.

Útočník Martin Havlát se připravuje s Kometou!

B r n o – Zkušený útočník a odchovanec brněnského hokeje Martin Havlát absolvoval srpnovou tréninkovou přípravu s týmem. Nyní se vrací zpátky a od začátku nového roku nabírá v Kometě tréninkové dávky. Poté se on sám rozhodne, zda je zdravotně připraven nastoupit do nejvyšší soutěže. „Martin Havlát má chuť hrát a pomoct nám. Bude především záležet na jeho zdraví," říká hlavní kouč, generální manažer a majitel klubu Libor Zábranský.

„Martin s námi trénoval v létě, samozřejmě v první řadě zkoušel, zda je zdravotně fit a jestli mu drží třísla. Problémy neměl, takže by mělo být všechno v pořádku. Měsíc a půl jsme spolu domluvení, že od začátku ledna začne trénovat s Kometou. Připravoval se na Floridě a má velkou chuť týmu pomoct a posílit ho. Je to Brňák a patriot. Je samozřejmě důležité, aby mu vydrželo zdraví. Byli bychom rádi, kdyby všechno vyšlo, Martin Havlát byl v pořádku a mohli bychom ho zařadit na soupisku," říká k návratu útočníka do brněnské metropole Libor Zábranský.

„Kdy nastoupí, to je zatím těžké předjímat. Záleží hlavně na Martinových pocitech, je to natolik zkušený a kvalitní hráč, že jen on se sám musí rozhodnout, kdy bude stoprocentně připraven nastoupit do utkání. Vím moc dobře, co to jsou třísla. Sám jsem kvůli nim po jejich operaci nehrál šestnáct měsíců, ale dokázal se vrátit a hrát v Pardubicích finále. Vím z vlastní zkušenosti, jak těžký je návrat, ale vím, že to jde a věřím, že to Martin zvládne a pomůže nám," dodává Libor Zábranský.

Martin Havlát ke svému opětovnému příchodu do komeťácké kabiny prohlásil. „V podstatě jsem stále na letní přípravě (usměv). Vrátil jsem se do klubu, který znám, od začátku roku jsem začal v Brně opět trénovat, kluky také znám, byl jsem tady už v létě, takže je vše v pohodě. Z mé strany je důležité hlavně to, že potřebuji především potrénovat. Poté uvidím, jak na tom budu po zdravotní stránce a podle toho se rozhodnu," ví útočník, který odehrál v zámořské NHL přes 800 zápasů.