.

Domácí premiéra vyšla na jedničku! Kometa přetlačila Hradec

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 15. Trška (Čermák), 49. Haščák (Štencel, O. Němec), 60. V. Němec (O. Němec) – 39. T. Knotek (Dej, Kukumberg). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský, L. Vágner – H. Zohorna, V. Němec, Haščák – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Vincour, Hruška, Zaťovič – T. Vondráček, Čermák (C), Dočekal.
Mountfield HK: Kacetl – Čáp, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Vydarený, Plášil, Barák, Š. Havránek – Červený, Džerinš, Bednář (C) – Šimánek, Potulny, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Köhler – Pavlík, T. Knotek, Bulík.

B r n o – Brňané v druhém utkání sezóny berou opět tři body, když dokázali přetlačit srdnatě bojující Mountfield. Ve třetí třetině ustáli drtivý tlak soupeře a ve 49. minutě rozhodl perfektní ranou pod břevno Marcel Haščák. Vítězství pečetil do prázdné brány Vojtěch Němec. Kometa si připsala druhé vítězství sezóny a zatím je stoprocentní.

Hned v úvodu první dvacetiminutovky se museli domácí vypořádat s hodně složitou situací. Hynek Zohorna už po sedmnácti sekundách musel putovat na trestnou lavici, když nechtěně trefil protihráče holí do obličeje a modrobílé borce čekalo čtyřminutové oslabení, s tím si ale poradili velice dobře a Hradec moc do vlastního pásma nepouštěli. Naopak hned první nabídnutou početní výhodu využil Peter Trška, jenž se dostal ke kotouči na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Pro slovenského beka to byla první trefa v komeťáckém dresu! V závěru první třetiny měli dvě velké šance Bednář s Červeným, druhý jmenovaný ale nedokázal trefit zcela odkrytou bránu.

Druhá perioda nabídla v úvodu přečíslení Zohorny s Eratem ve vlastním oslabení, dvojice útočníků ale neproměnila dobrou příležitost. Stejně tak o tři minuty později, kdy se do stejné situace dostali Kukumberg s Dejem, ale ani soupeř nabídnutou příležitost nevyužil. Vyrovnání se dočkali hosté minutu a sedmnáct sekund před koncem druhé části, když z poměrně nenápadné akce našel Dej najíždějícího Tomáše Knotka, který pouze nastavil svoji hokejku a nasměroval černou pryž pod horní tyč brněnské klece – 1:1.

Třetí třetinu se Mountfield hodně tlačil za vedoucí brankou a nohy obránců musely hodně kmitat, aby stíhaly rychlonohé útočníky Hradce. Největší šanci na překlopení skóre na svoji stranu zahodil bezesporu Ryan Potulny, který dostal k dispozici trestné střílení. Americký centr ale Čiliaka nepřekonal a zákonitě přišel trest. V devětačtyřicáté minutě se k odraženému kotouči na pravém kruhu dostal Marcel Haščák , který trefil přesně pod břevno a vrátil Kometě jednobrankové vedení. Hosté se pokusili o závěrečnou power-play, ale v útočném pásmu fauloval Džerinš a Kacetl musel zpět do brány. Svěřenci Václava Sýkory přesto zkusili hrát s Kacetlem pouze na střídačce a toho využili Ondřej s Vojtěchem Němcem. Obránce předložil kotouč svému jmenovci v útoku před odkrytou bránu a střelec s číslem 53 na zádech měl už jednoduchý úkol.

Kometa porazila Hradec Králové 3:1 a v tabulce má plný počet bodů. V dalším utkání čeká na svěřence hlavního kouče Libora Zábranského Mladá Boleslav, která v úterý zavítá do jihomoravské metropole.

Mladíci v akci

Na centru mezi Martinem Eratem a Markem Kvapilem opět působil sedmnáctiletý Martin Nečas, který na ledě pobyl osm minut a sedmnáct sekund a zvládl dvě vhazování z pěti. Na lavičce byli připraveni obránci Lukáš Vágner s Liborem Zábranským, kteří do hry nakonec nezasáhli.

KOM Martin Pešout: Já si myslím, že jsme výborně začali. Čtyři minuty jsme soupeře k ničemu nepustili, oslabení jsme hráli výborně celé utkání a v tom se ten zápas rozhodl. Od půlky zápasu jsme trošku začali ztrácet půdu pod nohama, ale hlavně díky Čiliakovi a díky fanouškům kteří nás podrželi, jsme utkání zvládli a nakonec i zlomili a pak už se projevilo, že máme zkušenější mužstvo a dovedli jsme zápas do úspěšného konce. Prvních šest sedm kol se body počítají dvojnásob, protože tým dostane sebevědomí. Šest bodů je krásných, ale jsme si vědomi, že i ve Zlíně, i dnes doma jsme měli pasáže, na kterých musíme pracovat.
HRK Václav Sýkora: My jsme hráli s Kometou dvakrát v přípravě, věděli jsme, co zhruba můžeme očekávat a připravovali jsme se na to, ale začátek nebyl úplně podle našich představ. Hráli jsme čtyřminutovou přesilovku a nenaložili jsme s ní dobře, jako se všemi dalšími přesilovkami v zápase. To byla negativní stránka našeho výkonu. Přesto, že se dostal domácí tým do vedení tak náš výkon postupně gradoval a rozhodující byla třetí třetina, kde si myslím, že když jsme v úvodu ubránili oslabení tak jsme začali mít navrch, Kometu jsme přehrávali a měli jsme i trestné střílení, ale nepřeklopili jsme skóre na svoji stranu. V téhle době kdy jsme se nadechovali, tak Kometa vstřelila druhý gól. Pak už jsme zkoušeli hru bez brankáře a dostali jsme třetí branku, ale jako rozhodující vidím, že Kometa využila přesilovku a my ne.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně