.

Osmnáctka převedla proti Finsku dobrý výkon. Nakonec však o gól padla

B r n o/P l y m o u t h – V úterý večer česká hokejová reprezentace do osmnácti let začala turnaj v americkém Plymouthu zápasem proti houževnatému Finsku. Jednalo se o velice vyrovnaný duel, kdy se českým mladíkům vždy podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky. Na body to však nestačilo a Finsko zvítězilo 2:3. O jednu branku českého týmu se postaral komeťák Adam Gajarský, který si připsal krásnou přesilovkovou trefu. Lukáš Dostál, přestože inkasoval tři branky, předvedl dobrý výkon a zlikvidoval spoustu úniků soupeřů a připsal si spoustu pěkných zákroků. Z řad Komety do hry dále naskočil obránce Daniel Kowalczyk a útočník Karel Plášek.

Branky a nahrávky:
27. Teplý (Blümel), 46. Gajarský (Bernáth, Adámek) – 3. Siikanen (Kokkonen, Petman), 30. Kakko (Tanus, Ranta), 35. Moilanen (Nordgren, Kakko)

Sestava ČR v zápase proti finsku
Dostál (Dvořák) – Dajčar, Klejna, Adámek, Dluhoš, Bernáth, Doktor, Kowalczyk – Blümel, Pekař, Lauko – Kvasnica, Čajka, PlášekGajarský, Přikryl, Teplý – Sklenář, Kropáček, Matiášek.

Česká reprezentace do osmnácti let odehraje další utkání na turnaji v Plymouth proti domácímu výběru ve čtvrtek v 1:00 SEČ.