Brněnské derby pro Kometu! Starší dorost vyloupil Warrior a slaví první výhru sezóny

HCM Warrior Brno - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 20. Karpíšek (Daněk, Mudrych) – 12. Caha (Popelka, Sedláček), 15. Kunc, 40. D. Vašíček (Kadlic, Kučeřík), 56. Studený (Mlčák, Meluzín). Rozhodčí: Volf – Král, Vašíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 115. Střely na branku: 13:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HCM Warrior Brno: Kašpar – Daněk (C), Miloš, Branžovský, Klimeš, Mekvica, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Hubáček, Brůžek, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Snášel.
HC Kometa Brno: Holata – Věžník, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, P. Vašíček, Gloz, Studený, Buchal, Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, J. Novák, Kavický, D. Vašíček, Kunc, Kadlic (C).

B r n o – Starší dorost brněnské Komety se poprvé představil ve svém domovském městě. Městské derby s Warriorem, které se hrálo na Úvoze, patřilo od prvních minut obhájcům stříbra, jež se ujali dvougólového vedení. Ačkoliv domácí na konci první části snížili, Kometa jejich odpor dalšími dvěma trefami v následující části definitivně zlomila a po výhře 4:1 se může radovat ze zisku tří bodů.

Brněnské derby začalo aktivitou hostující Komety. První možnost měl v šesté minutě její kapitán Kadlic, jehož rána vypadla Kašparovi z výstroje, orazítkovala tyč, ale poté se kotouč vykutálel po čáře mimo brankoviště. Hosté pokračovali v tlaku a krátce po uplynutí poloviny první třetiny se dostal do vedení. Popelka na sebe chytře natáhl dva soupeře a poslal kotouč doleva Robinu Cahovi, který z úhlu osamocen propálil Kašpara na zadní tyč - 0:1. Už za půl minuty mohlo být vyrovnáno, ale Mudrych v přečíslení pálil jen do ramena Holaty. V patnácté minutě hry dostal Warrior k dispozici přesilovku, při té však inkasoval. Michal Kunc v oslabení na modré čáře skvěle obránci vypíchl kotouč a své sólo přetavil v přesnou střelu pod vyrážečku Kašpara - 0:2. V závěru třetiny dostali domácí další přesilovku. Při ní Holata dvakrát neskutečně vychytal Mudrycha, jenže ten v akci pokračoval, na modré našel volného Daňka a jeho pokus vteřinu před první sirénu tečoval umně do sítě David Karpíšek - 1:2

Taktéž druhá část hry se nesla v aktivní hře Komety, která byla o něco lepším týmem. První šanci měl po pasu Kunce D. Vašíček, před brankou ale zvedl puk příliš vysoko. O sedm minut později ujel obraně Warrioru po levé straně Zajíček, protáhl se až před branku, ale v rozhodující chvíli ji minul. Přesně pět minut před druhou sirénou se zpoza rohu vymotal Caha, jeho rána vypadla Kašparovi, ale ten na situaci skvěle reagoval a přikryl kotouč pod svou vyrážečkou na poslední chvíli. Gól Komety byl na spadnutí a hosté se nakonec dočkali. Z dalšího závaru na brankovišti se prosadil přesnou dorážkou Dominick Vašíček - 1:3. Třetí třetina už příliš zajímavých momentů nepřinesla. Kometa byla po svém vzoru z předchozích dvou period aktivnější a kontrovala svůj dvoubrankový náskok. Warrior ve 48. minutě dostal sice k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ovšem z ní absolutně nic nevytěžil a nedostal se ani ke střele. V závěru už hráli domácí přeci jen více na riziko, a tak Kometa přidala ještě jednu trefu. Při přesilovce se dostal ke skryté ráně Adam Studený a jeho trefa uzavřela výsledek zápas na konečných 1:4!

WAR .
KOM Roman Meluzín: Jsme rádi za tři body. Trochu nervózní utkání z naší strany, ale nějaká střelecká převaha tam byla. Jak jsme dali třetí gól, tak se to trochu uklidnilo a už to bylo z naší strany lepší. Ale jak říkám, na začátku utkání jsme působilo zbytečně vyplašeně.