Duel s Chomutovem dospěl k samostatným nájezdům, Kometa získává bod

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 6. Mallet (H. Zohorna, Dočekal), 52. Zaťovič (J. Krejčík, T. Svoboda) – 21. Sklenář (V. Růžička), 34. Huml (Sklenář, Vondrka), rozh. náj. Poletín. Rozhodčí: Bejček, Mrkva – Hlavatý, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7209. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Hráči zápasu: Marek Čiliak - Ján Laco.
HC Kometa Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – T. Svoboda, V. Němec, M. Erat (A) – Zaťovič (A), Nahodil, Vincour – Mallet, R. Zohorna, H. Zohorna – J. Káňa, Dočekal, Haščák – Střondala.
Piráti Chomutov: J. Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Chlouba, Koblasa – Chrpa, Lauko, Hlava.

B r n o – Šlágr pátého extraligového kola mezi brněnskou Kometou a piráty z Chomutova nabídl vyrovnaný hokej, v němž modrobílí přestříleli svého soupeře 30:23, ale nakonec prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Sté extraligové utkání odehrál Marcel Haščák, k dvoustému zápasu naskočil brankář Marek Čiliak a extraligovou premiéru si odbyl šestnáctiletý útočník Vojtěch Střondala.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale ani jedno ze dvou přečíslení na úvod neproměnili. Domácí byli v proměnění šance efektivnější. V šesté minutě Dočekal bekhendem nahodil puk z levého kruhu na Laca, pohotový Alexandre Mallet se dostal k dorážce a zblízka prostřelil chomutovského gólmana. Zanedlouho měl na hokejce vyrovnání Vondrka, jehož v samostatném brejku vychytal výborný Čiliak v bráně Komety. Domácí si poté po potyčce v rohu kluziště zahráli první početní převahu, z níž se neprosadili. Těsně před koncem první části mohl srovnat Flemming, jenže na dvakrát si na připraveného Čiliaka nepřišel.

Hostům se povedlo srovnat těsně po první přestávce. Ve 21. minutě dorazil bekhendem za Čiliakova záda Růžičkovu střelu zpoza levého kruhu Jakub Sklenář. Strhnout utkání na svou stranu následně mohli znovu modrobílí. V přesilovce se sice neprosadili, největší šance si ale vytvořili při hře v pěti na obou stranách. Hynek Zohorna se dostal do samostatného brejku, ovšem Laco vystihl jeho bekhendový blafák. V té samé minutě se poté před slovenského gólmana Chomutova šikovným způsobem prokličkoval Nahodil, ale Laco znovu podržel své mužstvo. Druhou branku nakonec vstřelili hosté. Při protiútoku pálil přes obranu Ivan Huml, kotouč se k chomutovskému útočníkovi odrazil znovu a ten se na druhý pokus nemýlil. Domácí sice ve druhé části soupeře přestříleli, přesto odcházeli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Na začátku třetí třetiny měl šancí, Vondrka, který se dostal před brněnského brankáře, jehož tváří v tvář ovšem nepřekonal. Přesilovku si zahráli po faulu Skokana brněnští hokejisté. Když už se zdálo, že Brňané svou výhodu nevyužijí, vypálil v 52. minutě tři vteřiny před vypršením trestu Krejčík zpoza pravého kruhu a Martin Zaťovič v pádu doklepl puk za Lacova záda.

Chomutov usiloval o návrat do vedení při další přesilovce. Tu hosté nejen nevyužili, Vondrka se navíc dopustil podražení a počet hráčů na ledě se srovnal. Modrobílí si poté zahráli více než minutu a půl trvající přesilovku. V ní se k největší šancí dostal po Eratově střele Vincour, ale přes posledního bránícího hráče puk neprocedil.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm Ondřej Němec prchl do rychlého protiútoku, jenže z pravého kruhu Laca nepřekonal. Velkou šanci na rozhodnutí dostali modrobílí po vyloučení Růžičky. Ve výhodné přesilovce čtyři na tři zakončoval z levého kruhu z první Krejčík, Laco ovšem vytáhl efektní zákrok lapačkou. K další šanci se domácí nedostali, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl hostující Michal Poletín, který rozhodl o zisku bonusového bodu pro Chomutov.

KOM Petr Haken: Gratuluji Chomutovu k vítězství. V první třetině jsme věděli, jak budou chtít hrát. Mohli jsme vést nejen 1:0, byly tam i jiné šance. První třetina byla z naší strany lepší, než zbytek utkání. Myslím si, že rozhodl nástup do druhé třetiny. Udělali jsme chybu, dostali gól a měli to těžké. Dobývali jsme bránu, ale Chomutov výborně bránil a byl hodně zarputilý. Ve třetí třetině jsme se dál tlačili do brány, byla tam obrovská obětavost a myslím si, že jsme si aspoň vyrovnání zasloužili. Škoda, že nám potom nevyšla přesilovka v prodloužení. Nájezdy jsou loterie, kterou vyhrál Chomutov.
CHM Jan Šťastný: Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně a domácí zaskočit. I když jsme dostali gól, myslím, že se nám první třetina povedla. Ve druhé třetině bylo důležité, že jsme hned na začátku srovnali. Mužstvo se uklidnilo, přidali jsme druhou důležitou branku. V některých pasážích jsme se dostali pod tlak. Ve třetí třetině Kometa nabrala na obrátkách, možná chvílemi byla lepší, ale inkasovali jsme z oslabení. V prodloužení kluci prokázali neskutečný charakter a odměnou je pro nás bod navíc. Strašně si této výhry ceníme.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně