.

S průběhem přípravy jsem spokojený, říká trenér staršího dorostu Marek Moskal

B r n o – V loňské sezóně dokázal společně s Romanem Meluzínem dotáhnout mladší dorost Komety ze spodních příček ELIOD extraligy mladšího dorostu až na mistrovství republiky v ledním hokeji. Řeč je o Marku Moskalovi, jenž se po začátku přípravy rozpovídal nejen o přípravě, ale i o hráčském kádru a systému soutěže.

Marku, jste již v plné přípravě na novou sezónu, jak prozatím probíhá?
Myslím, že je to zatím dobré. Jsme již ve třetím týdnu přípravy, začali jsme později, protože kluci skutečně dlouho hráli. Začátek přípravy byl druhého května. Kluci teď hodně dodělávají ve škole, takže na každém trénink jsme nekompletní, ale kluci se skutečně snaží a já jsem osobně spokojený.

Kolik hráčů je v současné době v kádru?
V tuto chvíli je nás dvaadvacet. Máme tam tři brankáře. Hráčů do pole je devatenáct. Někteří hráči trénují s juniorkou, popřípadě s áčkem, takže se ještě uvidí, kde budou hrát, jestli výš, nebo s námi. Tohle teď neřešíme a trénujeme v tom složení v jakém jsme, a které máme k dispozici. Zapojili jsme i kluky z mladšího dorostu, kteří by věkově mohli spadat ještě do mladšího dorostu, ale chceme je vyzkoušet mezi staršími.

Hráči, věkově spadající do staršího dorostu, na tréninku A týmu. Foto: Vít Novák.

Objevil se v kádru někdo nový, kdo v předchozí sezóně nepůsobil v Kometě?
Myslím si že ne. Zůstali v podstatě kluci ze staršího dorostu a navíc se posunulo pár kluků z mladšího dorostu. Takže zatím není nikdo nový.

Jak to vypadá s věkovou skladbou mužstva? Loni jste v mladším dorostu měli suverénně nejmladší kádr z celé extraligy.
Teď těžko říct, uvidíme v sezóně. Čekáme, kdo se vrátí z juniorky, popřípadě z áčka. Budeme hrát samozřejmě s tím, co budeme mít k dispozici. Soutěž má být jinak rozlosovaná. Starší dorost má mít jiný model, takže jsme se v podstatě směrem k lize nedívali a počkáme si na to co bude.

V uplynulé sezóně dokázal Marek Moskal společně s Romanem Meluzínem vybojovat s mladším dorostem čtvrtou příčku v extralize. Foto: Anděla Trötzmüllerová.

Jaké jsou další plány přípravy?
Máme v tréninkovém plánu zařazené dvoufázové tréninky. Dopoledne máme hry v tělocvičně - v pondělí a ve středu. Ve středu odpoledne chodíme také na led. Jinak v úterý a ve čtvrtek máme posilovnu a v pátek chodíme běhat do terénu a na bazén. Víkendy mají hráči volné.

Kdy se chystáte přejet definitivně na led?
Do konce června pojedeme na suchu, poté budou mít hráči tři týdny volna. Těsně před koncem července bychom chtěli zahájit to tradiční předsezónní období.