.

Fantastickou bitvu rozhodlo prodloužení, Kometa si z Třince odváží bod

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (Martin Růžička), 65. Petružálek (Linhart, Marosz) – 17. V. Němec, 25. M. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat). Rozhodčí: Šír, Pražák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Jank, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Nosek, M. Doudera, L. Doudera – Rákos, Kreps, Dravecký – Petružálek, Kane, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Irgl (C) – Jašek, Marosz, Hrňa.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Káňa, Čermák (C), Dočekal – Vincour, Hruška, Zohorna – Dvořák.

T ř i n e c – Utkání s parametry play-off nabídl souboj o čelo extraligové tabulky. Brňané v první polovině zápasu dvakrát vedli. Skóre Třinečtí otočili, ale Brňané obrovským tlakem ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Tam byla Kometa lepší, ale bonusový bod vystřelil Ocelářům Jakub Petružálek.

Zajímavosti pátečního duelu:

• Kometa v loňské sezoně vyhrála všechny čtyři duely proti Třinci, na ledě soupeře dvakrát shodně 2:1.
  • Na soupisce Komety se po třech týdnech objevil brankář Marek Čiliak, který však do utkání vstupoval jako dvojka.
  • Vojtěch Němec vstřelil dvě branky a sedmi zásahy vládne střelcům celé extraligy.
  • Martin Erat a Marek Kvapil mají na svém kontě oba 13 bodů a společně vévodí produktivitě nejvyšší soutěže
  • Kometa bodovala i v desátém utkání v řadě a v tabulce jí s 25 body patří druhé místo v tabulce.

Brňané těžili z tlaku, prosadil se Vojtěch Němec

Úvodní minuty byli na třineckém ledě mírně aktivnější borci z města pod Špilberkem. První větší šanci měl po přihrávce zpoza branky navrátilec do sestavy, Tomáš Vincour, ale u levé tyče minul. Vzápětí se rychlým objezdem branky prezentoval Martin Dočekal, brankář Hamerlík jeho pokus vykopl betonem. Třetí velkou šanci Brna měl Vojtěch Němec, ale na dlouhou hůl před prázdnou brankou mířil nad. Příležitosti Ocelářů pochytal Vejmelka a Brňané se dočkali vedení. Při velkém tlaku druhé formace nejprve Hamerlík dokázal vyrazit dvě nahození, až se k puku na modré čáře dostal Vojtěch Němec a jeho pokus i s tečí obránce Hrabala nad vyrážečku Hamerlíka – 0:1. Největší šanci si domácí vypracovali při přesilovce, proti Růžičkově ráně z kruhu se ale Vejmelka dokázal rychle přesunout.

Kometa pykala za vyloučení, domácí skóre otočili

Oceláři vstupovali do druhé třetiny v přesilovce, kterou po čtrnácti vteřinách využili. Mezi kruhy se puk dostal k Vladimíru Rothovi, který zápěstím s přispěním pravé tyče rozvlnil síť – 1:1. Domácí ožili, ale vedení si vzali na svou stranu zpět modrobílí. Střelu Nečase vyrazil Hamerlík před sebe, stačil i na první dorážku Martina Erata, ale na druhou dorážku již ne – 1:2! Hostující hokejisté se o pár minut nechali znovu vyloučit a domácí opět trestali. Kreps našel bekhendem mezi kruhy najetého Erika Hrňu, který z první trefil přesně nad vyrážečku Vejmelky – 2:2. Třinečtí těžili ze své aktivity a poprvé v zápase šli do vedení. Přečíslení 2 na 1 přerušil dobrým zákrokem Malec, Růžička však vrátil puk na brankoviště a Rostislav Marosz chytře protečoval černou pryž na levý beton Vejmelky – 2:3. V závěru třetiny měli i hosté své šance, Zaťovič ale z mezikruží trefil jen rameno Hamerlíka a Kováčik při dorážce do prázdné branky minul.

Němec druhou brankou poslal zápas do prodloužení

Do třetí periody vstoupili svěřenci Libora Zábranského naprosto skvěle. První šanci měl Zaťovič, ale bekhendovým blafákem před Hamerlíkem neuspěl. Neujala se ani akce první formace Komety, Erat na přihrávku nedosáhl. Na druhé straně měl šanci Kreps, který trefil jen pravý beton Vejmelky. Tlak Brna narůstal. Nahození Ondřeje Němce umně tečoval Erat, ale i s jeho šancí si domácí brankář poradil. Hamerlík kapituloval až o chvíli později, kdy se po přihrávce Erata dostal k puku na brankovišti Vojtěch Němec a s vypětím sil dostrkal kotouč za čáru – 3:3. V prodloužení měli hosté znovu více šancí, Vojtěch Němec v té největší ale sám před brankou nedokázal vymíchat Hamerlíka. A tak zahřmělo na opačné straně, když při pohledné kombinaci nabídl Linhart kotouč na zlatém podnosu Jakubu Petružálkovi, jenž přisoudil bod navíc Třinci.

TRI René Mucha: Do utkání jsme vstoupili trošku s respektem. Hosté byli v první třetině aktivnější, nám naopak vyšel začátek druhé periody, kdy jsme dali rychlý gól. Od té doby byl k vidění parádní hokej se vším, co má být. Pro nás to byl šťastný konec v prodloužení.
KOM Martin Pešout: Viděli jsme vynikající zápas. Obě mužstva potvrdila svou pozici. Diváci, kteří šli domů, jsou možná smutní, že zápas již skončil. Udělali jsme chybičku, kterou domácí využili. My v prodloužení měli tři, čtyři šance, ty jsme ale neproměnili. Musím kluky pochválit. Za stavu 2:3 po dvou třetinách nevidím moc mužstev v extralize, které by dokázaly domácí přitlačit a srovnat. Jsme rádi, že i nadále natahujeme bodovou sérii. Uvidíme, co přinese nedělní zápas s Libercem.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně