Mistrovství světa volejbalistů U21 odstartovalo. Hrálo se v Brně a Českých Budějovicích

Mistrovství světa volejbalistů U21 odstartovalo. Hrálo se v Brně a Českých Budějovicích
 

Do České republiky se sjíždí světová mládežnická špička, v pátek zde totiž začíná Mistrovství světa ve volejbale mužů do 21 let (FIVB Volleyball Men´s U21 World Championship). Od 23. června do 2. července bude v brněnské DRFG Aréně a českobudějovické Budvar Aréně bojovat o co nejlepší umístění celkem 16 týmů.

 

Český národní výběr pod vedením reprezentačního kouče Ivana Pelikána (úvodní foto, se v úvodu mistrovství představí v jihomoravské metropoli, kde odehraje základní skupinu. Jeho další účinkování pak bude záviset tom, jak se v této skupině umístí. Pokud obsadí první nebo druhé místo, zůstane hrát v Brně, v opačném případě dohraje šampionát v Českých Budějovicích.

Los přisoudil českým juniorům Polsko, Kanadu a Maroko: „Do skupiny jsme dostali Polsko, což je dlouhodobě světový volejbalový fenomén a i v této kategorii bude patřit mezi aspiranty na medaili. Naším dalším soupeřem je Kanada, která hraje atletický, silový a atraktivní volejbal a Maroko je pro nás zatím trošku neznámou,“ zhodnotil své protivníky Ivan Pelikán. Cíl jeho reprezentačního týmu je jasný: postoupit ze základní skupiny mezi osm nejlepších družstev.

Čeští junioři pokračují v přípravě na blížící se šampionát už přímo v dějišti mistrovství světa: „V sobotu jsme se všichni přesunuli do Brna, kde jsou nám poskytnuty ty nejlepší možné podmínky k závěrečné fázi naší přípravy. Moc se všichni na domácí atmosféru mistrovství světa těšíme a budeme bojovat ze všech sil o top osmičku,“ řekl český kapitán Kristián Červinka.

Rozpis zápasů ČR v základní skupině A:

  • 23.6.2017 ČR – Kanada (17:30)
  • 24.6.2017 Polsko – ČR (17:30)
  • 25.6.2017 ČR – Maroko (17:30)

Základní skupiny FIVB Men’s U21 World Championship:

  • Skupina A (Brno): Česká republika, Polsko, Kanada, Maroko
  • Skupina B (Brno): Rusko, Turecko, USA, Kuba
  • Skupina C (České Budějovice): Argentina, Itálie, Írán, Ukrajina
  • Skupina D (České Budějovice): Čína, Brazílie, Egypt, Japonsko

Vstupenky na mistrovství světa jsou dosutpné v síti Ticketportal. Do brněnské DRFG Arény a Budvar Arény v Českých Budějovicích, kde se budou jednotlivá utkání hrát, je možné zakoupit buď celodenní vstupenky nebo permanentku na celý turnaj. Mládež a děti do 16 let mají na šampionát vstup zdarma. Celodenní vstupenka vychází na 100,- Kč, vstupenka na semifinálový den stojí 150,- Kč a na finále 200,- Kč. Permanentky jsou k mání za 600,- Kč.

Veškeré další informace o šampionátu jsou k dispozici na oficiálním webu MS: Web MS U21

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál