Junioři potvrdili roli favorita. Slavii porazili 4:2 a jdou na první místo extraligy

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 10. Horký (Kratochvíl, Havlát), 11. Mlynář (Slabý, Ferda), 27. Škvrně, 40. Škvrně (Jajcay) – 54. Kern (Šteiner), 56. Šergl (Kolouch). Rozhodčí: Král – Musil, Komínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
HC Kometa Brno: Dostál – Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Jeřábek, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay.
HC Slavia Praha: Šofr (27. Vecka) – Krásný, Chládek, Duda, Novák, Chvála – Matějka, Fiala, Netolický, Kern, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Kohút, Furch.

B r n o – V rámci jedenáctého kola zavítal do DRFG Areny velmi atraktivní soupeř. Na domácí čekal zápas s výběrem HC Slavia Praha. Hosté sice byli před tímto zápasem na posledním místě tabulky, šňůru proher však chtěli prolomit právě v Brně a modrobílí tak museli k utkání přistoupit zodpovědně. Úvod utkání byl vyrovnaný, pak se ale domácím podařilo prosadit a to hned dvakrát. Ve třetině přidali hráči Komety další dvě branky, sešívaným se podařilo skórovat až v závěrečné části a byť hned dvakrát, na tom, že ze tří bodů se po zápase budou radovat Brňané, to nic nezměnilo. V tuto chvíli jsou na první místě tabulky, leč mají o zápas víc, než jejich pronásledovatelé.

Utkání začalo velice vyrovnaně a nic nenasvědčovalo tomu. že se jedná o souboj čtvrtého s posledním celkem tabulky. Kometa se sice tlačila do útoku, nicméně sešívaní dobře bránili a občas i oni prověřili pozornost Lukáše Dostála v brance domácích. Vše se změnilo v desáté minutě. Kdy zafungovala spolupráce Kratochvíl - Havlát a druhý jmenovaný poslal krásnou přihrávku Luboši Horkému, který bekhendovou střelou po ledě poslal puk do prázdné branky. Hned o minutu později rozjásal domácí fanoušky podruhé Tomáš Mlynář. Když se po přihrávce od dostal puk za Šofrova záda, vedli domácí už o dvě branky. Vstřelené branky pouze umocnili v domácích chuť po třech bodech a začali se před Šofra tlačit ještě více, než v předchozí části utkání. Jelikož však Kratochvíl v samostatném úniku nezakončil přesně. A přesilovou hru o chvíli později Brňané taktéž nevyužili. Byl stav po první třetině 2:0 pro domácí.

Do druhé části vstoupili hostující hráči o poznání aktivněji. Více napadali a snažili se tlačit do zakončení před Dostálovu branku. Góly nicméně padaly na opačné straně. V sedmadvacáté minutě bylo nařízeno trestné střílení poté, co byl v samostatném úniku faulován Furch. Faulující netolický při obranném zákroku navíc nestihl včas zabrzdit a najel tak do vlastního gólmana. Který musel vinnou otřesení střídat. Trestnému střílení tak musel čelit střídající Vecka. Michal Furch mu však nedal nejmenší šanci a precizně provedeným forhendovým blafákem poslal domácí do tříbrankového vedení. Modrobílým se následně podařilo ubránit dvě početní nevýhody a vzápětí, podle pravidla nedáš - dostaneš opět navýšili účet zápasu. To když se pouhých deset sekund před druhou sirénou prosadil Marek Škvrně. Svěřenci trenéra Pazourka tak šli do poslední dvacetiminutovky s čtyřbrankovým náskokem.

závěrečná dvacetiminutovka začala opět vyrovnaně. Ani jeden z celků si nevytvořil nijak drtivý tlak. Domácí důsledně bránili a z jejich hry bylo patrné, že si chtějí v poklidu dojít pro tři body za výhru. Hosté jim tuto cestu nakonec přece jen lehce zkomplikovali. To když se ve čtyřiapadesáté minutě trefil pod horní tyčku nejprve Jan Kern a o dvě minuty později snížil na rozdíl dvou branek Jan Šergl. Drama ovšem domácí nepřipustili. A když byl po hrubém faulu tři minuty před koncem vyloučen na pět minut plus do konce utkání hostující Šergl. Bylo o výhře prakticky rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře v podání sešívaných. Domácí družina si tak připisuje další zasloužené tři body. Zatímco Svěřenci trenéra Nováka odjíždějí zpět do hlavního města s nepořízenou.

KOM Jan Konečný: Měli jsme trošku vlažnější nástup do utkání. Na to, že jsme hráli doma, nám chyběl důraz. Především v osobních soubojích to bylo znát. Přesto jsme dokázali proměnit šance a udržet si vedení po celý zápas. V závěru jsme si možná zbytečně nechali vstřelit dvě branky. Ale bereme tři body, takže jsme spokojení.
SLA Petr Novák: Už se nám to pomalu stává takovým koloritem. My se jednoduše strašně moc natrápíme na gól. V první třetině jsme měli snad patnáct střel a stejně jsme se nedokázali prosadit. A když se podíváte na góly, které jsme dostali, tak je to také pořád stejné. Vždycky soupeři nabídneme takovou akci, kterou on promění. Jestli to je nervozitou nebo nějakou přemírou snahy, to nevím. Ale nezdá se nám, že zápasy, které jsou herně vyrovnané, vždycky prohrajeme. Věříme, že se to otočí, ale dneska se to nestalo, takže musíme makat dál.