.

Hynek Zohorna rozhodl dramatický zápas v prodloužení, Kometa postupuje do finále!

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 44. V. Němec (Hruška, Haščák), 78. H. Zohorna – 6. Džerinš. Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Konečný stav série: 4:2. Hráči utkání: Marek Čiliak - Patrik Rybár.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec (A), J. Krejčík, Gulaši, Kováčik, Bartejs, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet.
Mountfield HK: Rybár – Vydarený (A), Pláněk, Čáp, Gregorc, Newton, Štajnoch, Dietz – Šimánek (A), Dragoun, Köhler – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, T. Knotek, Jarůšek – Kopta, Džerinš, R. Pavlík.

B r n o – Neuvěřitelný boj čekal na všechny modrobílé fanoušky, kteří si našli cestu pod Špilberk na nejvyhledávanější místo Brna posledních dnů. Kometa sice už od šesté minuty v DRFG Areně ztrácela jednu branku, ve třetí periodě ale překonal, do té doby bezchybného, Rybára Vojtěch Němec a v prodloužení rozhodl střelou z kruhů Hynek Zohorna. Kometa si po třech letech opět zahraje ve finále. Krom jistoty medaile má Kometa zajištěnou i účast v hokejové Lize mistrů.

Zajímavosti utkání

• Na šesté semifinálové utkání si našlo cestu 7700 diváků, v Brně bylo vyprodáno
  • Vojtěch Němec pátým gólem v play off vyrovnal ve třetí třetině na 1:1
  • Marek Čiliak pochytal 34 střel a celkově dovolil Hradci jediný gól ze hry ve třech brněnských utkáních
  • Kometa postoupila po třech letech do finále

Šesté utkání před vyprodanou DRFG Arenou začalo z obou stran opatrně. V první velké šanci utkání se zjevil jubilant Leoš Čermák, který ale svou tečí Rybára neprostřelil. To se nepodařilo ani hned po vhazování Martinu Zaťovičovi a radost tak přišla na druhé straně kluziště. Andris Džerinš se ujal odraženého kotouče od brusle spoluhráče a střelou mezi betony překonal Čiliaka v brněnském brankovišti – 0:1.

Brňané se i nadále tlačili do dobrých šancí, nicméně hrozili i hosté před domácí bránou. Dobrou tečí se prezentoval například Šimánek, Čiliak ale podržel svůj tým. Srovnání měl po pár minutách na hokejce Marek Kvapil, na slovenského gólmana si ale nepřišel a tak šly oba týmy do kabin za stavu 1:0 pro hostující Mountfield.

Druhá třetina nabízela ze začátku stále stejný obrázek. Hradec se urputně bránil brněnským útočným výpadům a snažil se přečíslit domácí výběr z rychlých protiakcí. Největší domácí šanci měl na hokejce Mallet, který byl sám před Rybárem, udělal kličku, ale následně však trefil pouze tyč hostující svatyně.

Ke konci prostřední části pak mohlo být v DRFG Areně ještě o něco smutněji, když Jarůšek s Picardem jeli do přečíslení dvou na jednoho, Jarůšek v roli zakončovatele ale trefil pouze Čiliaka a druhá třetina, stejně jako ta první, skončila jednobrankovým vedením hostujících hráčů.

Do třetí dvacetiminutovky proházeli domácí trenéři útočné formace a impuls se jednoznačně vyplatil, na led totiž vjela o stupeň agresivnější a hladovější Kometa, což se odrazilo i ve skóre. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se dostal kotouč na hokejku Vojtěcha Němce , který u pravé Rybárovy tyče bezchybně zamířil do odkryté brány – 1:1.

Vojtěch Němec po vyrovnávací brance. Foto: Michal Eger.

Domácí vstřelená branka nakopla a hned se drali do zakončení, hradeckou svatyni ale strážil Rybár, který opět podával vynikající výkon. Na konci třetí periody pak domácí přežili klinickou smrt, když museli osmdesát sekund zvládnout hru ve třech proti čtyřem, bránící trojice se skvělým Čiliakem za zády ale odolala hradecké formaci a hráči se tak šli připravit do kabin na prodloužení.

V tom začala Kometa výborně, ačkoliv Hradec si přenesl dvě a půl minuty přesilové hry ze závěru třetí části, domácí skvěle bránili a nedali soupeři šanci radovat se z gólu. I svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského dostali k dispozici přesilovou hru, ale využít ji nedokázali. To ale nemuselo modrobílé hokejisty vůbec mrzet. Tři minuty před koncem prodloužení se totiž uvolnil mezi kruhy Hynek Zohorna a poslal brněnskou Kometu do finále. Na jméno soupeře si budou muset Brněnští minimálně do zítra počkat.

KOM Kamil Pokorný: Myslím si, že ne jen my, ale celé Brno je šťastné, že jsme přešli přes takto silného soupeře. Stálo nás to spoustu sil, ale když si promítnu všechny zápasy, tak si myslím, že jsme byli o něco lepší a vyhráli jsme zaslouženě. Dnes první dvě třetiny z naší strany nebyly úplně dobré, soupeř nám ujížděl do brejků. Hradec zvedl první gól, který padl po naší chybě, ale ve třetí třetině jsme šli za srovnáním, což se nám povedlo. Vyloučení nás pak trošku vyhodily z tempa. V závěru pak patří obrovský dík Marku Čiliakovi, který nás v posledních minutách neskutečně podržel. V prodloužení jsme nedali dva nájezdy, ale nakonec finále trefil Hynek Zohorna. Obrovský dík patří všem hráčům a fanouškům. Hradec byl výborný soupeř a nic nám nedal zadarmo.
HRK Václav Sýkora: Především chci pogratulovat Kometě k postupu do finále. Čekali jsme nápor, který přišel hned ze začátku utkání, my jsme ho ustáli a dokonce jsme se dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme měli tři gólové šance a ani jednu jsme nevyužili. Kdybychom měli dvougólové vedení, určitě by se nám hrálo lépe a těžko říct, jak by se dál vyvíjelo utkání. V přesilovce čtyři na tři a pět na čtyři jsme měli rozhodnout, šance pak byly na obou stranách a na závěr byla Kometa šťastnější. Chtěl bych poděkovat celému týmu za to, jak dnešní utkání odehráli. Byli jsme Kometě vyrovnaným soupeřem a bojovali jsme do poslední chvíle, za to děkuji.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně