.

Juniorka sezónu vítězstvím neotevřela, na úvod těsně nestačila na Vítkovice

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 10. Hroudný (Hasoň), 34. Král (Havlát, Kratochvíl), 53. Havlát (Král,Horký) – 27. Spratek (Hartmann, Štěpánek), 45. Malík (Moravčík, Kurovský), 48. Blaško (Šendera, Malík), 51. Štěpánek (Kurovský, Moravčík). Rozhodčí: Čech, Král – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň – Gajarský, Škvrně, Čejka – Horký, Knap, Stupka – Hroudný, Kratochvíl, Jajcay
HC VÍTKOVICE RIDERA: Kardinál – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško – Kurovský, Raška, Toman – Moravčík, Danielčak, Kmošek – Bránek, Kosina

B r n o – Druhé zářijové odpoledne patřilo startu hokejové sezóny 2016/2017 nejvyšší juniorské soutěže. Do města pod Špilberkem zavítal celek Vítkovic, aby se porval o vítězství s modrobílou družinou. Ta byla od samého začátku velmi aktivní a již v jedenácté minutě hry se těšila z gólového momentu. Vítkovice v prostřední části dokázaly vyrovnat, nicméně Brňané si opět stáhli vedení na svoji stranu. Třetí třetina pak nabídla hned čtyři branky, bohužel tři z nich zapadly právě do sítě domácích. Ani hra v šesti v posledních vteřinách Kometě nepomohla, a tak si první vítězství připisují po těsné výhře hosté.

První dvacetiminutovka odstartovala velmi svižně a diváci se mohli v brněnském svatostánku těšit z několika zajímavých šancí na obou stranách. Například ve čtvrté minutě hry pálil z bezprostřední blízkosti Havlát, vítkovický gólman byl ale pevný jako skála. Desátá minuta hry už ovšem hlediště rozjásala. Hasoňova střela z mezikruží se neujala, nicméně k dorážce se dostal Daniel Hroudný, který se nemýlil – 1:0. Poté se na druhé straně kluziště zjevil sám před Dostálem Danielčák, brněnská obrana ale rychle zasáhla. Hosté měli na holi vyrovnání i v sedmnácté minutě uplynulého času, ani tentokrát z brejkové situace gól nevyvstal. O pár chvil později zdvihali v jásotu ruce hráči Komety, sudí ovšem branku neuznal. Skóre se tedy v prvním dějství již neměnilo.

Druhá třetina nabídla opět několik šancí, diváci navíc zhlédli i dvě gólové akce. Nejprve to bylo vyrovnání hostujícího týmu, který zužitkoval početní převahu. Štěpánek přenechal herní předmět mezi kruhy Hartmannovi, ten ale Dostála nepřekonal. To se povedlo až Danielu Spratkovi, který ránou do pravého rohu klece vyrovnal stav utkání – 1:1. Netrvalo však dlouho a Brňané si vzali vedení zpět na svoji stranu. Filip Král obdržel nacukrovanou přihrávku od Roberta Havlát a tváří v tvář překonal bezmocného Kardinála – 2:1.

Třetí perioda byla na branky nejbohatší. V úvodu se blýskli famózními zákroky oba gólmani, nicméně v pětačtyřicáté minutě se trestalo. Využitá početní převaha a opět vyrovnaný stav. To vše zajistil Zack Malík, který si velmi šikovně počínal na brankovišti, z čehož vytěžil právě ony zmiňované výhody pro Vítkovice - 2:2. O dvě minuty později pak skóre na kostce nad ledovou plochou změnil přesnou trefou Ján Blaško - 2:3. A hosté stále neměli dost. V signalizované výhodě vyslal Kurovský herní předmět na volného Radima Štěpánka, který svému týmu zajistil již dvoubrankový náskok – 2:4. Kometa ovšem nehodlala nic jen tak vzdát. Využitá přesilová hra v podání Roberta Havláta znamenala pro modrobílou družinu velkou naději. Vítkovice už si však závěr utkání pohlídaly a ani hra v šesti nepomohla brněnským nadějím vyrovnat. První vítězství v nové sezóně si tak jen velmi těsně připsali hosté.

KOM Pavel Pazourek: Byl to těžký soupeř. Měli jsme mnoho šancí, které jsme bohužel neproměnili. Vítkovice naopak dokázaly využít šance, které jsme jim nabídli.Ve třetí části jsme hráli oslabení a to odstartovalo obrat hostů. Kluci se dostali asi do čtyř úniků, ve kterých ale neskórovali. Ve výsledném součtu tyto branky chybí.
VIT Mojmír Trličík: Do prvního utkání jsme šli se spoustou sil ale také nervozity. Za tři body jsme rádi, avšak nelze říci, že vyhrálo lepší mužstvo v poli, ale rozhodly výkony gólmanů. Brankář nás podržel a z několika nabídnutých šancí jsme vytěžili výhru.