.

Parník Kometa se vydal na novou pouť

Parník Kometa se vydal na novou pouť
 

Zdánlivě to byl úplně obyčejný páteční podvečer. Po deštivém dni vykouklo sluníčko, lidé se vraceli z práce a pomalu se trousili do restaurací na fotbal, za zábavou či jen tak posedět a užít konce pracovního týdne. V areálu Hněvkovského (Brno - Komárov) však vládl o poznání větší ruch. Příznivci brněnského hokeje, milovníci lodí i obyvatelé městské části se sešli na jednom místě, aby přihlíželi zajímavé a ojedinělé události - svou suchozemskou pouť zde zahajoval parník Kometa.

 

Pod jménem Pionýr brázdila loď takřka 60 let vody brněnské přehrady, s novým názvem se usadila na břehu řeky Svratky, v krásném a stále se rozvíjejícím areálu Hněvkovského. Zde bude parník sloužit jako atrakce pro všechny, kteří zatouží po aktivním odpočinku a chvilce klidu, ať již v areálu samotném, či na přilehlé cyklostezce.

Celý program zahájila krátkým setem kapela Piknik, která pak svou produkcí provázela přítomné po celý večer. Po chvilce se sešel kompletní tým brněnské Komety, v čele s (tentokrát v pravém slova smyslu) lodivody Jeřábkem a Lubinou. Hráči obsadili lodní můstek i palubu, ti vyšší měli problém se vměstnat do nevysokého prostoru. Čest pokřtít loď s názvem klubu dostal Petr Hubáček, čerstvý mistr světa z Kolína nad Rýnem. Křest se nakonec podařil, byť lahev šampaňského při prvním pokusu vzdorovala a navzdory přání zúčastněných zůstala vcelku.

Poté následovala samozřejmě autogramiáda, více než půlhodinu se pozornost všech přítomných soustředila na hráče, kteří téměř nestíhali podepisovat vše, co jim bylo předloženo. Mezitím probíhaly soutěže o různé ceny, kapela vyhrávala a počasí, navzdory odpoledním přeháňkám a bouřkám, akci přálo. Loď vypadala jako nová, omyta deštěm a šampaňským působila svěžím dojmem.

Zřejmě největší zásluhu na tom, že se celý projekt podařil, měl jeho duchovní otec a hlavní realizátor - starosta městské části Brno - Jih, pan Josef Haluza. "Ta myšlenka mne napadla hned, jak jsem se dozvěděl, že je parník Pionýr vyřazen. Jsem rád, že se nakonec celá věc podařila. Realizace nebyla úplně jednoduchá, samotný převoz se musel uskutečnit v noci, ale naštěstí nám pomáhali opravdoví profesionálové, takže to proběhlo v pohodě. Parník bude sloužit pro lidi, kterých tu bývá dost. Budou si moci sednout, odpočinout a v klidu pobýt," říká na úvod.

Pan Haluza je pochopitelně velkým fanouškem Komety, jinak by lodi takové jméno asi nepřiřkl. "Na hokej chodím, jak se dá. Pracovních povinností je hodně, ale alespoň domácí zápasy se snažím zvládat a většinou se daří," přibližuje svůj vztah k hokeji.

Těší ho zároveň myšlenka, že je otcem vskutku originálního projektu. "Vím, že hokejové týmy mají svá letadla, kterými se dopravují na zápasy, ale že by nějaký klub měl svůj parník, o tom jsem ještě neslyšel," dodává s úsměvem na závěr.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál