.

Kometa přepsala dějiny českého hokeje, na utkání se Spartou přišlo 21 500 diváků

Kometa přepsala dějiny českého hokeje, na utkání se Spartou přišlo 21 500 diváků

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, H. Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič, Mikuš), 59. Klimek. (Sabolič). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 21 500 (vyprodáno). Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:4. Hráči utkání: Marek Čiliak - Jan Buchtele.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Trška, Stehlík, Šnajnar – Ostřížek, Hruška, Ton – J. Káňa, V. Němec, Špirko – Mrázek, Čermák (C), H. Zohorna – Vondráček, Koreis, Burian.
HC Sparta Praha: Lukáš – Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Buchtele, Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, Dragoun, Procházka.

B r n o – Na Plzeň 18500 diváků, se Spartou ještě o tři tisíce víc. Kometa před vyprodaným stadiónem za Lužánkami přivítala v páteční podvečer rivala - pražskou Spartu. Před utkáním rozproudilo obecenstvo vystoupení skupiny Kabát a pak se šlo na věc. Domácí po polovině duelu vedli 2:0, ve třetím dějství ovšem náskok ztratili a vypadalo to, že se půjde do prodloužení. Necelé tři minuty před koncem však zlomil duel na stranu hostů Čajkovský a definitivu učinil následně Klimek. Kometa - Sparta 2:4.

Komentář k zápasu

Před utkáním odhalily legendy Komety (Kříž, Winkler, Meixner a Mašlaň) novou maketu stadiónu, který by měl v budoucnu stát na místě za Lužánkami, kde se odehrával páteční duel. Zároveň diváci uctili památku nedávno zesnulého Bronislava Dandy, jenž na tomto místě vybojoval všech jedenáct mistrovských titulů. Úvodního vhazování se chopili primátor města Brna Petr Vokřál a generálporučík Armády České republiky Josef Bečvář.

První třetina byla z obou stran opatrná, do provozní teploty se však postupem času dostávala Sparta, který byla aktivnější. Nicméně na Čiliaka nedokázal vyzrát Klimek, ani ranou z mezikruží Forman. Kometa hrozila sporadicky, dobrým střeleckým pokusem se prezentoval Vondráček, ale Lukáš byl připraven. V závěru třetiny ještě pálil navrátilec Ton, ale nad.

Druhé dějství začalo přesilovkou Komety. Na trestnou usedl Švrček a za patnáct vteřin jej vyhnal z lužáneckého mrazu prudkou střelou Petr Kuboš - 1:0. Těsně za polovinou utkání bylo v Brně ještě veseleji. Mrázek našel před bránou Leoše Čermáka, který nadvakrát dotlačil puk za záda bezmocného Lukáše - 2:0. Sparta se rozhodně nechtěla vzdát a pět minut před koncem periody přišla odpověď. Švrčkovo nahození tečoval před Čiliakovou klecí Curtis Hamilton - 2:1. Od té doby byla Kometa pod tlakem, ale těsné vedení prozatím udržela.

Jenže ve třetí třetině o něj přišla. Běžela šestá minuta poslední části - Daniel Přibyl si najel zpoza brány a nikým nekrytý překonal slovenského brankáře - 2:2. Vzápětí mohl překlopit výsledek na stranu Komety Trška, ale jeho výlet před Lukáše zastavil právě muž s maskou. Už se zdálo, že by se mohlo jít do prodloužení, ale v čase 57:04 končil Hruškův trest, z pravého kruhu vystřelil Michal Čajkovský a Sparta rázem vedla 3:2. Definitivu výsledku učinil krátce před koncem Lukáš Klimek a hosté si tak v rámci Hokejových her Brno 2016 odvezli vítězství a tři body.

Rekordní návštěva 21 500 diváků přepisovala dějiny českého hokeje, fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, hokejisté předvedli parádní hokej, což všichni po utkání náležitě ocenili.

Hlavní partner akce

Ohlasy trenérů

KOM Alois Hadamczik: Sparta v první třetině neproměnila šance, proto byl výsledek vyrovnaný. Hráli jsme totiž docela naivně, hosté nás přebruslovali, ukazovali, že jsou silní na puku. Ve druhé třetině jsme hráli dobře, změnili taktiku a vedli 2:0. Řekl bych, že jsme odehráli slušné utkání, bohužel jsme udělali hrubou chybu na 2:2. I pak jsme měli šance, ale Sparta byla v útoku silnější. Přesto všechno to bylo výborné utkání, děkuji divákům za parádní kulisu a za nový rekord extraligy. Je to skvělý počin pro brněnský a vůbec český hokej.
SPA Josef Jandač: Myslím si, že celý večer se povedl. Bylo to parádní vystoupení obou týmů. Padl divácký rekord, atmosféra byla krásná. Pro nás je dobré, že jsme vývoj otočili a zaslouženě vyhráli. Musím ocenit brněnské diváky, kteří výborně fandili, celé utkání pod širým nebem hodnotím naprosto skvěle. Pro nás je to o lepší, že jsme za Lužánkami vyhráli.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

8. kolo
Kometa - Sparta
KOM - SPA
34. kolo
Kometa - Sparta
KOM - SPA
21. kolo
Sparta - Kometa
SPA - KOM
47. kolo
Sparta - Kometa
SPA - KOM


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál