Junioři zvládli utkání v Liberci na výbornou

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 49. Holenda (Mirochnikov) – 28. Kowalczyk (Plášek), 34. Plášek (Střondala), 60. Svoboda. Rozhodčí: Úlehla – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Bílí Tygři Liberec: Pařík – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Leško, Turský, Charvát, Benák – Holenda, Šír, Vlach, Piroutek, Beran, Nezbeda (C), Burda, Chlum, Žemba, Bouřil
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Furch, Kučera, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Suss, Svoboda, Hason, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek

B r n o – Brněnská juniorka odehrála v sobotu 23.9.2017 utkání ve městě pod Ještědem. Utkání bylo rychlé a plné šancí. Kometě se vyvedla druhá třetina, ve které skórovala celkem dvakrát. Liberec sice vstřelil ve třetí periodě kontaktní branku, ale vítězství si definitivně zajistili Brňané ještě trefou do prázdné klece. Brno porazilo Liberec 3:1 a veze si domů tři body.

Do úvodní třetiny nastoupili o něco aktivněji domácí, ale nedokázali si vytvořit větší šance a Kometa postupem času začala vyrovnávat hru. Obrany hrály obětavě a zodpovědně. Asi největší šanci Komety v této periodě měl Plášek, jenž obkroužil Paříkovu branku a chtěl zasunout touš do prázdné klece, ale na poslední chvíli zaskočil za svého brankáře domácí Leško. Během prvních dvaceti minut jsme žádnou branku neviděli a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhé dějství bylo v režii Komety. V této části utkání byla spousta vyloučení na obou stranách a Kometa otevřela skóre utkání v sedmadvacáté minutě, když využila dvojnásobnou přesilovku. Daniel Kowalczyk skóroval střelou z mezikruží nad beton. Brňané pokořili Paříka ještě jednou, když se ve třicáté čtvrté minutě dostal do úniku Karel Plášek a vstřelil vítěznou branku. Liberec se ještě dral za kontaktním gólem, ale obrana Brna byla důsledná a dvoubrankový náskok si do konce třetiny udržela.

V závěrečné třetině Liberec dokázal vstřelit kontaktní branku, když po střele od modré čáry dorazil kotouč za do té doby bezchybného Holíka Vojtěch Holenda. Tygry tahle branka nakopla a domácí hráči chtěli vyrovnat. Holík a brněnská obrana však byli proti a naopak Kometa ještě dokázala vstřelit gól do odkryté klece. Vítězství svého mužstva definitivně potvrdil Matěj Svoboda a Kometa si odváží z venkovního utkání v Liberci všechny tři body za výhru 3:1.