Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Osmnáctky nestačily na USA a prohrály. Češi U17 skončili na Turnaji pěti čtvrtí

S p i š s k á N o v á V e s / D m i t r o v – Po jednodenní pauze čekal na reprezentační výběr do 18 let další zápas na MS. V pořadí třetí duel sehráli čeští mladíci proti Spojeným státům americkým, leč znovu prohráli, a to 2:5. Do utkání zasáhla opět čtveřice Brňanů - obránci Dalimil Mikyska s Filipem Králem a útočníci Marek Škvrně a Martin Nečas. Jejich o rok mladší kolegové završili svou pouť na Turnaji pěti zemi v Rusku, ale také oni prohráli své poslední dva duely. Nejprve v neděli podlehli domácímu Rusku 0:3 a v pondělí také Finsku 3:4 po prodloužení. Obě utkání odehráli i tři brněnští útočníci - Vojtěch Střondala, Karel Plášek a Adam Gajarský.

Češi U18 podruhé na MS prohráli

Česko U18 - USA U18 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. B. Tkachuk (Kemp, St. Cyr), 14. Gildon (Mismash), 24. Tortora (Farrance), 32. Gildon (Cockerill, Tortora), 58. Gildon (Hughes, Wahlstrom) – 2. Machala (Kern), 32. Safin (Kern, Machala)

Sestava ČR U18: Škarek (32. Patera) – Kvasnička, Mikyska, Bednář, Šalda, Buchtela, KrálNečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, Kaut, Hrabík – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, Dvořák, Kondelík.

Sedmnáctky se rozloučily s Turnajem pěti dvěma porážkami

Neděle, 16.4.

Česko U17 - Rusko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Denisenko, 44. Zavgorodny, 47. Zavgorodny (Sokolov, Solopanov)

Sestava ČR U18: Dvořák (Vlk) - Dajčar, Bernáth - Klejna, Dluhoš - Hadamczik, Procházka - Adámek - Lauko, Čajka, Gajarský - Pekař, Šír, Kvasnica - Plášek, Střondala, Šik - Koblížek, Kropáček, Pavel.

Pondělí, 17.4.

Česko U17 - Finsko 3:4p (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Střondala (Plášek, Šír), 50. Lauko (Čajka, Šír), 59. Klejna (Lauko, Gajarský) - 37. Tanus (Kakko, Nordgren), 39. Nordgren (Maccelli, Tanus), 39. Kakko (Kapanen, Rannisto), 62. Kakko (Tanus, Nousiainen)

Sestava ČR U17: Dvořák (Vlk) - Adámek, Dluhoš, Procházka, Dajčar, Hadamczik, Klejna - Pekař, Lauko, Šik - Čajka, Šír, Kvasnica - Gajarský, Arnošt, Plášek - Kropáček, Pavel, Koblížek - Střondala.