.

Jedna branka tentokrát nestačila, Kometa podlehla Litvínovu

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 31. Němec (Hruška, Kováčik) – 5. Pavlík (Havlíček, Pavelka), 35. Frolo, 44. Jánský (Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6839. Střely na branku: 24:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kuboš, Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kováčik, Štindl – H. Zohorna, V. Němec, J. Hruška – Vondráček, Ostřížek, Burian – Dočekal, Čermák (C), Káňa – Mrázek, Koreis, Raška, R. Zohorna.
HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula – Piroš, Hanzl, Hořava – Lukeš, Hübl (C), Jánský – Gerhát, Havlíček, Jurčík – Doležal, Smolka, Vantuch.

B r n o – Brňané po tříbodovém vítězství na ledě Vítkovic chtěli navázat na dobrý výkon a připsat si výhru na domácím ledě, hosté šli však rychle v zápase do vedení. Ačkoliv dokázali Brňané ve druhé třetině vyrovnat, Verva si vzala brzy své vedení zpět. Vše pojistil v závěrečné třetině Peter Jánský a Litvínov tak odjíždí pod Krušné hory se všemi body.

Úterní dohrávku 17. kola nezačali Brňané úplně šťastně. Již ve třetí minutě si vyzkoušeli hosté první početní výhodu v utkání. Lukeš s Hüblem sice ještě svoji velkou šanci nevyužili, o pár sekund později se však prosadil Filip Pavlík, který střelou od modré čáry překvapil nejen Čiliaka a brněnský obranný val, ale i modrobílé publikum.

Rozhodčí měli v úvodní třetině co dělat, rozdali totiž celkem šest trestů, z toho hned čtyři v neprospěch Brňanů, po první využité přesilovce už ale, naštěstí pro domácí, nepřidal celek zpod Krušných hor další branku.

Ve druhé dvacetiminutovce se poměr vyloučených vyrovnal. Domácí, stejně jako hosté v první třetině, dostali k dispozici po faulu po faulu Hübla přesilovou hru pět na tři, kterou si mohli zopakovat hned po jejím konci, když rozhodčí vyloučili Petra Chaloupku. O srovnání skóre se v druhé nabídnuté dvojnásobné přesilovce postaralo elitní duo Jan Hruška - Vojtěch Němec. Útočník s třiapadesátkou na zádech využil skvělého pasu svého spoluhráče a nedělalo mu problém poslat puk do odkryté klece.

Čtyři minuty po první gólové radosti v DRFG Aréně se však opět prosadili hosté. Tomáš Frolo obral o puk Tomáše Kaberleho a se samostatným únikem si poradil, jak jen nejlépe mohl. Po povedeném blafáku mu nedělalo problém zavěsit kotouč do sítě. Svěřence trenéra Aloise Hadamczika další inkasovaná branka zaskočila a těžko se dostávali v závěru druhé periody do brankových příležitostí.

Kometa se zkraje závěrečného dějství snažila dostat do tlaku, což se také povedlo, ale v zakončení se projevila nemohoucnost z posledních utkání. Naopak Litvínov trestal. Čtyři minuty po startu třetí dvacetiminutovky se v úniku prosadil Peter Jánský a dobře umístěnou střelou překonal brněnského gólmana.

Kometa zkusila štěstí při hře bez gólmana, ale ani závěrečný tlak nepřinesl snížení nepříznivého stavu. Litvínov se na brněnském ledě raduje z tříbodového vítězství a oplácí Brňanům porážku z prvního měření sil letošní sezóny.

KOM Karel Beran: My jsme vstoupili do utkání špatně, byli jsme brzy vyloučení, z toho jsme dostali gól. Nepůsobili jsme dobře a nevytvářeli jsme si šance. Ve druhé třetině se to zlepšilo, vrátili jsme se do hry v dvojnásobné přesilovce, ale dostali jsme další gól. Třetí třetinu jsme chtěli zvládnout, ale inkasovali jsme třetí gól a už jsme se do utkání nevrátili, hosté si to pohlídali.
LIT Jiří Šlégr: V naší situaci je pro nás každý bod z venku fantazie. Snažili jsme se vstoupit do utkání bez chyb v obraně a čekali jsme na naše šance. Musím pochválit výkon našeho brankáře. Výsledek jsme se potom snažili udržet až do konce.V Brně se nehraje dobře, jsou tu výborní diváci, kteří své mužstvo ženou.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně