.

Mladší dorost si zastřílel ve Žďáru nad Sázavou a veze domů tři body

HC Žďár nad Sázavou - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 2. Puczek (Matas), 46. Plutz (Cibuzar, Malenovský) – 3. Meluzín (Rašovský), 10. Furch (Kalčík, Kos), 25. Bartes (Rašovský), 30. Meluzín (Rašovský, Rajmon), 33. Rašovský (Meluzín), 36. Masař (Rašovský), 36. Masař (Furch, Rašovský), 38. Brabenec (Sedláček, Meluzín), 42. Holemý (Rašovský), 47. Holotík (Běhůnek, Bartes), 51. Kos (Holemý, Sedláček). Rozhodčí: Pilný - Vepřovský, Krejčí. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 22:36. Průběh utkání: 1:0, 1:9, 2:9, 2:11.
HC Žďár nad Sázavou: Sivák (36. Vít) – Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek, Grauer, Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Doležal, Puczek, Bednář.
HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Sedláček, Fajmon, Furch, Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Kos, Rašovský, Harmim, Masař.

Ž ď á r n a d S á z a v o u – Mladší dorostence čekalo druhé utkání ve dvou dnech. Brňané chtěli dnes odčinit včerejší domácí prohru s Českými Budějovicemi, na které nestačili v prodloužení. Začátek utkání patřil domácím, kteří šli ve druhé minutě do vedení. Kometa v první třetině dokázala skóre otočit. O své výhře rozhodla šesti góly ve druhé třetině. V utkání se blýskl Václav Rašovský se sedmi body. Kometa nakonec vyhrála vysoko 11:2.

Do utkání vstoupili žďárští mladší dorostenci výborně a hned v čase 01:11 otevřel skóre Jiří Puczek po přihrávce Ondřeje Matase - 1:0. Bohužel hned v další minutě Kometa srovnala, nahrávku Rašovského zužitkoval Erik Meluzín - 1:1. V 7. minutě byl vyloučen domácí Putz, ale Plameny oslabení přečkaly. Na začátku 10. minutě však již Sivák v domácí brance neodolal, po přihrávkách Kalčíka a Kosa jej překonal Dominik Furch - 1:2. Do konce 1. třetiny se již skóre nezměnilo.

Druhá třetina se bohužel žďárským mladším dorostencům vůbec nevydařila. Úvodní vyloučení Štoly sice ještě přečkali, ale chvíli na to se strhla brněnská střelecká smršť. A domácí gólman Sivák musel lovit ze své sítě jeden puk za druhým. Skóre druhé třetiny načal ve 25. minutě Sebastian Bartes - 1:3. V 30. minutě Erik Meluzín zvyšoval na 1:4. V 33. minutě Meluzín pro změnu nahrával a skóroval Václav Rašovský - 1:5. Na 36. minutu si dvojúder schoval Jakub Masař a vyhnal tak domácího Siváka z branky - 1:6 a 1:7. Ani nový strážce žďárské svatyně Vít však nezůstal brněnské kanonády ušetřen. Účet 2. třetiny totiž uzavřel v 38. minutě Jakub Brabenec - 1:8. Který tým odcházel po druhé části do kabin spokojenější nebyl vůbec pochyb.

Jak Kometa druhou třetinu skončila, tak tu třetí začala. 42. minuta Jan Holemý - 1:9. V 46. minutě zaznamenal čestný úspěch Plamenů po přihrávkách Cibuzara a Malenovského David Putz - 2:9. Kometa však ve svém tempu nehodlala polevit a v čase 47:00 vsítil její desátý gól Adam Holotík - 2:10. Další branku Brňanů přidal v 51. minutě ve dvojnásobné přesilovce Jakub Kos - 2:11. S tímto skóre se nakonec hráči Komety spokojili a zápas se bez většího vzrušení na obou stranách v podstatě už jen dohrál.

ZNS

Jiří Šejba: Tento víkend byl pro nás opravdu těžký. Naši klíčový hráči byli velice unavení, protože odehráli během 10 dnů 7 zápasů včetně zápasů za národní tým. Pro ty kluky je toho opravdu hodně, a proto jsme dopadli tak, jak jsem dopadli. Jak včera v Hradci, tak dnes s Brnem.

KOM

.