Svými chybami jsme z utkání udělali drama, ale naštěstí to dobře dopadlo, je rád dvoubodový Zukal

B r n o – Starší dorostenci si v domácím prostředí poradili se soupeřem z Vítkovic, kterého letos porazili už potřetí. Utkání bylo sice dlouho vyrovnané, ale Kometa v poslední třetině proměnila své šance a dala utkání jasnou podobu.To i díky Lukáši Zukalovi, který se podílel na jednom gólu a asistenci.

Co bys řekl o dlouho vyrovnaném zápase s Vítkovicemi?
Bylo to těžké utkání. Soupeře jsme nechtěli podcenit, trenér nám říkal, ať si dáváme pozor na buly, ale hned z prvního vhazování u nás to propadlo a prohrávali jsme. Naštěstí jsme to ale dokázali napravit a zvýšit o dva góly. Svými chybami jsme z utkání ještě udělali drama, ale dobře to dopadlo.

Nemají Vítkovice secvičené tyto góly z buly?
Mají nacvičený signál, i Zlín to tak má. U nich jsme z toho taky dostali gól, trenér nás na to speciálně upozorňoval. Do příště se snad poučíme a už z toho gól nepustíme.

Proč se vám i přes mnoho šancí ve druhé třetině nepovedla dát branka?
Na tréninzích poříd nacvičuje úniky 2 na 1 a podobně, ale přijde mi, že naši útočníci se spíše snaží kombinavat a nestřílí. A pak nepadají góly. Kdybychom ve třetí třetině z podobných situací dali branku, mohli jsme v klidu vést a utkání udržet.

Byli jste už klidní po gólu do prázdné?
Nebyli jsme úplně jistí, protože víme, že stát se může všechno. Bylo vidět, že už mají nervy. Je to o tom, jak s hráči k zápasu postaví. Pomohli nám, že faulovi a tím se úplně vyřídili, prohráli.

Bylo pro vás motivací dotáhnout Zlín?
Určitě, prostě jsme potřebovali vyhrát. Ze začátku sezóny se nám nedařilo, ale už to spravujeme. Makáme, celý minulý týden jsme dřeli. O reprezentační přestávce jsme se snažili nabrat fyzičku, kterou využijeme v zápasech. Potom přijde další pauza, něco natrénujeme a snad se dostaneme do play-off.

Jak bys okomentoval svůj gól?
Byl z nacvičené přesilovky. Sjel jsem před bránu, jak to máme naučené, zavřel oči a doklepl puk do klece. Bylo to spíše o štěstí.