Po inkasované brance jsme do zápasu zase naskočili a uhráli si to, tvrdí Erik Meluzín

B r n o – Mladší dorost Komety dokázal proti Žďáru nad Sázavou ve druhé třetině vsítit dvě branky a nakonec dotáhnout utkání do vítězného konce. Jedním z nejaktivnějších hráčů a tahounů byl Erik Meluzín, který dokázal vstřelit vítěznou branku ve vlastním oslabení. Po utkání zhodnotil týmovou hru i své působení ve dvou věkových kategorií.

Dokázali jste dnes zvítězit nad Žďárem 2:1. Jak hodnotíte dnešní zápas?
První třetinu jsme odehráli dobře, jen nám chybělo vstřelit gól. Dobře jsme se na ledě pohybovali i směrem do obrany to nebylo špatné. Žďár jsme do ničeho nepustili.

V první třetině jste byli aktivnější a častěji jste se dostávali do zakončení. Chybělo pouze vstřelit branku. Říkal vám k tomu něco trenér o přestávce?
Vedl nás k častější střelbě. Taky jsme nechodili moc do předbrankového prostoru, tak abychom to změnili, protože bez toho bychom se gólu nedočkali.

Vstup do druhé třetiny jste měli výborný. Hned v úvodní minutě se vám podařilo skórovat. Byl to důležitý faktor v utkání?
Určitě to bylo důležité. Bohužel jsme pak od poloviny třetiny přestali hrát, protože jsme si mysleli, že to půjde nějak samo. Nešlo to a Žďár měl díky tomu tlak. Pak jsme do toho zase naskočili a uhráli jsme si to.

Od druhé třetiny přišlo několik vyloučení na vaší straně, celkově jich bylo šest. Dokonce jste dvakrát bránili ve třech. Byl tohle největší problém během zápasu?
Mohli jsme si za ty oslabení sami. Rozhodčí byl dnes velice přísný. Naštěstí se nám všechny podařilo ubránit.

Během oslabení jste však sám dokázal vstřelit gól, který byl nakonec vítězný. Jak se to seběhlo?
My jsme vyhráli vhazování, ale Žďár dokázal ten puk vybojovat zpátky. Přišla střela, kterou zachytil Šroťas (Jakub Malý, pozn. red.), vyhodil puk a já už jenom jel. Naštěstí to tam padlo.

Na konci utkání trenér stáhl hru pouze na dvě pětky. Měli jste za úkol dohrát utkání bez komplikací?
Trenér hlavně říkal, ať je nepustíme do třetiny. Ať držíme puk, co možná nejdéle v jejich vlastním pásmu, a že to bude dobrý.

Hrajete za mladší i starší dorost. Jaké vidíte rozdíly mezi kategoriemi?
Je to jiné. Ve starším dorostu jsou pochopitelně starší kluci. Máme to tam s Honzou Sedláček těžší. Oproti tomu v mladším dorostu jsme většinu času na ledě. Největší rozdíl je určitě v rychlosti hokeje a pro mě i v času stráveném na ledě.