Junioři natáhli vítěznou šňůru. Vítkovicím nasázeli pět branek a drží se v čele!

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 25. Havlát (Kowalczyk, Ferda), 26. Plášek (Střondala, Svoboda), 38. Svoboda (Kowalczyk, Plášek), 59. Čejka, 60. Plášek (Střondala, Svoboda) – 30. Baláž (Toman, Raška), 45. Štěpánek (Toman, Baláž). Rozhodčí: Michal – Bohuslav, Maťašovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka "A", Slabý, Jurnečka, Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka "C", Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek, Nejedlý.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Juránek – Klus, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Raček, Vilček, Peterka, Baláž "A", Mrva, Raška "C", Malát, Toman "A".

B r n o – Junioři se vezou na vítězné vlně. Před sobotním utkáním měli na kontě již čtyři výhry v řadě a vítězstvím 5:2 nad Vítkovicemi si šňůru protáhli již na pět utkání. Kometa aktivně napadala, hrála disciplinovaně a Vítkovice hrály celé utkání na tři pětky, což je ke konci duelu zmohlo.

Do utkání vstoupily oba celky opatrně. Z počátku nikdo nechtěl chybovat, ale postupem času se hra zrychlovala a začalo se i aktivněji napadat. U první větší šance Komety byl Krejčí, jenž měl před sebou odkrytou branku, ale nepodařilo se mu trefit kotouč z první. Útočily i Vítkovice. Největší příležitost měl Peterka, který trefil horní tyčku branky Brna. Ke konci periody byla znát lehká únava hostů ze hry na tři pětky a Kometa začala mnohem více napadat. Výborně se předvedl Novák. Ten aktivně napadal v útočné třetině a vybojoval si puk před brankou Juránka. Ihned pálil, ale bohužel netrefil odkrytý růžek branky hostů. V první dvacetiminutovce jsme tak branku neviděli a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá perioda byla podstatně zajímavější. Kometa nastoupila velice aktivně a otevřela skóre utkání ve dvaapadesáté minutě, když Kowalczykovu střelu od modré ještě tečoval těsně před brankou Robert Havlát. To však domácím nestačilo a minutu na to vstřelili další gól. Střondala pohotově nahrál Karlu Pláškovi, jenž z první nekompromisně prostřelil Juránka. Vítkovice si poté vzaly oddechový čas, aby se hráči trošku uklidnili. To se jim povedlo a ve třicáté minutě hosté vstřelili kontaktní branku. Josef Baláž si najel na levý kruh a vystřelil ne příliš svižnou střelu, ale puk propadl brankáři Brna pod lapačkou.

Hra se poté lehce uklidnila a hráči si dávali větší pozor na chyby. Čtyři minuty před koncem byl ovšem vyloučen hostující Toman a Kometa početní výhodu patřičně využila. V nepřehledné situaci před branou se nejlépe zorientoval Matěj Svoboda a pohotově zakončil do horního růžku branky hostů. Do konce druhé části žádná další branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro domácí.

V závěrečné části utkání opět Kometa razantně nastoupila na soupeře, ale Vítkovicím se podařilo snížit ve čtyřiapadesáté minutě, kdy se trefil Radim Štěpánek. Hosté se pak drali za vyrovnáním a ke konci duelu zkoušeli hru bez brankáře, ale to se jim nevyplatilo. Jakub Čejka vyhodil touš z obranného pásma a ten doputoval až do odkryté klece. O vítězi už bylo jasno, ale Kometa ještě přidala jednu krásnou branku navrch. Vítkovice hrubě propadly v obraně a před brankou se ocitli dva hráči Komety zcela sami. Střondala nahrál Karlu Pláškovi a ten z první prostřelil Juránka. Tři body tak zůstávají doma a junioři brněnské Komety si opět protáhli vítěznou šňůru.

KOM Jan Zachrla: Dnešní utkání bylo trošku jiné než s Třincem, ale my jsme začali tak, jak jsme s Třincem končili. Byli jsme trošku pasivní, soupeř začal hrát dobře, ale pak jsme přebrali iniciativu až na moment, kdy soupeř snížil na 2:1 a 3:2, tak víceméně jsme ten zápas kontrolovali a výsledek je takový, jaký je. Patří poděkování klukům za dobrý zápas s dobrým soupeřem a takovéto zápasy, které odehrají a jsou schopni vyhrát je posouvají dál a jsem rád, že to takto zatím funguje.
VIT Mojmír Trličík: Já myslím, že se utkání muselo líbit. Mělo svoji vysokou úroveň. Hrál se hokej, v první třetině nebylo vyloučení. Byl to vyrovnaný zápas na obou stranách v první třetině. Ve druhé třetině jsme měli pár hluchých střídání, kde domácí získali náskok. Přestože jsme měli ve třetí třetině dost šancí, zvedli jsme se, snížili jsme na 3:2, tak gólem do prázdné brány domácí rozhodli o tom, že tři body zůstávají doma a myslím si, že o kousíček byli lepší hlavně v té produktivitě, která rozhoduje utkání.