Junioři podlehli Třinci po vyrovnaném boji v prodloužení, na první výhru stále čekají

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 31. Furch (Škvrně), 36. Kratochvíl (Horký), 46. Hasoň (Čejka, Knap), 52. Horký (Slabý) – 5. Haman, 34. Kofroň, 40. Kalus (Kaukič), 59. Janiczek, 61. Flok (Lacka). Rozhodčí: Kyka, Fiala – Bryška, Lukš. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 147. Střely na branku: 25:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň – Gajarský, Škvrně, Čejka – Horký, Knap, Hroudný – Kratochvíl, Jajcay
HC Oceláři Třinec: Loubal – Hrachovský, Janiczek, Radzienciak, Brabec, Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Plitko – Mach, Flok, Kofroň – Kvasnica, Hladoník, Lacka – Kalus

B r n o – Sobotní odpoledne patřilo druhému kolu DHL extraligy juniorů, přičemž brněnská Kometa přivítala na ledě lužáneckého Sportcentra třinecké oceláře. Hostující tým od samého začátku naznačoval, že lehkým soupeřem rozhodně nebude, což dokazovalo i skóre, jež svítilo od páté minuty hry právě ve prospěch Třince. Kometa v utkání několikrát vyrovnala se soupeřem krok a ve třetím dějství dokonce sama vedla. Třinec ovšem dokázal dovést utkání až do nastaveného času, ve kterém rozhodl ve svůj vlastní prospěch. Další utkání čeká na Kometu ve středu, kdy vyzve hokejisty Zlína.

První dvacetiminutovku odstartovali hosté velmi zostra. Již po sedmapadesáti vteřinách se do velké šance dostali Kofroň s Hrachovským, své kvality však potvrdil brněnský gólman parádním zákrokem. Gólové konto dnešního klání pak otevřel v páté minutě Filip Haman, jenž rozjásal třineckou střídačku poprvé – 0:1. Vyrovnání měl na holi v závěru dějství Král, který unikl ve vlastním oslabení, skóre se ovšem neměnilo. V podobné akci se pak ocitlo duo Horký – Kratochvíl, Loubal však ani tentokrát nemusel lovit kotouč ze své sítě.

Prostřední dějství započalo ze strany domácího celku velmi aktivně, vyrovnávající branky se ale modrobílí příznivci dočkali až v jedenatřicáté minutě, když Škvrně poslal kotouč na Michala Furcha, jenž byl bezchybný – 1:1. Pár chvil na to ovšem oceláři uzmuli vedení zpět na svoji stranu, a to prostřednictvím využité přesilové hry v podání Davida Kofroně - 1:2. Brňané se ale v žádném případě nehodlali vzdát vítězného snu. Šestatřicátá minuta hry a přečíslení dvou proti jednomu. Horký poslal načechranou žabičkou kotouč Petru Kratochvílovi, který Loubala překonal střelou mezi betony – 2:2. Ani protentokrát onen stav vyrovnaného utkání nevydržel dlouho. Třináct sekund před druhou sirénou navyšoval gólové konto Jan Kalus, jehož střela zápěstím zamířila přesně tam, kam měla. Tedy do horního rohu Dostálovy klece – 2:3.

Svižné hokejové podívané se fanoušci v brněnském Sportcentru dočkali i v závěrečné části hry. Po necelých šesti minutách zužitkoval tlak na brankovišti Jan Hasoň a bylo opět vyrovnáno – 3:3. Svěřenci Pavla Pazourka ovšem neměli dost a v dvaapadesáté minutě se dostali poprvé do vedení, a to zásluhou Luboše Horkého - 4:3. Byť modrobílí fandové věřili, že pro tuto chvíli se už skóre nezmění, opak byl pravdou. Střídání v nepravou chvíli a vyrovnání tentokrát z řad Třince, konkrétně z hole Davida Janiczeka, který svou přesnou ránou poslal zápas do nastaveného času – 4:4.

Prodloužení pak nemělo dlouhého trvání. Oceláři po osmadvaceti odehraných vteřinách přečíslili Kometu a vítěznou trefu si připsal Adam Flok - 4:5. Po velmi bojovném utkání si tak modrobílí mladíci připsali bod a mohou se připravovat na dalšího soupeře, kterým se ve středu stane Zlín.

KOM Pavel Pazourek: Byl to nesmírně těžký zápas a soupeř byl hodně zdatný. První třetina nás trošku zaskočila, nicméně pak jsme kontrovali a tlačili jsme se různých šancí. Škoda, že se soupeři podařilo těsně před koncem poslední třetiny vyrovnat. Prodloužení už je také trochu o štěstí, kluci podali dobrý výkon, nicméně právě ta štěstěna pak už chyběla.
TRI Václav Varaďa: Myslím si, že jsme dnes odehráli skvělé utkání a první dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Brno se pak začalo pomalu dotahovat, nám pomohl trochu šťastný gól, kterým jsme vyrovnali. Prodloužení bylo parádní, hrálo se nahoru dolů a nám se podařilo urvat zasloužené vítězství.