.

Mladší dorostenci přehráli Slavii a vítězí popáté v řadě!

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 4. Konečný, 32. Vašíček (Kučeřík), 33. Konečný (Vašíček), 40. Vašíček (Hubáček), 44. Kavický (Konečný, Meluzín), 45. Vašíček (Popelka, Mlčák), 54. Meluzín (Studený, Kavický), 59. Kučeřík (Konečný, Kavický) – 22. Švec (Vlček, Havrda), 35. Vlček (Čapka). Rozhodčí: Held – Musil, Linhart. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 83. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 8:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný – Hubáček, Meluzín, Jedlička – Kavický, Rašovský, Vašíček – Bartes
HC Slavia Praha: Dusil – Kučera, Moravec, Mareček, Srdínko A., Hovorka, Čapka, Srdínko J. – Kubánek, Švec, Kižlin – Martinec, Křenek, Havrda – Labuzík, Janča, Vlček – Petrák, Jágr

B r n o – Druhá adventní neděle nabídla všem fanouškům mládežnického hokeje v rámci jedenadvacátého kola ELIOD extraligy mladších dorostenců napínavý souboj mezi Kometou a pražskou Slavií. Brňané vedli již od čtvrté minuty hry a i přes velmi napínavou prostřední část nakonec odcházeli po čtyřiceti minutách do šaten s dvoubrankovým náskokem. V závěrečné části přidali další čtyři branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Hattrickem se blýskl Dominick Vašíček, Jakub Konečný si připsal dvě branky ve vlastním oslabení!

Úvodní dvacetiminutovka nabídla svižnou podívanou a diváci se těšili z několika zajímavých šancí. Gólové konto zápasu otevřel ve vlastním oslabení Jakub Konečný, jenž nejprve parádně přelstil slávistickou obranu, a poté i samotného gólmana přesnou trefou pod víko – 1:0. Do konce třetiny museli dávat bedlivě pozor oba strážci svatyní, skóre se však již neměnilo.

Prostřední dějství už bylo na gólové momenty daleko bohatší. Po uplynutí necelých dvou minut hry vsítil vyrovnávací branku Libor Švec, jenž dal svému celku velkou naději – 1:1. Téměř v polovině třetiny však znovu udeřilo Brno. Nejprve pár vteřin po vypršení početní převahy přelil vedoucí stav zpět na modrobílou stranu Dominick Vašíček - 2:1. Minutu na to pak padla již druhá branka v zápase z vlastního oslabení a opět u ní nechyběl Jakub Konečný, jenž obdržel parádní žabičku z přečíslení – 3:1. Sešívaní se však odmítli vzdát zcela bez boje, přesná trefa z hole Šimona Vlčka hostující celek vrátila zpět do atraktivního souboje – 3:2. Ani Kometa ovšem neměla dost, a tak bylo skóre necelou minutu před druhou sirénou v podání Dominicka Vašíčka opět na rozdíl dvou gólů – 4:2.

Závěrečná perioda pak patřila jednoznačně modrobílým borcům, kteří již nedali soupeři téměř žádnou šanci. Nejprve překonával Dusila ránou z bezprostřední blízkosti Daniel Kavický - 5:2, ke kterému se o pár sekund později přidal hattrickem král utkání Dominick Vašíček - 6:2. A kdo by čekal, že je výsledek konečný, mýlil by se. Čtyřiapadesátá minuta hry patřila sedmé brance utkání, tentokráte v podání Erika Meluzína - 7:2. Minutu před závěrečnou sirénou pak přidal osmý a zároveň poslední gólový moment utkání Radek Kučeřík - 8:2. Kometa se tak raduje ze třetí výhry nad Slavií v této sezóně a navíc si připsala již páté vítězství v řadě!

KOM Marek Moskal: Jsme samozřejmě velmi rádi za tři body, nicméně soupeř byl velmi kvalitní. V první třetině nám chyběl pohyb a soupeř výborně forčekoval, což nám dělalo problémy. Od druhé třetiny jsme byli lepší, konečný výsledek však neodpovídá kvalitě soupeře.
SLA Jan Srdínko: První dvě třetny byly z naší strany standartní a pořád jsme se udržovali v utkání. V závěrečné dvacetiminutovce jsme ale přestali hrát, což rozhodlo o vítězi tohoto zápasu.