.

Už jsme si mysleli, že máme vyhráno, přiznává Štěpán Linka

V í t k o v i c e – Po špatném vstupu do turnaje, kdy starší žáci prohráli nejprve 1:6 s Vítkovicemi a poté 1:7 s Kladnem, přišlo zlepšení. Nejprve dokázali potrápit favorizovanou Spartu 2:5, poté dokonce porazili Slavii 5:2. V posledním zápase se utkali s Plzní. Divácky velmi atraktivní utkání nabídlo několik zvratů, napínavých okamžiků, skvělých zákroků i nádherných gólových akcí. O dva góly se postaral útočník Štěpán Linka. Nejprve otevřel skóre utkání a následně srovnával na 4:4. Kometa se vzápětí dostala do vedení, ale Plzeň dokázala v čase 59:59 vyrovnat a nakonec brněnskou Kometu porazila 6:5 po samostatných nájezdech.

Jak bys zhodnotil zápas?
Celý zápas je pro nás určitě zklamání. Byli jsme lepší než soupeř, je škoda, že se nám nepodařilo zápas dotáhnout do vítězného konce.

V zápase jsi vstřelil dva góly, jak bys obě situace popsal?
U toho prvního gólu střílel obránce, já jsem jel k bráně. Měl jsem štěstí, že se to ke mně odrazilo. Ten druhý padl z přesilovky. Máme to takhle nacvičené z tréninku, že stojím před bránou a při střele to jenom protečuju.

Myslíš si, že jedním z rozhodujících faktorů mohly být přesilovky, kterých jste na celém turnaji hráli 26 a dokázali jste skórovat až dneska?
Rozhodně. Nezvládali jsme střílet a kvůli tomu ani využívat přesilovky.

V čem bys řekl, že dneska byla Plzeň lepší?
Dokázala lépe využívat šance. Ke konci jsme si mysleli, že už máme vyhráno, ale oni zvládli bojovat až do konce a srovnat.

Jak moc to tým rozhodí, když dostane vyrovnávací gól v poslední vteřině?
Všichni jsme byli smutní, protože už jsme čekali výhru. Dostat gól sekundu před koncem bylo zdrcující.

Jak jsi spokojený s výkonem týmu na turnaji?
Jsem velmi spokojený se závěrem turnaje. Přesto, že se nám nepovedly první dva zápasy, jsme se zlepšili a ukázali jsme, že dokážeme vyhrát nebo alespoň potrápit favority.