.

Kometa porazila Mladou Boleslav i potřetí v sezóně a posunula se na druhé místo!

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 2. Čermák (J. Káňa, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa, Čermák) – 42. Pabiška (Urban). Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Bláha. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7366. Střely na branku: 21:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC Kometa Brno: Čiliak (42. Vejmelka) – Trška, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, F. Král – Zaťovič, M. Erat, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – R. Zohorna, Nečas, Dostálek.
BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Štich, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Trončinský, Holub, Kučný – Látal, Musil, Lenc – Klepiš, Urban, Pabiška – Vampola, Jonák, Fronk – Jiránek.

B r n o – Dva domácí duely, dvě výhry a šest bodů. Takřka dokonalý víkend mají za sebou hokejisté brněnské Komety, kteří si po Hradci Králové poradili před vlastním publikem také s Mladou Boleslaví. Brňané do utkání vstoupili lépe a první třetinu vyhráli o dva góly. Na začátku té třetí zvyšoval už na 4:0 Tomáš Vincour a následné snížení hostů svěřencům hlavního kouče Libora Zábranského radost ze zisku tří bodů nezkazilo!

Zajímavosti duelu proti Boleslavi

• Skóre zápasu otevřel Leoš Čermák, který zaznamenal jubilejní desátou branku v sezóně
  • Poprvé od návratu po zranění se prosadil Marcel Haščák, pro nějž to byla sedmá trefa v letošním ročníku
  • Marek Čiliak opustil led na nosítkách
  • Kometa se v tabulce vyhoupla na druhé místo, tři body za vedoucí Třinec

Kometě opět vyšel vstup do zápasu, skóre otevřel Čermák

Už od úvodních minut nastoupili Brňané na svého soupeře aktivně. Hned ve druhé minutě se dostal ke střele na modré Štencel, jeho pokus tečovaný Káňou vyrazil hostující brankář jen před sebe, kde číhal Leoš Čermák a ten pohodlně zakončil do prázdné branky – 1:0. Další možnost měl následně po zadovce Zaťoviče Martin Erat, ale kotouč před prázdnou brankou bekhendem netrefil.

Skóre zápasu otevřel pohodlnou dorážku kapitán Leoš Čermák, foto: Roman Kantor

V polovině první třetiny navýšil náskok Komety Hynek Zohorna a po jeho trefě se dlouho zkoumalo video. Rozhodčí nakonec gól neuznal, neboť brněnský útočník podle názoru rozhodčí zasáhl puk bruslí. Co nevyšlo Zohornovi, vyšlo domácím při přesilovce. Po krásné souhře na ose Haščák – Dočekal poslal kotouč druhý jmenovaný před prázdnou branku Vojtěchu Němcovi a ten nadvakrát zasunul puk za beton Lukáše – 2:0.

Ve druhé třetině navýšil náskok Komety Haščák

Prostřední dvacetiminutovka byla ze začátku opatrná a skoupá na šance. První dobrou možnost měl Vincour, ale bekhendem neuspěl. Na druhé straně měl šanci snížit nejprve Vampola, který v přečíslení zvolil střelu a trefil vyrážečku Čiliaka a také Pabiška, ale po přihrávce zpoza branky netrefil puk. Na opačné straně Martin Nečas ve velké šanci místo střely přihrával a vzápětí Jan Káňa z levého kruhu přestřelil branku. Zadařilo se až Marcelu Haščákovi, který ujel po pravém křídlem a prudkou střelou zápěstím trefil přesně nad lapačku Lukáše – 3:0.

Marcel Haščák byl jediným střelcem druhé třetiny, foto: Roman Kantor

Vstup do třetí třetiny ozdobil gól Vincoura, hosté vzápětí snížili

I vstup do třetí periody vyšel Kometě na jedničku. Přesně po minutě hry dostal na vrcholcích kruhů puk od Káni Tomáš Vincour a prudkým příklepem trefil přesně k pravé tyči - 4:0. O půl minuty později se nešťastně při zákroku zranil Marek Čiliak, který opustil ledovou plochu na nosítkách, v brance jej nahradil Karel Vejmelka. Ještě než se brněnský mladík mezi tyčemi stihl rozchytat, Boleslav snížila. Střelu Urbana tečoval vkleče Lukáš Pabiška mimo dosah pravého betonu Karla Vejmelky – 4:1. Vejmelka si následně poradil s šancemi Urbana a Pabišky, na druhé straně Káňa v úniku mířil nad branku a po ráně Haščáka zazvonila levá tyč. Poslední šanci měl Látal, ale Vejmelka jej pohotovým zákrokem vychytal. Kometa tak zvládla i druhé domácí utkání v řadě a vyhoupla se v tabulce na druhé místo, tři body za vedoucí Třinec.

Do utkání byli připraveni dva starší dorostenci v modrobílém dresu. Útočník Martin Nečas nastoupil do zápasu ve čtvrté formaci, připsal si jeden hit a na ledě celkově strávil deset minut. Šestnáctiletý obránce Filip Král byl do zápasu připraven v pozici sedmého beka.

KOM Kamil Pokorný: Dali jsme si za cíl získat v domácím dvojboji 6 bodů, což se nám beze zbytku povedlo, takže jsme spokojeni. Co se týče zápasu, tak jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Dostali jsme se do klidného vedení 3:0, což nám velmi pomohlo. Nešly nám ale moc přesilovky, ze kterých nám vypadl Marek Kvapil, takže hra v početní výhodě byla malou kaňkou na našem výkonu. Pak nám vypadl Marek Čiliak, to nám trochu zatrnulo, ale zvládli jsme to. Chtěli bychom poděkovat divákům za skvělou atmosféru. Stav Marka Čiliaka je zatím neznámý, necháme to na doktorech.
MBL František Výborný: Chtěli jsme se pokusit v Brně vyšťourat alespoň bodík. Bohužel Kometa od začátku ukázala svou kvalitu a také neponechala nic náhodě. I když jsme při inkasovaných brankách nechali nepokryté hráče soupeře. Hráči Brna jsou kvalitní a také kreativní. Pro některé naše hráče proto bylo trošku těžší je bránit. Po náskoku 3:0 bylo jasné, že se bude Brno snažit kontrolovat hru. Kdybychom nedostali čtvrtý gól, tak jsme mohli možná více škrábat. Nový brankář byl po zranění Čiliaka nerozcvičený, ještě by se dalo něco uhrát. Kometa ale byla daleko lepší a body si zasloužila.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně