První krok je za námi, další nás čekají, ví před čtvrtfinále trenér Zachrla

První krok je za námi, další nás čekají, ví před čtvrtfinále trenér Zachrla
 

B r n o – Obhájci mistrovského titulu úspěšně zvládli osmifinálovou sérii s Mladou Boleslaví a zaslouženě slaví postup do čtvrtfinále. Starší dorost tak udělal první krok, řada dalších však svěřence trenéra Jana Zachrly ještě čeká. Právě lodivod modrobílé družiny hodnotil po skončení série s Boleslaví celý její průběh.

 

V letošní sezóně se brněnští mladíci, stejně jako v té loňské, střetli s bruslařským klubem z města automobilů. A stejně tak ho dokázali třikrát přehrát a postoupit do dalších bojů. První duel přitom Brňanům nevyšel, když svému soupeři podlehli 2:5. „Myslím, že jsme první zápas neodehráli špatně, co se týká herního projevu nebo strategie. Bohužel jsme na něj nebyli připraveni hlavami. Svou roli možná hrálo také lehké podcenění. Nicméně druhý zápas jsme zvládli, tam nastal rozhodující zlom,“ hledal příčiny počátečního neúspěchu šéf brněnské střídačky.

Na první pohled se postup Komety jeví jako povinný, na tu druhou je nutno podotknout, že play-off je zvláštní soutěž, ve které rozhodně nemusí platit papírové předpoklady. „Papírové předpoklady jsou dle mého názoru nesmysl. Už před sérií jsem říkal, že je skoro jedno, z jakého místa do play-off jdete. To přesně se ukázalo v prvním zápase,“ hodnotil průběh série zkušený trenér.

Vstup do bojů za obhajobou titulu tedy modrobílá družina zvládla. Důležité je však neusnout na vavřínech a přidat ve čtvrtfinálové sérii další dílek do skládačky s názvem obhajoba titulu. „Teď po skončení vítězné série jsou pocity každopádně hezké. Nesmíme ale zapomenout, že je to pouze první krok, kluci ještě mají před sebou zápasy, ve kterých musí předvést to nejlepší, co v nich je. První krok je za námi, ale další, složitější nás ještě čekají,“ uzavírá brněnský lodivod.

Čtvrtfinálovým soupeřem Komety bude buď výběr hradeckého Mountfieldu, nebo třineckých Ocelářů. Vše se rozhodne na základě posledního osmifinále hraného v sobotu. Už nyní můžeme s jistotou tvrdit, že Brno zahájí čtvrtfinále doma, díky lepšímu postavení v tabulce. Hraje se pouze na dva vítězné zápasy, přijďte proto i vy podpořit naše naděje v cestě za titulem. Čtvrtfinále startuje v DRFG Areně 7. března.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál