Mladší dorost dokonal obrat a po výhře v nájezdech bere dva body

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 9. Rašovský (Jedlička), 59. Kučeřík (Mlčák, Vašíček), rozh. náj. Kučeřík – 33. Kižlin (Klapka, Janča), 35. Vlček (Vojinovič). Rozhodčí: Vrba – Komínek, Sofka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, J. Sedláček, Studený – Popelka, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Brabenec.
HC Slavia Praha: Němeček – Mareček, Klapka (C), Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera, Kubánek, Kižlin, Vojinovič, Urych, Křenek, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák, Jágr.

B r n o – V souboji o další důležité body do tabulky hostila brněnská Kometa Slavii Praha. Po nerozhodné první třetině padla první branka až krátce před polovinou duelu, kdy se prosadil Václav Rašovský. Slavii se podařilo do konce třetiny obrátit a srovnat musel až minutu před koncem Radek Kučeřík. Výhru v nájezdech vystřelil opět Kučeřík a Kometa bere dva body.

Po několika šancí otevřel skóre v polovině zápasu Rašovský

První třetina souboje o osmé místo byla hodně opatrná a šancí bylo pomálu. Vůbec první možnost měl domácí útočník Popelka, který se rychle zorientoval na brankovišti, ale kotouč za ležícího Němečka nedokázal kotouč zasunout. Na opačné straně měl přes minutu před koncem první periody šanci Vojinovič, který ujel po levé straně, ale jeho zakončení těsně minulo pravou tyč brněnské svatyně.

Maroš Jedlička číhá před brankou. Foto: Jiří Grulich.

Prostřední část zahájil šancí Daniel Kavický, který dostal přihrávku zpoza branky, ale puk mu sjel z čepele. Další možnost měl kapitán Dominick Vašíček, jenž pálil z kruhu, kotouč však mířil těsně nad břevno. Aktivita domácích stoupala a domácí se dočkali vedení. Střelu Meluzína vyrazil hostující brankář před sebe a důrazný Václav Rašovský dostrkal kotouč do sítě – 1:0.

Hosté do konce druhé třetiny otočili skóre

Po polovině zápasu dostala Slavia přesilovku, kterou bez váhání využila. Kotouč odražený od mantinelu si nejrychleji našel David Kližin a z první jej zametl švihem pod břevno – 1:1. Přesilovku dostala opět také Kometa, ale krátce po jejím konci inkasovala. Pražané ujeli do přečíslení 2 na 1, Vojinovič našel žabičkou Šimona Vlčka, který sám před Vystavělem zvolil kličku do bekhendu a zakončil přesně k tyči – 1:2.

Vašíček trefil tyč, tlak Komety završil vyrovnáním Kučeřík

Kometa vstoupila do třetí části jako vyměněná a od začátku hrála prim. První šanci měl Meluzín, jemuž ale na poslední chvíli v dobré pozici zablokoval soupeř hůl. Vzápětí mohl náskok celku z hlavního města umazat kapitán Vašíček, ale jeho ráně z kruhu stála v cestě levá tyč!

Dominick Vašíček ve velké šanci trefil tyč. Foto: Jiří Grulich.

Domácím se čas krátil, ale nakonec se dočkali vyrovnání. Nejprve při hře bez brankáře hosté dvakrát těsně minuli prázdnou brankou, při Kometě stálo velké štěstí. Sto sekund před koncem p přihrávce Vašíčka pálil z první Mlčák, jehož ránu v chumlu těl vyrazil Němeček jen k Radku Kučeříkovi, který doklepl puk do branky a rozpoutal velkou radost modrobílých.

Prodloužení gól nepřineslo, v nájezdech se radovala Kometa

V prodloužení měly oba celky k dispozici po jedné přesilové hře, ovšem ani jedna z nich větší šanci nenabídla. Asi nejlepší možnost měl na pravém kruhu Kavický, jehož pokus k tyči vykopl brankář soupeře betonem mimo svou svatyni.

Marek Vystavěl při rozhodujícím nájezdu zápasu. Foto: Jiří Grulich

V nájezdech se zaskvěl brankář Marek Vystavěl, který pokryl všechny tři nájezdy soupeře. Za domácí se prosadil jen a pouze v první sérii Radek Kučeřík, který zvolil střelu nad lapačku a jeho povedený nájezd vynesl domácím zisk bonusového bodu.

KOM Marek Moskal: Slavia je určitě kvalitní tým. První třetina byla vyrovnaná, ty zbývající dvě jsme byli aktivnější. Rozdíl jsme viděl v proměňování šancí. Kdybychom za stavu 1:0 proměnili také další šance, tak to mohlo vypadat jinak. Slavia naopak využila našich chyb, nechali jsme je dvakrát zbytečně ujet. Naštěstí jsme vyrovnali ve hře bez brankáře a nájezdy už byly spíše vabank. Každopádně jsme neměli zcela ideální ani přesilovky, i když je hodně trénujeme.
SLA David Kuna: Připravujeme.

Zobrazit kompletní fotogalerii