.

Pauza byla dlouhá a každý z nás už se těší, říká Hynek Zohorna. Volno trávil na rybách

B r n o – Semifinále play-off klepe na dveře a Kometu už ve středu čeká úvodní duel na ledě Hradce Králové. Jak se na dalšího soupeře těší Hynek Zohorna a jak on sám naložil trochu netradičně s dvoudenním volnem? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Máte za sebou před semifinále dlouhou pauzu. Jak jste s ní naložili?
Teď jsme měli pár dní volno, abychom se zregenerovali a připravili na Hradec. Včera jsme měli sraz a teď už trénujeme systémy na Hradec.

Cítíte se po pauze odpočatý, nebo lehce zatuhlý, jelikož jste dlouho nehráli?
Já jsem rozhodně odpočatý. Každý z nás se už ale těší do zápasu, protože ta pauza je dlouhá a už se nemůžeme dočkat.

Co pro vás osobně znamená semifinálová série s Hradcem? Ať už třeba kvůli kořenům…
Kvůli kořenům vůbec. Kdyby to byly Pardubice, tak možná, ale Hradec je pro mě něco jako Sparta, tudíž jen další soupeř v playoff.

Vyvinul se Hradec za tu dobu, co je v extralize? Je to už nyní klub do top čtyřky?
Myslím si, že už svou sílu předvedli minulou sezónu. Mají šikovné hráče, každý rok posílili a odehráli moc dobré zápasy teď v playoff s Litvínovem. I v sezóně podávali dobré výkony, takže si myslím, že jsou v semifinále zaslouženě.

Radost brněnského útočníka v sérii se Spartou. Foto: Ivo Dostál

Co si myslíte o jich hře a herním stylu?
Uvidí se to po prvním zápase. Nevím, zdali budou mít stejnou taktiku jako proti Litvínovu, ale to všechno poznáme po prvním zápase, jestli mají jiný systém, jestli napadají v jednom nebo ve dvou hráčích a podobně.

Bude to v některých ohledech těžší soupeř, než jakým byla Sparta?
Když jsme šli na Spartu, tak jsme také věděli, že je to silný soupeř, ale ta série nakonec byla taková, jaká byla. S Hradcem to stejné, je to podobný soupeř jako Sparta.

Pro vás osobně to bude příjemnější, když jste se naposledy v Hradci prezentoval hattrickem?
To už skoro ani nepamatuji (úsměv), je to už nějaký měsíc. Těším se do Hradce, mají tam dobrý stadión, výborné publikum a vždy se mi tam hraje dobře. Jsem rád, že to vyšlo zrovna na ně.

Hraje se vám tam dobře jen díky prostředí, nebo je to zapříčiněno i herním stylem soupeře?
Spíš to prostředí, které je příjemné. Fanoušci jsou tam sice bouřliví, ale s tím se musíme poprat.

Momentka Hynka Zohorny při čtvrtfinále se Spartou. Foto: Ivo Dostál

Co říkáte na formu brankáře Rybára?
S Litvínovem chytal dobře, ale s námi to klidně může být, že v prvním zápase po třech gólech vystřídá. My máme taky dobrého gólmana a věřím, že nás podrží.

Volno jste prý trávil rybařením. Jak jste si ho užil?
Byli jsme spolu s Martinem Dočekalem na dva dny si společně zachytat a hlavně jsme se trochu odreagovali, a nabrali síly. Byli jsme kousek od Sokolnic, jak jsou rybníky Grunty, tak tam jsme byli na dva dny pod stanem. Měli jsme dané volno, tak jsem ho využili takhle a společně si ho užili. Pod stanem je to pohodlné, máme tam profi lehátka, takže je to příjemnější, než doma na posteli. (směje se)

A chytili jste něco?
Chytili jsme asi deset, nebo dvanáct kusů, takových menších, vánočních kapříků. Je to soukromý rybník, takže jsme museli všechno pouštět. Jezdíme takhle pod stan častěji, venku bylo v noci 7°C, což nic není, a my máme spacáky do mínus dvaceti, takže nám to nevadí.

Co vám k vašemu výletu řekli kluci v kabině?
Že jsme blázni. Každý si prostě dělá pohodu jinak – někdo doma, někdo na rybách. Už jsme zlákali Honzu Štencla a Tomáše Vondráčka, kteří říkali, že příště pojedou s námi.