Reakce Libora Zábranského na potrestání Marcela Haščáka finanční pokutou

B r n o – Předseda disciplinární komise TELH Karel Holý se na základě podnětu klubu HC Sparta Praha zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Marcela Haščáka ve třetím čtvrtfinálovém utkání Kometa Brno – HC Sparta Praha, které se hrálo 17. 3. 2017. Inkriminoaný zákrok vyhodnotil jako nafilmovaný pád nebo přehrávání a hráče Marcela Haščáka (Kometa Brno) potrestal finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny. Na tiskovou zprávu od disciplinární komise reaguje majitel, generální manažer a hlavní kouč Libor Zábranský, se kterým přineseme v nebližších dnech podrobnější rozhovor o sérii se Spartou.

Nejprve se zaměříme na Marcela Haščáka. Co říkáte na rozhodnutí komise, která mu udělila 10% srážku z platu?
Před začátkem play-off jsem zakázal posílat na disciplinární komisi jakékoliv podněty, protože v play-off o samotném utkání rozhodují především hráči a rozhodčí. Nikoliv zákulisí, k tomu se ubírat nechceme a nebudeme. Víme, že Sparta podala během série několik podnětů, například na Ondru Němce nebo na Marcela Haščáka. Nevím tedy, jaký to mělo mít smysl, ale dál se k tomu nebudeme vyjadřovat. Co se týče Marcela, za něj pokutu zaplatím z vlastních peněz, nikoliv z klubových. Stále platí, že se budeme starat především o sebe.

Bylo jasné, že se série nebude hrát v rukavičkách. Došlo však i k ostrému zákroku Nedomlela na Kováčika a dalším střetům. Přemýšleli jste také, že by Kometa nechala některé zákroky prošetřit?
Ohledně zákroku Nedomlela na Kováčika musela komise vyhodnotit situaci automaticky, protože hráč dostal trest do konce utkání. Náš videokouč mi během série sestříhal několik záběrů, například faul Barinky na Malleta, který se mohl klidně poslat na posouzení, ale řekl jsem, že si sérii chceme uhrát především na ledě. Play-off je tvrdá hra, tvrdý sport a rozhodovat se má na ledě. Tak by to mělo být.