Kratochvíl po postupu do finále: Ještě jsem nezažil tak skvělou partu, jaká tu je letos

B r n o – Zatímco áčko se o svou účast ve finále stále srdnatě pere, juniorům už chybí jen poslední krok za zlatým snem. Po skvěle zvládnuté sérii s Hradcem Králové, kterou po dvou shodných výsledcích 5:2, ovládli 2:0 na zápasy stanou proti Liberci v poslední sérii sezóny – ve finále. Nejen o něm, ale také o průběhu semifinále a klíčových faktorech týmu pohovořil krátce po završeném postupu útočník Petr Kratochvíl, který v sobotním duelu vstřelil vítěznou branku.

Jaké byly vaše pocity krátce po konci duelu, když jste definitivně postoupili do finále?
Bylo to nádherné a úžasné. Všichni jsme za tím tvrdě šli, od začátku sezóny jsme makali, a povedlo se nám. Teď už nám chybí jen jeden poslední, a snad nejhezčí krůček, a já doufám, že to dokončíme.

Výhra nad Hradcem Králové ve druhém semifinále se ale nerodila snadno, souhlasíte?
Opět to byl těžký zápas. My jsme spíše čekali, co Hradec udělá, a jestli po nás půjdou, nebo budou odstoupení. Povedly se nám dát dva rychlé góly, kdy si myslím, že jsme soupeře už trochu nalomili, a oni ucítili, že to s námi nebude jednoduché. Pak už jsme si to hlídali a dokončili to.

Na konci první třetiny dostal trest do konce zápasu za faul Tomáš Havránek a vás čekalo dlouhé oslabení. Jak moc s vámi zamávalo?
Bylo to náročných pět minut, navíc jsme dostali jeden gól. Hradec se trochu nakopnul, ale řekl bych, že nás to ještě stmelilo. Havran (Tomáš Havránek, pozn. aut) nám samozřejmě chyběl, a to už jak při přesilovkách, tak při hře pět na pět, protože je to výborný hráč. I bez něj jsme si ale šli za vítězstvím.

Poté, co hosté snížili, jste ale dokázali taktéž v přesilovce odpovědět. Jak se vaše seběhla?
Vojta Střondala to shazoval dolů na Mlynyho (Tomáše Mlynáře, pozn. aut.), všechno to byl nacvičený signál. Trochu se nám tam puk zamotal pod gólmanem, ale já už jsem naštěstí dorážel do prázdné branky. Díky bohu, že jsem to trefil.

Radost brněnského útočníka po třetí a zároveň vítězné brance celého duelu. Foto: Vít Novák

Do třetí třetiny jste opět vstupovali s dvoubrankovým náskokem…
Hlavně jsme nechtěli dostat nějaký blbý gól do desáté minuty, protože Hradec by to zase nakoplo, a nebylo by to tak dobré. Ubránili jsme se a navíc přidali i čtvrtý gól, a definitivně soupeře zlomili.

Kde byl největší rozdíl v obou semifinálových duelech?
V Hradci jsme dostali rychlý gól, takže jsme se z něj museli rychle oklepat, ale ukázali jsme sílu týmu a otočili celý zápas. Ve druhém semifinále, si myslím, byl Hradec trochu bojácný a čekal, co s ním uděláme. Je jen dobře, že to takhle dopadlo.

Pomáhá vám v těchto vypjatých klíčových zápasech i zkušenosti, které jste nabral v Třebíči a áčku Komety?
Samozřejmě těžím ze zkušeností. Občas je hra v juniorce možná trochu pomalejší, a tak mám víc času na rozmyšlenou, ale všichni kluci zde v Brně už jsou zkušení, protože hráli v Třebíči nebo dokonce v áčku. Ty zkušenosti prostě mají.

Patříte mezi ty, co si v případě potřeby vezmou v kabině slovo, a řeknou si k celé situaci svoje?
Tohle je práce trenérů, kteří to dělají výborně. Je tu letos fakt vynikající parta, všichni zde ví, co mají dělat a vůbec není potřeba nikomu nic říkat.

Momentka z druhého semifinále proti Hradci. Foto: Vít Novák

Většina z hráčů letošního kádru už přitom finále v mládežnických soutěžích zažila. Jaká tohle bude výhoda?
Strašně moc si to užíváme. Juniorské finále hrajeme poprvé, ale z předchozích let už z dorostů podobné zkušenosti máme. Doufám, že si je přeneseme, a pomohou nám.

Hraje se vám lépe, když víte, že za sebou máte Lukáše Dostála, který vás drží v těžkých momentech nad vodou?
Je to výborný gólman. Musím před ním opravdu smeknout klobouk, protože je vážně neuvěřitelné, jak on chytá. Není to jen teď v play-off, je to tak už celou sezónu. Víme, že se o něj můžeme opřít, a to nám šíleně pomáhá.

V čem podle vás tkví největší síla letošní juniorky Komety?
Všechno je to o partě a týmovém duchu, které tu jsou. Je to neskutečné, ale ještě jsem snad nezažil takovou partu, jaká tu letos je. Ne nadarmo se říká, že když to funguje v kabině, tak to funguje i na ledě. Nám to v obou případech klape skvěle.

Už je jasné, že vás ve finále čeká Liberec. Jakou sérii proti severočeskému celku očekáváte?
Bude to strašně vyrovnané, potkají se přeci jen dva nejlepší týmy. Já doufám a strašně si přeji, abychom sem do Brna přijeli ve vedení 1:0 na zápasy.

Bezprostřední radost juniorky Komety po postupu do finále. Foto: Vít Novák