Start sezóny 2017/2018 se blíží. Co zaznělo na předsezónní tiskové konferenci?

B r n o – Hokejová Kometa dva dny před startem Tipsport extraligy uspořádala tradiční předsezónní tiskovou konferenci. Té se zúčastnili trenér Kamil Pokorný a kapitán Leoš Čermák. Na rozhovor se zkušeným útočníkem se můžete těšit v samostatném článku, stejně tak na i rozhovor s Martinem Eratem, který se v létě rozhodl pokračovat ve své bohaté a úspěšné kariéře.

Co tedy zaznělo na tiskovce Komety? „Už během suché přípravy byla na hráčích znát velká chuť. Odehráli jsme poté deset přípravných zápasů a na ledě jsme si zkoušeli různé herní varianty, vyzkoušeli si mladé hráče a chtěli znát různé složení dvojic či trojic. Výsledky nás potěšily. To, co se nepovedlo, tak na tom se budeme snažit dále pracovat. V pátek začínáme od nuly a chceme dobře vstoupit do nové sezóny," řekl trenér Kamil Pokorný.

„Na 90% start ligy nestihnu. Bude to pro mě těžké, budu se připravovat sám, ale těším se, až znovu nastoupím. Doufám, že mezi kluky zapadnu. Je to otázka několika dní, než budu připraven opět hrát. Každopádně nálada v kabině je dobrá. Těšíme se na start nové sezóny, až to všechno zase vypukne," prohlásil kapitán Komety Leoš Čermák.

V pátek čeká na Kometu zahajovací zápas s Třincem. Jaký to bude soupeř? „Hned na startu nás čeká atraktivní protivník, ale ti na nás čekají prakticky pořád. S každým hrajeme čtyři zápasy. Los to takhle určil a my to tak musíme brát. Třinec má dobrý tým do útoku, snaží se hrát aktivně, ale to, v jakém rozpoložení nastoupí, se neodvážíme tipovat. Určitě se na nás bude chtít každý vytáhnout, ale to už platilo i loni. Kdykoliv sem někdo přijel, tak byl více koncentrovanější a soustředěnější. Počítáme s tím," shodující se oba aktéři středečního setkání s médii.

Tiskovku jste mohli sledovat na onlajnech i na videu Komety.