.

Rozhodla druhá třetina a naše koncovka, má jasno Adam Raška

Rozhodla druhá třetina a naše koncovka, má jasno Adam Raška
 

B r n o – Brněnské juniorce se domácí premiéra nevyvedla. Tým vedený Pavlem Pazourkem nestačil po dvou venkovních výhrách na hokejisty Olomouce. Hosté na začátku třetí třetiny odskočili domácím o tři branky, což už pro Brňany znamenalo neřešitelný problém. O jednu ze tří domácích branek se postaral útočník Adam Raška, který by měl letošní sezónu působit ve dvou týmech: v brněnské juniorce a A – týmu Komety.

 

Co dnes oproti minulým zápasům vašemu týmu scházelo?
Nebylo to dnes to, co jsme si přáli. Druhá třetina se nám sice herně vyvedla, nedokázali jsme ale vstřelit branku. Na začátku třetí části jsme inkasovali rychlé dva góly, což utkání vlastně rozhodlo. Posledních deset minut již bylo těžké dohánět tříbrankovou ztrátu.

Oba trenéři se shodli, že rozhodla druhá třetina, ve které jste měli sice tlak, branku jste ale nevstřelili. Souhlasíte?
Šancí jsme měli vážně několik, měly z nich padnout alespoň dva góly. Zápas by hned vypadal zcela jinak. Poté jsme nastoupili do třetí třetiny, rychle inkasovali a pak již neměli síly s výsledkem něco udělat.

S Jenyšem a Mrázkem jste důležití střelci brněnské juniorky, vnímáte tu zodpovědnost za tým?
Jsme rádi, že můžeme hrát za juniorku. Pro nás je to vlastně plus, že zde můžeme dávat góly a vyřádit se, v Áčku tolik prostoru nedostaneme. Chceme jim hlavně pomoci co nejvíc, uvidíme, jak se to bude celé vyvíjet dále.

Kde se cítíte víc doma? V juniorce nebo v A – týmu?
Já se cítím doma jak v juniorce, tak i v Áčku, nikde víc, nikde míň. Tam kde budu, tam se budu snažit odvést maximum, co ze mě půjde.

Jak náročné je pro hráče tohle střídání dvou týmů?
Zvládám to tak, jak to my mladí kluci zvládat musíme. Jednou jsem tam, jednou jsem jinde. Záleží vždy na trenérech, jak se dohodnou. Vždy se musím snažit odvést maximum. Je jedno, jestli odehraji tři střídání za Áčko nebo dvacet minut za juniorku, všude do toho musím jít naplno.

Zítra se tedy mohou diváci znovu těšit na Adama Rašku v dresu A – týmu?
Mám přijít a uvidíme.

Střídáte dva týmy, moc dopředu nevíte, kdy budete za koho hrát. Zvykáte si na to lehce?
Nevadí mi to, jsem mladý kluk, musím se tomu přizpůsobit.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál