.

Mladší dorostenci jasně přestříleli Pardubice, a nakonec dokráčeli k výhře

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 11. Bartes, 17. Žák (Kalčík, Bartes), 39. Fajmon (Sedláček, Brabenec), 49. Holemý (Malý, Meluzín) – 18. Odehnal (Rouha, Kaštánek), 35. Marha (Tomek), 40. Hledík (Kaštánek). Rozhodčí: Král – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 54:20. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3,4:3.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmin, Masař.
HC Dynamo Pardubice: Batěk – Pavlík, Vojtěch, Nedelka, Kaštánek, Hrádek, Odehnal, Hrdlička, Heligr – Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Paleček, Lichtag, Šťastný, Hledík.

B r n o – Znovu potvrdili, že na domácím ledě jsou jen těžko k poražení. Mladší dorostenci Komety zvítězili v odpoledním utkání 11. kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu nad Pardubicemi v poměru 4:3 a doma vyhráli popáté z šesti utkání. Svěřenci trenéra Pavla Pazourka svého východočeského soupeře výrazně v poměru 54:20 přestříleli. Pardubice ale držel brankář Batěk, a směrem dopředu byly produktivní v proměňování šancí. Výhru Kometě vystřelil ve třetí části zadák Jan Holemý.

Od úvodních minut měli navrch hokejisté Komety, čemuž pomohla i přesilovka ze třetí minuty. Brankář Batěk musel předvést několik složitých zákroků. Do samostatného brejku se v desáté minutě dostal Malý poté, co vyhrál bruslařský souboj o kotouč, tváří v tvář Batěkovi se ale bekhendovým blafákem neprosadil. O minutu později už modrobílí útočnou převahu přetavili v první branku. Sebastian Bartes ukořistil v mezikruží kotouč a přesnou střelou k tyči překonal pardubického gólmana. I druhé brance Komety předcházel neproměněný samostatný únik. Kalčíkovo zakončení v 16. minutě Batěk pokryl, o minutu později už ale musel lovit puk ze sítě po přesné střele zblízka od Petra Žáka. Jako živá voda zapůsobila na Pardubice premiérová přesilovka, kterou si zahrály v osmnácté minutě. Nadvakrát se z dorážky prosadil Matěj Odehnal, a vstřelil kontaktní gól.

Ve druhé části byli domácí jasně aktivnější, ovšem nedařilo se jim proměňovat vyložené šance. Masař orazítkoval z pravého kruhu svou prudkou ranou tyčku, nejvíce příležitostí si Kometa vytvořila paradoxně při vlastním oslabení. Žákův samostatný brejk ale eliminoval Batěk, přečíslení dva na jednoho nakonec vyznělo do ztracena a Brabenec osamocený před pardubickým gólmanem mířil bekhendem těsně mimo tři tyče. Po skončení oslabení se mohl prosadit Žák, ovšem zblízka rovněž napálil brankovou konstrukci. A tak se z gólu radovali hosté. Tomek zachytil puk vyhazovaný od brankáře Vystavěla, jenž v rohu upadl, naservíroval kotouč před bránu osamocenému Šimonu Marhovi, jenž se do prázdné brány nemýlil. Domácí si vzali ztracené vedení zpět ve 39. minutě při přesilové hře, Patrik Fajmon propálil od modré všechny před sebou včetně Batěka. Poslední slovo ale měli v prostřední části hosté. Třiadvacet před druhou sirénou proměnil svůj samostatný výpad Daniel Hledík.

V závěrečné části modrobílí překlopili zápas definitivně na svou stranu. Žákův samostatný výpad ještě pokryl výborným zákrokem lapačkou Batěk, ale ve 49. minutě vystřelil švihem od modré čáry obránce Jan Holemý, a kotouč po jeho střele zapadl do brány. Domácí mohli přidat uklidňovací branku, ale svůj tým znovu držel Batěk. Hosté v závěru utkání nevyužili ani přesilovou hru, ani čtyřicetivteřinovou power play, a z Brna odjeli s prázdnou.

KOM Pavel Pazourek: Myslím, že jsme hráli dobře a ten zápas měl skončit daleko dřív. Nejen ve druhé třetině jsme jasně přehrávali soupeře a měli spoustu šancí. Kdybychom je proměňovali, mohli jsme vyhrát 7:3, bohužel gólman nám některé příležitosti pochytal.
PCE Josef Marha: Myslím, že to byl bojovný zápas. Brno mělo dost šancí, pak jsme si dávali pozor. V naší situaci nedokážeme dotáhnout zápasy aspoň k bodovému zisku. Kluky jsem pochválil za bojovnost. Gratuluji Brnu, hráli výborně, i když ani my jsme nehráli špatně. Dobrý zápas z obou stran, několikáté utkání, které jsme prohráli o jeden gól. Škoda, Brno bylo o málo lepší, ale ne, že by dominovali. Jedeme dál, musíme bojovat.