.

Junioři zvládli derby s Olomoucí a pomstili "A" tým

Junioři zvládli derby s Olomoucí a pomstili

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 33. Mlynář (Zábranský), 39. Ferda (Čejka), 44. Horký (Mlynář) – 33. Tomaník (Beutl), 59. Šťastný (Macuh). Rozhodčí: Held-Lukš, Holibka. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2 .
HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Ferda
HC Olomouc: Marek (Pospíšil) – Hudeček, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Rutar, Cach, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba

B r n o – Hned následující den po prvním moravském derby čekalo na juniory i druhé utkání s moravským celkem. Do DRFG Areny zavítali hráči Olomouce. V zápase se Kometě dlouho nedařilo prosadit. Nakonec ale smůlu prolomila a po vítězství 3:2 si tak připisuje tři body do tabulky.

Lepší vstup do utkání měli jednoznačně domácí. Diktovali tempo hry a svého soupeře z Hané k ničemu nepustili. Zahráli si i několik přesilových her, ve kterých si vypracovali šance ke vstřelení úvodní branky. Asi ta největší vznikla poté co ve čtrnácté minutě vystřelil od modré čáry Libor Zábranský, jeho projektil trefil Marka, který přes chumel hráčů nic neviděl, pouze do pravého betonu. O odražený puk se strhl lítý boj přímo na brankovišti, nakonec se jej však podařilo hostům ukořistit a celou situaci uklidnit. Tlak Komety přetrvával až do konce první části, ale žádná ze střel si naneštěstí nenašla cestu až za Markova záda. Po první třetině tak bylo skóre stejné jako na začátku zápasu.

Více než polovinu zápasu jsme čekali v DRFG Areně na úvodní branku. Ta přišla v přesilové hře z hokejky Tomáše Mlynáře, který pohotově našel střelu Libora Zábranského odraženou od zadního mantinelu a uklidil ji do sítě. Olomouc ale přispěchala s rychlou odpovědí, už za půl minuty bylo vyrovnáno. Šťastnou střelou pod rukou Lukáše Dostála se prosadil hostující Pavel Tomaník. Kometa ale nepolevila v tlaku a to se jí vyplatilo. Těsně před druhou sirénou vrátil úsměv na tváře Brňanů Radim Ferda, když proměnil přihrávku Čejky a umístil puk přesně pod horní tyčku olomoucké svatyně.

Ve třetí třetině si chtěli svěřenci trenéra pazourka náskok pohlídat. A to se jim dařilo. Ve čtyřiačtyřicáté minutě šla Kometa dokonce do dvoubrankového vedení. Luboš Horký se krásně protáhl červenobílou obranou a forhendovým blafákem nedal Markovi šanci. Zbytek třetí třetiny pak Komeťáci dobře bránili a drželi nabyté vedení. Hosté v závěru sice ještě zdramatizovali zápas, když se v padesáté deváté minutě trefil Denis Šťastný, na body to ale nestačilo. Ty si tak po vítězství 3:2 připisuje domácí Kometa.

KOM Pavel Pazourek: Myslím, že celý zápas byl v naší režii a většinou se hrálo před olomouckou brankou. Olomouc ale dobře bránila a nám se nedařilo je prostřelit. Naštěstí se nám to nakonec podařilo. Škoda jen té branky v závěru zápasu ale naštěstí nás to nerozhodilo a zápas jsme dohráli v klidu. Myslím, že jsme si dnes vítězství zasloužili.
OLO Trenér hostujícího celku se k utkání odmítl vyjádřit.