.

Moravské derby pro Kometu! Junioři otočili duel se Zlínem a slaví první výhru

HC Kometa Brno - PSG Zlín

Branky a nahrávky: 39. Kratochvíl (Zábranský, Mikyska), 40. Čejka (Furch, Ferda), 44. Čejka (Hasoň), 57. Havlát (Horký) – 15. Gago (Procházka), 35. Gazda (Stiksa), 60. Gazda (Procházka, Václavek). Rozhodčí: Král – Otáhal, Zedník. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 124. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Knap, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda.
PSG Zlín: Šimonů – Váňa, Procházka, Budil, Padrnos (C), Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Gago, Kenša, Miko, Václavek, Mikulec, Karafiát, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth.

B r n o – Až do třetího zápasu čekala juniorka brněnské Komety na první vítězství v novém ročníku. O to sladší však je, neboť Brňané zvládli derby se Zlínem, v němž sice dlouho prohrávala o dvě branky, nicméně čtyřmi zásahy na konci druhé a v průběhu třetí třetina zlomila utkání ve svůj prospěch.

Bitvu na moravském poli začali ve městě pod Špilberkem lépe Zlínští, kteří zasypali Lukáše Dostála sprškou střel, ovšem brankář, který již v přípravě nahlédl do první týmu Komety, obstál bez inkasování. První větší šanci domácích měl Matěj Novák, jenž se protáhl po pravém křídle, puk si pustil na dlouhou hokejku, ale nedokázal jej zasunout za betonem ležícího brankáře PSG. O první branku se tak přeci jen postarali hráči Zlína. Procházka v dobré střelecké pozici ještě vybídl před prázdnou brankou Michala Gaga, jenž bleskově poslal po ledě puk za záda Dostála - 0:1. První třetina nabídla ještě řadu vyloučení, ani jeden z celků se už ale branky nedočkal.

Druhou část hry začala Kometa přesilovkou, v níž hned po dvaceti vteřinách orazítkoval Matěj Novák tyč. Zlín šel ještě v tomtéž oslabení do tří, Brňané sehráli povedenou akci na jeden dotek, ale Kratochvíl před prázdnou brankou nasměroval kotouč vedle. V další šanci se octl Hasoň, který se řítil sám na branku, ale Šimonů jeho zakončení mezi betony pokryl. Brňané měli více ze hry, nicméně z další branky se radoval opět Zlín. Stiksa posunul kotouč rychle mezi kruhy najíždějícímu Danielu Gazdovi, který se střelou po ledě nemýlil – 0:2. Klíčová pasáž hry přišla chvíli před koncem druhé třetiny. Brno se při přesilovce konečně branky, když se po šťastném odrazu prosadil z levého křídla kapitán Petr Kratochvíl - 1:2. Ani ne za půl minuty bylo vyrovnáno. Furch nabral s kotoučem rychlost a nabídl puk na teč volnému Jakubu Čejkovi, který ukázkovým nastavením čepele nasměroval černou pryž pod břevno – 2:2.

Do třetí třetiny vstoupili opět lépe domácí, kteří se také zaslouženě dočkali vedení. Jan Hasoň po průniku na pravé straně nabídl kotouč přes šířku pásma Jakubu Čejkovi, který s velkým štěstím přidal k tyči druhou branku v zápase – 3:2. Celá situace se dlouho probírala, nakonec musel přijít na pomoc i videorozhodčí, který ale nakonec branku posvětil. Oba celky měly následně množství šancí, proti dvěma únikům se vyznamenal zejména brankář Dostál. Tři a půl minuty před koncem dostali Zlínští možnost přesilovky a všichni očekávali velké drama, které se ale nakonec nekonalo. Při oslabení ujel Luboš Horký s Robertem Havlátem, a druhý jmenovaný usměrnil prudkou přihrávku svého kolegy do odkryté části branky – 4:2. Zlín v závěru zkusil ještě hru bez brankáře, Dostál musel být opět v pozoru, dokonce ho jednou zastoupila i pravá tyč. Ševci se po drtivém tlaku dočkali snížení, druhou branku v zápase přidal také obránce Daniel Gazda, který od modré pověsil puk přesně do šibenice - 4:3. Korekce ze strany hostů přišla ale příliš pozdě, a Kometa si tak připsala první výhru v nové sezoně.

KOM Pavel Pazourek: Další těžký zápas s těžkým soupeřem. Ceníme si toho, že jsme otočili zápas ze stavu 0:2, především za situace, když jsme hráli lépe, měli jsme více šancí, ale nepadalo nám to. Dokázali jsme se zvednout, vypracovali jsme si až dvoubrankový náskok a konečně se nám podařil udržet. Nechyběla nám herní bojovnost, ale je zde i nadále spousta věcí, které musíme pilovat. Hráli jsme poprvé ve složení, kdy se vrátili kluci, kteří byli na zkoušku v áčku, takže je ještě potřeba zapracovat na souhře, především pak při přesilovkách.
ZLN Robert Svoboda: Pro nás škoda. Vedli jsme 2:0 a i přesto jsme prohráli. Oba brankáři zachytali skvěle. Navíc v přesilovce, ve které jsme mohli vyrovnat, jsme dostali zbytečnou čtvrtou branku, která se ukázala jako rozdílová. Zde jsme přišli o body.