.

Nadstavbu odstartovali mladší dorostenci výhrou v Liberci

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 55. Vomáčka (Rychlovský) – 34. Konečný (Malý, Kavický), 40. Vašíček (Jedlička, Mlčák), 57. Konečný (Malý). Rozhodčí: Veselý – Zeman, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:37. Diváci: 56.
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Starý, Kollert – Rychlovský (C), Dospěl, Nikolič, Liška, Drábek, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J. – Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Brabenec

B r n o – Nedělní zápas se pro mladší dorostence Komety nesl v duchu prvního zápasu nadstavbové části. Svěřenci Marka Moskala odcestovali do Liberce. Dva góly v dresu Brna zaznamenal Jakub Konečný. Hokejisté Komety otevřeli ve druhé části skóre a dostali se do dvoubrankového náskoku. Liberci se podařilo sice snížit, na vyrovnání už Tygři nedosáhli.

První třetina nabídla velmi ofenzivní podívanou. Oba celky si nic již od úvodních minut nedarovaly. Vše začalo výborným průnikem Vojtěcha Jiruše, který si stahovačkou obhodil obránce a následně mířil k tyči. Brněnský gólman však zůstal pozorný a šanci zneškodnil. Gól měli Tygři na hokejce i v páté minutě, Dospěl byl při svém odvážném průchodu před zařízení faulován, i tak ale stačil posunout kotouč na Vomáčku, jenž mohl pálit do prázdné klece. Jeden z obránců však na poslední chvíli strčil do dráhy kotouče hokejku a vychýlil tak pokus mířící do zařízení mimo nebezpečné území.

Ve druhé polovině úvodní periody zahrozili také hosté, Kavický se při oslabení dostal do úniku, který vyřešil tvrdou ranou. Zajíček nakonec zasahovat nemusel, dělovka orazítkovala pouze zadní mantinel. Ve zbytku periody bylo k vidění poměrně velké množství trestů ani jeden z celků ale hry v nestandardním počtu hráčů nevyužil. Druhá třetina se odehrávala ještě ve vyšším tempu než ta úvodní. Do větších příležitostí se dostávali hosté.

Gól měl na hokejce Konečný, který zůstal úplně sám před Zajíčkem, nicméně liberecký gólman s vypětím všech sil pokus zlikvidoval ramenem. Na další akci Brněnských již ale nestačil. Po střele Malého se puk odrazil k Jakubu Konečnému, jenž se bleskurychle zorientoval a poslal ránu přesně pod břevno. Zanedlouho mohl zvýšit náskok Komety Meluzín, který ujel do brejku, svou ranou ale orazítkoval pouze zadní mantinel.

Hosté se nakonec druhé branky dočkali. Pouhých sedm vteřin před koncem prostřední části napálil Dominik Vašíček kotouč přesně do levého horního rohu. Tygry inkasovaná branka nepoložila, ba naopak. Do třetí třetiny naskočili aktivně, blízko snížení byl Virág, ke kterému se před odkrytou branku odrazila od mantinelu Nikoličova dělovka. Liberecký útočník však poslal kotouč pouze do boční sítě. Poté čaroval Zajíček, nejprve pěkně zmenšil střelecký úhel Kavickému, který se ocitl v pravém kruhu sám a poté se roztáhl na brankové čáře a zneškodnil dorážku Kučeříka. Šance to byla velká, Tygři však měli díky výtečnému zákroku maskovaného muže naději. Poté se přeci jen skóre měnilo.

Po přesné přihrávce Rychlovského vymetl Benjamin Vomáčka táhlou střelou roh zařízení. Jenže Kometa našla odpověď. Jakub Konečný překvapivou ranou z levé strany propálil Zajíčka. Bylo rozhodnuto, z úvodního střetnutí nadstavbové skupiny si odvezli všechny body hosté.

LIB Milan Plodek: Sehráli jsme dobrý zápas, kluci ho odmakali, ale bohužel na jeden gól se nedá vyhrát. Kometa je velmi kvalitní soupeř, divím se, že má tak málo bodů na to, jak hrají. Jsou to nejrychlejší zápasy, je vidět hodně bruslení i osobních soubojů. Kluky jsme pochválili za bojovnost, ale bohužel na tak málo branek se vyhrávat nedá. Tak to je, měli jsme tři dorážky do prázdné branky, ale bohužel nám to tam aktuálně nepadá. Věřím, že když budou kluci dál makat, tak se situace zlepší.
KOM Marek Moskal: Myslím si, že Liberec byl možná i o trochu lepší, měli jsme štěstí. V koncovce Tygři selhali. Ale skvělý venkovní zápas, odehráli jsme ho tak, jak jsme si představovali. Liberec si zasloužil asi víc, ale jsme velmi rádi za tři body. Rozhodující byla naše třetí branka, domácí se dostávali do tlaku, protože snížili na 1:2. Tygři měli smůlu v koncovce, mohli dát gól do prázdné branky, ale skvěle mu zabránili obránci, kteří zastoupili gólmana. Zápas rozhodl až náš gól na 3:1.