.

Lukáš Nahodil o Kometě: Časem bych si asi vyčítal, že jsem novou výzvu nepřijal

Lukáš Nahodil o Kometě: Časem bych si asi vyčítal, že jsem novou výzvu nepřijal
 

B r n o – Lukáš Nahodil má ve své sbírce má dva mistrovské tituly, které získal s Pardubicemi. Letos si vyzkoušel osmadvacetiletý hokejista protipól extraligového bojiště. V nevyzpytatelné baráži pomáhal úspěšně zachránit tradiční hokejovou baštu v nejvyšší soutěži. Třebíčský rodák se po letech strávených ve městě perníku rozhodl přesunout do brněnské Komety. Nepřichází do neznámého prostředí, v Brně je mnoho hráčů, se kterými dokonce hrál.

 

Jak se zrodil váš přesun do Brna?
Kometa o mě projevila zájem. Sešel jsem se s panem Zábranským, všechno bylo pozitivní, já byl nadšený, po třech dnech jsme se domluvili a podepsali smlouvu. Těším se.

Jak se vám líbí v modrobílé soupravě?
Kometa byla vždycky modrá, pamatuju si ji už z žákovských kategorií, rychle si zvyknu nosit tuto barvu oblečení. Vše je zatím pozitivní.

Berete angažmá v Kometě i tak, že se můžete prát o vyšší příčky?
Poslední dva roky v Pardubicích nebyly dobré, Kometa hraje ve vyšších patrech tabulky. Časem bych si asi vyčítal, kdybych tuto novou výzvu nepřijal.

Byly ve hře i další nabídky?
Ano, další dva kluby z extraligy měly zájem, ale já se rozhodoval mezi Pardubicemi a Kometou. Volba nakonec padla jít do Brna a jsem za to rád.

Rozhodoval ve vašem uvažování i fakt, že v kabině Komety je několik hráčů z Třebíče?
Také to byl jeden z důvodů. Kluky znám, někteří se narodili v Třebíči, někteří tam se mnou i hráli. Například Marek Čiliak nebo Honza Káňa.

Takže když jste přišel poprvé do kabiny, příliš jste nebloudil?
Trošku jo, ale prvního koho jsem potkal byl Hynek Zohorna, se kterým jsem se vloni potkal v Pardubicích. Dalším byl třebíčský rodák Martin Dočekal, žádný problém nebyl a už jsem se v kabině usadil.

Útočník Lukáš Nahodil v přípravě na novou sezónu. Foto: Jiří Grulich.

Na brněnskou halu máte dobré vzpomínky. Ve finále jste dokázel spolu s Tomášem Zohornou a dalšími pardubickými hráči porazit Kometu. Vzpomete si?
Samozřejmě si na to dobře vzpomínám. Jenže v poslední době, když jsme do Brna přijeli, žádný zázrak to nebyl. Většinou jsme všechno prohráli (smích).

Pro Kometu je v letošní sezóně novinkou Liga mistrů. Pro vás to však nic nového nebude, už jste si ji zkusil v Pardubicích.
Měli jsme fantastický los, hned první zápas na nás čekal předchozí vítěz - Frölunda (smích). Sám nevím, co od našich soupeřů můžeme očekávat. Vím jen, že hrají vršky svých soutěží. Bude to zase něco nového, nová zkušenost.

Jak se těšíte na program, který vás momentálně v Kometě čeká?
Na letní přípravu se těším hrozně, každý hokejista ji má rád. Bez toho se prostě neobejdeme, musíme to celé letní období absolvovat.

V přípravě zavedli trenéři novinku. Hráči budou dvakrát týdne chodit na led, co na to říkáte?
Zatím jsem to nezažil, ale minulý rok jsme si s klukama v Pardubicích zaplatili led a šli si zahrát. Sice jsme na ledě byli, ale tohle bude o něčem jiném. Hlavně hodně o bruslení a nabírání kondice. S pukem se možná ani nepotkáme.

Co patří mezi vaše nejneoblíbenější činnosti v přípavě?
Je to na mé postavě vidět, nerad zvedám činky (úsměv).

Budete dojíždět z Třebíče?
Zatím ano, trvalé bydliště mám v Třebíči. Přes letní přípravu budu dojíždět, ale s přítelkyní hledáme byt v Brně.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál