.

Mladší dorost zvládl utkání proti Letcům, rozhodla třetí třetina

HC Kometa Brno - HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 8. Holemý (Bartes), 12. Žák, 21. Kos (Sedláček, Fajmon), 50. Kos (Sedláček, Fajmon), 53. Vyroubal (Němec, Žák) – 4. Vrkoč (Hlaváč, Vítů), 31. Klatt (Pětník). Rozhodčí: Kohoutek - Kříž, Šustr. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Němec, Fajmon, Furch – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Mišiak, Sedláček, Kos, Linka, Harmin, Vyroubal, Masař.
HC Letci Letňany: Steindl (Liemann) – Stránský, Němec, Horáček, Bartoš, Bucek, Klatt – Vrkoč, Vítů, Straka, Stupka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Burda, Václavík, Tůma.

B r n o – Do utkání lépe vstoupili Letci, kteří již ve čtvrté minutě šli do vedení. Kometa však dokázala během pěti minut otočit vývoj utkání. Ve druhé třetině se nejdříve dostala Kometa do dvoubrankového vedení, ale Letňany se rychle dostaly na dostřel. Ve třetí třetině si Kometa pojistila zisk tří bodů. Vstřelila totiž dvě branky, na které již hosté nezareagovali.

Do úvodu utkání vstoupili lépe hosté. Ti zúročili úvodní tlak a v polovině čtvrté minuty šli do vedení. Jan Hlaváč si všiml dobře postaveného Erika Vrkoče, jenž dokázal najít skulinku ve výstroji Vystavěla. Brno obdržená branka probudila a začala více útočit. Na konci osmé minuty měli domácí možnost hrát první přesilovou hru. Tu již po pěti sekundách využil Jan Holemý, který od propálil od modré čáry hostujícího brankáře. Po čtyřech minutách od vstřelené branky přišla další radost domácích. Petr Žák se prezentoval pohlednou individuální akcí, kterou dokázal přetavit v gól - 2:1. Oba týmy se nadále hnaly do útoku, ale oba brankáři nedovolili, do konce třetiny, změnu stavu.

Od startu druhé třetiny oběhla půlminuta hry a Brno mělo možnost hrát druhou přesilovou hru. Tu Kometa dokázala využít ještě rychleji než v prvním případě. Tentokrát to trvalo pouze dvě sekundy. Patrik Fajmon vybojoval vhazování. Ivo Sedláček dostal puk na Jakuba Kosa, který přesnou střelou zápěstím překonal Steindla. Následně přišla další přesilová hra Brna, ta však využita nebyla. Za nedlouho přišla první přesilová hra i pro Letce, ani ta však nebyla využita. V polovině utkání se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku. Adam Klatt zužitkoval dobrou přihrávku Richarda Pětníka. O dvě minuty proběhla menší roztržka mezi Žákem a Strakou. Hlavní rozhodčí poslal oba na trestnou lavici. Oba týmy měli ve druhé třetině ještě jednu možnost hrát přesilovou hru, ale skóre se již neměnilo.

Třetí třetina přinesla v úvodu několik přesilových her na obou stranách. Nejdříve mohli stáhnout náskok domácích Letňany. Jenže ani jedné ze dvou nedokázaly skórovat. Po té přišly dvě přesilové hry Brna. Ta první přesilová hra gólem neskončila. Ta druhá již ano. Jedenáct minut před koncem Ivo Sedláček vybídl Jakuba Kose, jenž se radoval již z druhé branky v dnešním utkání. Sedm minut před koncem vstřelil pátý gól Komety Tomáš Vyroubal, který si zpracoval přihrávku Františka Němce a rozvlnil síť za zády Steindla. Minutu před koncem hrála Kometa ještě přesilovou hru. Ta však již využita nebyla. Tři body si tak připsala domácí Kometa.

Zobrazit kompletní fotogalerii