Junioři si doma poradili se pražskou Spartou, brankář Holík udržel čisté konto!

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 17. Svoboda (Střondala, Krejčí), 22. Čejka (Krejčí, Ferda), 59. Plášek (Střondala, Slabý). Rozhodčí: Skopal – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 3:0.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Krejčí I., Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Střondala, Čejka (C), Matula, Kratochvíl, Ferda, Frydrych, Krejčí II., Plášek, Nejedlý
HC Sparta Praha: Hofmann – Frič, Simotics, Eliáš, Vízner, Hanuš – Kadlec, Jandus, Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka (C), Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský.

B r n o – Napravit den staré zaváhání proti Slavii. Takový byl hlavní úkol brněnských juniorů v sobotu po poledni v utkání se Spartou a nutno podotknout, že si s ním poradili na jedničku. Pražský celek v utkání téměř k ničemu nepustili, a i díky dvěma proměněným přesilovkám a nule Martina Holíka zvítězili 3:0! Po čtyřech kolech patří modrobílým v tabulce DHL Extraligy čtvrtá příčka.

Druhé utkání pro oba celky ve dvou dnech začalo aktivitou domácích, kteří chtěli hned od úvodních minut odčinit zaváhání z duelu proti Slavii. První možnost otevřít skóre měl ve třetí minutě na brankovišti tečující Hasoň, ale jako jeho změnu směru, tak následnou dorážku brankář Pražanů pokryl. Záhy se mohl prosadit také Matěj Svoboda, po pasu od Střondaly ale netrefil odkrytou brankou. Na opačné straně měl dobrou šanci, a vlastně vůbec první utkání ze strany Sparty, Procházka, jeho skrytá rána ale skončila jen na oblouku branky. V polovině třetiny si najel do mezikruží domácí obránce Kowalczyk, ale z voleje pálil jen do pravého betonu brankáře Hofmannů. Tři minuty před první sirénou už se domácí dočkali. V přesilovce se kotouč po ose Krejčí – Střondala dostal k Matěji Svobodovi, jenž se umně otočil s kotoučem a poslal jen přesně k tyči - 1:0. Ten samý hráč mohl zvýšit náskok domácích minutu před koncem třetiny, v úniku však nedostáhl svůj blafák do zdárného konce.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky vyšel domácím náramně. Už po sedmdesáti vteřinách se kotouč po skrumáži za brankou odrazil na brankoviště, kde se zjevil volný kapitán Jakub Čejka a se štěstím protlačil puk do sítě - 2:0. Za dvacet vteřin už to mohlo být o tři góly, když si Střondala v situaci jeden na jednoho obhodil beka, ale Hoffman jeho táhlou střelu vyrazil špičkou vyrážečky. Hosté se o šance na snížení připravovali častým vylučováním. V polovině utkání stálo při Pražanech štěstí, když nahození Kučery propadlo brankáři Hoffmanovi mezi rukou a tělem, a puk se vykutálel kousek vedle tyče. V závěru třetiny mohl celek z hlavního města snížit, když Jandus pádil sám na branku, ale v rozhodující chvíli si kotouč až příliš posunul do jízdy. Z protiútoku jel vstříc gólmanovi soupeře osamocený Čejka, tvrdou střelou však svatyni Sparty netrefil.

Také třetí část začala aktivitou svěřenců Jana Zachrly. První šanci měli v úniku Ferda s Čejkou, kteří jeli úplně sami na branku, ovšem tu v rozhodující chvíli minuli. Kometa průběh závěrečné dvacetiminutovky kontrolovala a sama hrozila. V oslabení mohl zvýšit Střondala, který vylepšil však ještě pozici pro Krejčího, ale Hoffman se proti jeho ráně vyznamenal. O několik vteřin později jel Střondala sám na branku, ovšem Hoffman byl opět úspěšnější. Dvě minuty před koncem ujel obraně také Plášek, ani on ale nenašel recept na brankáře soupeře, který držel pro Spartu jiskru naděje na bodový zisk. Ta ale zhasla o půlminuty později, kdy v přesilovce usměrnil právě Karel Plášek do sítě střílenou přihrávku Střondaly a uzavřel skóre na konečných 3:0!

KOM Jan Zachrla: Byl to úplně jiný zápas než proti Slavii. Co se týká dodržování herního plánu, tak kluci splnili všechno, co jsme si řekli. Dobře bránili a všechny věci, co tam měly být, se ve hře vyskytovaly. Troufnu si říci, že jsme tři body získali naprosto zaslouženě. V zápase nebyl moment či pasáž, kdy bychom soupeři dovolili, aby zápas překlopil na svoji stranu. Přesilovky, kterých jsme měli opravdu hodně, byly v některých momentech trochu statické, ale na druhou stranu jsme v nich dali dva góly. Je to půl na půl, ale rozhodně to ještě potřebujeme pilovat.
SPA Jiří Zelenka: Z naší strany to byla jedna velká tragédie. K ničemu jsme se nedostali a Brno bylo ve všech aspektech o 100 % lepší. Takhle se ten hokej hrát nedá. Když pro to nemáte to srdce, tak na ten led vůbec nemáte lézt. Určitě nás srazily hloupé fauly, které vyplynuly z nedisciplinovanosti. Pramenilo to z toho, že jsme neměli žádný pohyb a šermujeme místo toho hokejkou. V dnešním trendu se to píská a my se musíme zaměřit na to, abychom tyhle hloupé fauly nedělali.