Juniorka Komety v souboji o druhé místo podlehla Kladnu

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 22. Hasoň (Ferda, Jurnečka), 47. Ferda (Čejka) – 12. Kučera (Husárik), 24. Schildhabel, 37. Vildumetz, 41. Schildhabel (Svoboda, Patyk), 53. Patyk (Schildhabel, Vildumetz). Rozhodčí: Vrba – Král, Vašíček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, P. Krejčí I., Rafaj, Jeřábek – Havlát, M. Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Petr Krejčí II., Plášek.
Rytíři Kladno: Stahl – Zelingr, Haspeklo, Kryll, Cibák, Klusáček, Kučera, Müller – Gnusin, Patyk (C), Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husárik, Březina, V. Svoboda

B r n o – Po reprezentační přestávce pokračovala DHL extraliga juniorů. Ačkoliv to byl mezi druhou Kometou a třetím Kladnem vesměs vyrovnaný duel, větší produktivitou hýřila kladenská sestava. Kometa měla v zápase velké množství šancí, také přesilovek, ale vše nedokázala přetavit v góly. Kladno bylo efektivnější a připsalo si tři body na venkovním ledě.

Oba celky se v akci představily po pauze dlouhé téměř dva týdny. První šanci měli hosté z Kladna, když Patyk z mezikruží těsně minul tyč Holíkovy svatyně. Čtyři minuty nato si vytvořil úvodní možnost na skórování také celek z jihu Moravy, a to po akci Mlynáře, který zůstal úplně sám před brankou, ale svou tutovku v gól nepřetavil. Vyraženého puku se následně ujal Gajarský, ani on ale neotevřel střelecký účet utkání. Kometa zahrozila i o chvíli později při akci Trnky, jenž vyslal dopředu Pláška, jenže brněnský mládežnický reprezentant netrefil z mezikruží mezi třemi tyče týmu v modrých dresech. To na druhé straně se hosté již dočkali. Po vyhraném buly Husárika se puku ujal Jakub Kučera a jeho rána skončila za záhy domácího Holíka - 0:1. Zvýšit na rozdíl dvou tref mohl Patyk, jenže úplně sám před Holíkem nenapasoval kotouč mezi betony strážce brněnské pokladnice. V poslední šanci úvodní části byl Vojtěch Střondala, ale ten se po své ráně z kruhu vyrovnání nedočkal a gólman Stahl pokryl i dorážky.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím. Ti nejprve přežili šanci Schildhabela, který po průniku z pravé strany trefil jen boční síť, aby půl minuty nato z protiútoku Ferdovu vyraženou ránu dorazil na brankovišti nad beton Stahla úplně volný Jan Hasoň - 1:1. Rytíři se však otřepali a za dvě minuty svůj náskok získali zpět. Křesimír Schildhabel vystihl chybu obrany Brna, octl se sám mezi kruhy a bekhendem poslal puk mezi betony Holíka.

Momentka z utkání Komety s Kladnem. Foto: Jiří Grulich

Kometa měla poté tři šance na vyrovnání. Nejprve Stahl skvěle zastavil průnik Frydrycha i následnou dorážku a v polovině utkání vychytal v mezikruží pohotově pálícího Gajarského. Ten stejný hráč měl šanci i pět minut před druhou sirénou při početní převaze, leč ani on, ani dorážejí Střondala ukazatelem skóre nepohnuli. A domácí na své šance mohli žehrat. Nejprve ještě Brno přežilo šanci Vildumtze, vzápětí však potřetí inkasovalo. Tomáš Vildumetz podruhé v krátkém sledu jel sám na branku a tentokrát střelou po ledě mezi betony uspěl - 1:3.

Kladenští byli na koni a i do třetí části vstoupili skvěle. Produktivní forvard Křešimír Schildhabel se opět dostal do prostoru mezi kruhy a jelikož Holík po předchozí situaci ležel ve svém brankovišti, tak neměl šanci zasáhnout - 1:4. Domácí začali hrát na riziko a poměrně brzy přišlo snížení. Odraženého puku se zmocnil ve volném prostu Radim Ferda a u levé tyče zakončil do poloodkryté branky. Minutu nato mohl snížit Plášek, ale v tutovce přestřelil branku. Na začátku 53. minuty dostali Rytíři k dispozici přesilovku o dvou mužích a využili ji. Schildhabel chytře pustil puk za sebe, kde byl volný Petr Patyk a také kapitán Kladna se zapsal mezi střelce - 2:5. Brno se poté sympaticky snažilo s výsledkem ještě něco udělat, ale další branky se nedočkalo. Kladno po výhře 5:2 získalo tři body.

KOM Jan Zachrla: Moc nevím, co bych k tomu řekl, protože jsme si dali skoro čtyři góly vlastní. Byli jsme v útočném pásmu neplodní a neproduktivní. Soupeři jsme umožnili skórovat z pozice, ve kterých by byl hřích neskórovat. To byla alfa omega celého zápasu a Kladno samozřejmě dobře bránilo, a to je ten celkový výsledek.
KLA Jindřich Lidický: Bylo to vyrovnané utkání. Nám se podařilo z brejků podařilo odskočit na 3:1 a na základě dobrého výkonu obrany, a hlavně brankáře jsme to udrželi. Bylo moc důležité, že jsme proměnili přesilovku 5 na 3, a znovu jsme tak odskočili do náskoku 5:2.