšší české hokejové soutěži stabilně mezi špičku ligy, co se návštěvnosti týče. V letošní sezóně si drží průměr 7604 diváků na zápas, což je nejvíce ze všech na českých hokejových kluzištích! Celkově do brněnské haly přišlo již 114 058 fandů. Nejen na domácích, ale také na venkovních zápasech se Brňané mohou pyšnit skvělou podporu, fanoušci jezdí s Kometou napříč celou republikou.

Jak již bylo řečeno, Kometa táhne i venku. Pro fanoušky soupeře je třetím největším lákadlem z celé extraligy. Náštěvnosti venku vévodí Sparta, druhý je Hradec a pomyslný bronz bere Kometa s 81 715 diváky.

Výroční choreo brněnských fanoušků k oslavě 63. narozenin. Foto: Michal Eger

Hráčům Brna se daří také v individuálních statistikách

Po mnoha sezónách strávených za mořem a v KHL se české nejvyšší soutěže vrátil Martin Erat. Třebíčskému rodákovi vychází zatím sezóna v Kometě podle představ a ačkoliv dvě utkání musel kvůli drobnému zranění vynechat, tak s 31 body (11+20) vede kanadské bodování celé soutěže. Jeho útočný parťák Marek Kvapil se do Komety vrátil po šesti letech a opět patří mezi bodové lídry. Na své pažbě má 29 bodů (12+17) a i on patří mezi špičku soutěže.

Třetím klíčovým mužem domácích je Martin Zaťovič. Rodák z Přerova prokazuje také v Kometě svůj potenciál střelce a po polovině soutěže má na kontě již 15 branek, za což mu v tabulce střelců patří druhé místo o gól za vedoucím Kubalíkem. Černou práci v obranné činnosti má v Kometě za úkol zejména Michal Gulaši, jenž každý měsíc zaujímá nejvyšší mety v Radegast Indexu, a také Ondřej Němec, který má v tabulce pravdy skóre +17. V tomto bodování je nejlepší a vládne celé soutěži. Nejvytěžovanější bek Komety na ledě stráví v zápase průměrně přes 22 minut.

Martinové Erat a Zaťovič zatím bodově táhnou Kometu. Foto: Michal Eger

Mládí v akci aneb zapojení juniorů a dorostenců

Kometa myslí i na budoucnost. V nové sezóně si svůj debut a A-týmu odbylo mnoho mladých nadějných hráčů, kteří se ukazují ve skvělém světle. Útočník Martin Nečas dostává pravidelně příležitost v první formaci a v dosavadním průběhu soutěže doposud získal 13 bodů (6+7). Matěj Novák odehrál čtyři utkání a na svém kontě už má ale také premiérovou trefu. Mezi útočníky si své debuty odbyli také Petr Kratochvíl a Adam Gajarský.

Martin Nečas nastupuje stabilně v prvním útoku. Foto: Michal Eger

Mezi obránci mají na svém kontě nejvíce startů Filip Král (15) a také Libor Zábranský ml. (8). Oba si již navíc připsali premiérový bod za asistenci v nejvyšší české hokejové soutěži.