.

Ve Velkých Němčicích hokejisté Komety ukázali, že jim fotbal není cizí

Ve Velkých Němčicích hokejisté Komety ukázali, že jim fotbal není cizí
 

Brno – První přátelský fotbalový zápas v rámci letní přípravy sehráli hokejisté brněnské Komety na hřišti ve Velkých Němčicích, kde asistovali při oslavách osmdesáti let od založení domácího fotbalového oddílu TJ Sokol Velké Němčice. Vzájemné střetnutí, ve kterém o výsledek ani tolik nešlo, dopadlo příznivěji pro brněnské hokejisty, kteří se prezentovali jasnou výhrou 7:2 nad místními fotbalisty.

 

Oslavy osmdesátých let němčického fotbalového oddílu započaly již v dopoledních hodinách, kdy se na domácím pažitu vystřídaly všechny tamější mládežnické kategorie, aby divákům předvedly své fotbalového nadání. Mezery mezi zápasy mohli diváci zaplnit zhlédnutím tanečních vystoupení skupiny Move around, návštěvou občerstvení s grilovanými a rožněnými specialitami či ochutnávkou moravského vína z místního vinařství.

O půl třetí nastalo oficiální zahájení oslav, kde po úvodním proslovu starosty městyse Velké Němčice pana Smetany bylo oceněno několik ikon domácího fotbalového oddílu, které s diváky zavzpomínaly na důležité momenty z historie a popřály současným fotbalistům plno úspěchů v nadcházejících sezónách. Po slavnostním ceremoniálu se vše začalo ubírat směrem k vrcholu sobotních oslav, ke střetnutí domácího “A“ týmu s hokejisty brněnské Komety.

Úvodního výkopu se ujal předseda představenstva Kometa Group, a.s. pan Egbert F. Zündorf, který symbolicky poslal míč do hry. První střelu na bránu vyslali domácí, s tou si ovšem gólman Tomáš Žižka poradil. Brankářských zákroků hokejového obránce, který do Komety zavítal z pražské Slavie, si všímal i finský mág Sasu Hovi, který se ve fotbalovém dresu postavil do zálohy a podporoval tak útočné snažení tria Holec, Svoboda, Jankovič. A to neslo své ovoce, z rychlého protiútoku se prosadil Miroslav Holec a poslal Kometu do vedení. Domácím se podařilo vzápětí vyrovnat, vedení na stranu Brněnským ale vrátil slovenský mladík Braňo Jankovič. Do poločasu přidal každý tým ještě po jednom gólu a hráči Komety mohli u střídaček potěšit část fanoušků svými autogramy. Ne každému se však podařilo získat podpis od svého oblíbeného hokejisty, druhý poločas totiž začal po pár okamžicích. V něm se nejvíce blýsknul útočník Jakub Svoboda, který dokázal hned třikrát překonat domácího gólmana. Poslední gól zápasu dopravil do sítě několikrát fanoušky vyvolávaný Sasu Hovi, který stanovil skóre utkání na 7:2 pro hostující Kometu.

I přes nezdar v zápase nebyly na domácích fotbalistech vidět známky zklamání. Počasí, které se celý den tvářilo nevypočítavě, nakonec vyšlo, nikdo z aktérů si nepřivodil žádné zranění a místní Sokol tak s velkou diváckou návštěvou oslavil osmdesáté výročí od svého založení. Po skončení navíc brněnští hokejisté předali svým fotbalovým soupeřům dresy ze vzájemného střetnutí, ve kterých fotbalisté Velkých Němčic vkročí do podzimní části fotbalové sezóny.

