.

Podařený výkon! Junioři si v Boleslavi s chutí zastříleli

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 12. Krejčík (Musliu, Dančišin), 30. Outrata (Kalaš, Straka), 58. Outrata (Flynn, Horský) – 18. Kratochvíl, 18. Hasoň, 20. Horký (Mlynář, Zábranský), 21. Havlát (Horký, Mlynář), 25. Škvrně (Sedláček, Dymáček), 35. Čejka (Střondala, Hasoň), 49. Kratochvíl (Šnajnar, Škvrně). Rozhodčí: Škrobák – Horažďovský, Marek. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. Diváci: 82. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7.
BK Mladá Boleslav: Krofta (21. Groh) – Linhart, Mašek, Uřidil, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Planý, Kuncek, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík (C), Flynn, Outrata, Veselý, Jindra
HC Kometa Brno: Dostál – Šnajnar, Slabý, Sedláček, Zábranský, Jeřábek, Kowalczyk – Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Kratochvíl (C), Střondala, Jaycay

B r n o – Svěřenci trenéra Pazourka vyrazili do Boleslavi. V úvodu se domácí dostali do vedení, které si několik minut udrželi. Poté ale Brňané otevřeli střelnici a zasypali svého soupeře brankami. Dvakrát se prosadil kapitán Petr Kratochvíl, celkově Kometa vyslala skoro dvakrát více střel na bránu, než domácí Bruslaři.

Utkání začalo vyrovnaně. Oba celky si připravily několik šancí, žádný puk ale do brány nezapadl. Až ve dvanácté minutě, kdy hráli domácí přesilovku, se prosadil Matěj Krejčík pohotovou střelou z levého kruhu - 1:0. Necelé tři minuty před první sirénou dokázali Brňané srovnat. Petr Kratochvíl založil protiútok a nechytatelnou střelou vyrovnal - 1:1.

Uteklo 43 sekund a Jan Hasoň obrátil skóre zápasu, když propálil domácího gólmana z pravého křídla - 1:2. Za necelou minutu a půl mělo opět radost hosté z Brna, vedení navýšil Luboš Horký z úniku - 1:3.

Do další periody vstoupili mladoboleslavští s druhým gólmanem. Ten ale brzy inkasoval. Po devětatřiceti sekundách se trefil Robert Havlát po přesné nahrávce Horkého - 1:4. O další čtyři minuty později dal důvod k radosti Kometě Marek Škvrně, jenž vypálil přesně z levého kruhu - 1:5.

Přesně v polovině utkání došlo ke snížení. Vojtěch Outrata překonal Dostála po nahrávce Kalaše - 2:5. Periodu uzavřela odpověď Brna. Jakub Čejka předvedl se Střondalou pohlednou akci a zakončil nad rameno brankáře - 2:6.

V deváté minutě třetí třetiny přišla poslední trefa Brna. Kapitán Petr Kratochvíl se natlačil před bránu a bekhendem vystřelil už svůj druhý gól v utkání - 2:7. Dvě a půl minuty domácí ještě lehce zmenšili náskok soupeře. Vojtěch Outrata dotlačil puk za ležícího gólmana Brna - 3:7.

MBL Připravujeme.
KOM Pavel Pazourek: Začali jsme vlažně a prohrávali jsme, když jsme dostali branku v oslabení. Od té doby jsme se ale zvedli. Kluci podali výborný, aktivní a týmový výkon, chodili jsme do brány a celkově jsme odehráli výborný zápas.