Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Všichni jsme z toho nadšení, říká o postupu do semifinále Adam Gajarský

B ř e c l a v – Klíčový zápas turnaje, který rozřazuje týmy na úspěšné a neúspěšné, česká osmnáctka zvládla na jedničku podtrženou. Na Memoriálu Ivana Hlinky porazila USA jasně 7:3 a po postupu ze skupiny si zahraje semifinále s Ruskem. Na výhře měli znovu lví podíl hokejisté brněnské Komety. Gólový příspěvek zaznamenal Adam Gajarský, kapitán Libor Zábranský i Vojtěch Střondala. Ráz duelu určil Gajarský, který hned ve 34. sekundě po spolupráci se Střondalou otevřel skóre zápasu. Semifinále s Ruskem začíná v břeclavské Ice Bors Areně v pátek v 19 hodin.

Adame, jaké jsou pocity po postupu do semifinále?
Radost je veliká, všichni jsme z toho nadšení.

Čím to podle vás bylo, že se tak změnil obraz hry oproti zápasu se Švédskem?
Plnili jsme to, co jsme si řekli v kabině. Nastoupili jsme na ně dobře defenzivně a oni to neustáli.

Už ve 34. sekundě jste otevřel skóre zápasu. Jak byste svou trefu popsal?
Střondy (Vojtěch Střondala, pozn. aut.) mi to tam dobře prostrčil mezi dvěma hráči a já jsem to zkusil dát do protipohybu gólmana a padlo to tam.

Zafungovala spolupráce z klubu?
Určitě, hrávali jsme spolu ve starším dorostu, několik zápasů dokonce v jedné lajně.

Jak se vám podařilo udržet koncentraci celých šedesát minut?
Řekli jsme si, že musíme hrát víc defenzivně a nesmíme tolik propadat a pomohlo to. Hlavně jsme se nezbláznili a dodržovali jsme systém.

V semifinále vás čekají Rusové, co víte o soupeři?
Podívali jsme na video. Soupeře znám z turnaje v Brně (česká reprezentace zdolala Rusy 2:1, pozn.aut.), když jsme s nimi hráli v sezoně. Tam byli nebezpeční z protiútoků a šikovní na bruslení.

Jsou pro vás Rusové hratelnějším soupeřem než Kanaďané nebo Švédové, kteří hrají druhé semifinále?
Ano, myslím si, že jsou.

Memoriál Ivana Hlinky - semifinále
pátek