.

S čistou hlavou znovu do boje, burcuje před pátým zápasem semifinále Michal Gulaši

B r n o – Už se z toho pozvolna stává tradiční rituál, že obránce Michal Gulaši po tréninku přijde mezi novináře a den před play-off utkáním poskytne rozhovor. Jak sám říká, pondělní prohra už je hozená za hlavu a jedeme dál. V Hradci se bude hrát za stavu 2:2 o důležitý bod. Co může rozhodnout?

Dá se znovu počítat s tím, že Hradec bude hodně důrazný a znovu přitvrdí ve své hře?
Je to play-off, dá se s tím počítat. Jsme dost zkušený tým a musíme se tomu přizpůsobit. Nesmíme se nechat zbytečně rozhodit a hrát si svou hru.

Druhé utkání v Hradci poznamenaly přesilovky. Je potřeba se vyvarovat zbytečným faulům?
Určitě. Hradec má dobré přesilovky, musíme hrát disciplinovaně a bez hloupých faulů. Sami si naopak musíme tlakem nějaké početní výhody vynutit. Chceme jít do utkání naplno a zodpovědně v obraně.

Michal Gulaši v souboji s Richardem Jarůškem. Foto: Ivo Dostál.

Co by mohlo rozhodovat?
Jak říkám, hrát dobře v obraně, využívat šance a vyvarovat se faulů. Opět by mohl rozhodovat první gól. Víme, že nás v Hradci čeká důležité utkání a chceme ho zvládnout.

Poznamenala vás smolná prohra s Hradcem po nájezdech?
Ne, už je to pryč. Stav série je 2:2, v podstatě 0:0 a jedeme dál. Máme před sebou minimálně dva zápasy, čistou hlavu a jdeme rovnými nohama do boje.

Pomohl vám psychicky gól, který jste vstřelil ve třetím zápase? Bude se snažit dál pálit na bránu?
Celkově víme, že je potřeba neustále střílet na bránu, snažíme se o to. Je pěkné, že nám v prvním zápase napadalo osm gólů. Je to příjemný pocit, když se člověk trefí a pomůže mužstvu, ale o ničem to v této fázi play-off nerozhoduje. Je potřeba hodit domácí zápasy za hlavu a myslet na ty další, které nás čekají.