Miroslav Holec vstřelil dva góly a zápas si naplno užíval

Miroslav Holec

Hodně důrazně se brněnským fanouškům představila jedna z letních posil, která modrobílé řady rozšířila z pražské Slavie, Miroslav Holec na útočném hrotu nevynechal jediný souboj a svojí rychlostí a fotbalovým umem udivoval nejenom domácí fotbalisty. Povoláním se nejspíše ale neminul, i když občas nad fotbalovou kariérou sám pro sebe polemizuje. „Někdy když mi to nejde na ledě, tak si říkám, že je škoda, že jsem ten fotbal nehrál, ale jsem hokejista, kterého fotbal prostě hodně baví,“ dodává důrazně dnešní dvougólový střelec, který by měl své dovednosti na ledě ukázat brněnským fanouškům již v srpnu.

Stejně jako všichni hokejisté, tak i on, podobné přátelské zápasy vítá. „Když se uspořádá něco takového jako dnes, tak je to určitě zajímavější než běhat někde na ovále. Jsem za to rád, na Slavii jsme nic takového neměli,“ pochvaluje si fotbalové zpestření letní přípravy třiadvacetiletý útočník.

Většinu nabytých zkušeností si z dnešního zápasu na led nejspíše nepřenese. „Dnes se mi s kluky vepředu hrálo dobře, ale na ledě to bude všechno jinak, navíc je to až za dlouho. Fotbal s hokejem moc porovnávat nejde,“ je si jist rodák z Písku.

Na závěr krátkého rozhovoru se Miroslav vyjádřil i k brněnským fanouškům, kteří do Velkých Němčic zavítali v tradičně velkém počtu. „Překvapen z toho nejsem, kluci mi říkali, že když je nějaká taková akce, tak jich jezdí hodně, je to prostě skvělý,“ dodal hráč, který atmosféru v Rondu zažíval zatím vždy jen jako soupeř.

Souboj s Kometou pro mě byl velkým životním zážitkem, říká kapitán domácích Zbyněk Rychtář

Byl to velký den pro místní fotbalový oddíl. K oslavám osmdesáti let od založení klubu si domácí díky projektu Jižní Morava – Království Komety pozvali do Velkých Němčic hokejisty brněnské Komety, kapitán domácího celku Zbyněk Rychtář si celý den, stejně jako zbytek týmu, užil naplno: „Na dnešek jsme se hodně těšili, čekali jsme velkou návštěvu, protože s takovým soupeřem se nehraje každý den. Všichni kluci byli rádi, že si dnes mohli zahrát a doufám, že bylo vidět, že se snažili a že jsme Kometu trochu potrápili. Kometa nás ale dnes, tím jak hrála, překvapila.“

Sám domácí kapitán je velkým fanouškem modrobílých barev, nastoupit proti svému oblíbenému týmu pro něj znamenalo nevšední pocit. „Jezdívám na skoro každý zápas Komety, takže dnešní duel byl pro mě celý pikantní. Už to, že jsem mohl nastoupit proti profesionálním hokejistům, považuji za velký životní zážitek,“ neskrývá své nadšení domácí kapitán, kterého diváci mohli vidět se čtrnáctkou na dresu.

Jako správný fanoušek se nebál ani spekulovat nad tím, kam až to Kometa v letošní sezóně dotáhne. „Kdyby hrála fotbal, tak by byla určitě těžkým soupeřem nejednomu týmu. V hokeji ji samozřejmě přeji to nejlepší, doufám, že se letos podaří to play-off a třeba i něco více,“ představil své prognózy Zbyněk Rychtář.

Na závěr rozhovoru jsme se i jeho zeptali na diváckou kulisu, která dnes zaplnila domácí tribuny. „Diváky bych chtěl pochválit, že celý zápas fandili, bylo to skvělé. Sice bylo slyšet více fanoušky Komety, ale to už je v Brně tradice, naši se však nenechali zahanbit. Doufám, že si dnešní den všichni užili, vyšlo nám hlavně počasí a oslavy tak proběhly v důstojném prostředí. Výsledek skončil tak jak skončil, my jsme hlavně rádi, že se nikomu nic nestalo.“ Zakončil naše krátké povídání domácí kapitán a odebral se za svým týmem do šaten.

Foto: Lukáš Vintrlík

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál