Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Kometa přepsala divácký rekord extraligy a zdolala Plzeň

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Branky a nahrávky: 17. Káňa, 20. Hruška (Mrázek, Kováčik), 33. Hruška, 48. Němec (Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) – 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Kadlec, Kubalík) . Rozhodčí: Polák, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18514 (rekord extraligy). Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2. Hráči utkání: Jan Hruška - Miroslav Indrák.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Stehlík, Trška, Dujsík, Štindl – Ostřížek, J. Hruška, H. Zohorna – Káňa, V. Němec, Mrázek – Raška, Čermák (C), Dočekal – Burian, Koreis, Vondráček.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Kudroč, Moravčík, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Bližňák, Kratěna (C) – Suchý, Preisinger, Hrňa – Poletín, Beran.

B r n o – Přepište dějiny, Kometa překonala divácký rekord samostatné české nejvyšší soutěže. Na provizorní stadión za Lužánkami přišlo skvělých 18514 diváků, kteří sledovali v silném mrazu bojovný a napínavý hokej. Kometa prohrávala, ale dokázala utkání zvrátit na svou stranu a nakonec získat tři důležité body. Hrdinou se stal jednak střelec dvou branek Jan Hruška a jednak Jan Káňa, jenž si připsal gól, asistenci a vyhranou bitku - hattrick Gordieho Howa!

V mínus osmi stupních začal duel mezi Kometou a Plzní hraný pod širým nebem. Do něj lépe vstoupili hosté, kteří si vytvářeli šance a v jedenácté minutě se dostali do vedení. Kratěna krásně našel před bránou Jakuba Lva, který pohodlně překonal Čiliaka - 0:1. Kometa před zápasem vzdala hold válečným veteránům a hráči tamního klubu jako by si vzali z těchto bojovníků příklad. Během necelých tří minut dokázali duel otočit. Nejprve se v sedmnácté minutě prosadil z těžkého úhlu Jan Káňa a obrat v poslední minutě první třetiny dokonal Jan Hruška, kterému přihrál zpoza brány Mrázek 2:1.

Mrazivé odpoledne pokračovalo a hrál se vcelku vyrovnaný hokej. Plzeň měla solidní šance, Kratěna ve velké šanci neprostřelil Čiliaka a poté neuspěl ani Preisinger. Kometa měla tutovku Káňou, který prudce vystřelil a orazítkoval tyč Machovského svatyně. Možná rozhodující moment se urodil za polovinou nedělního utkání. Po hrubici Jeřábka se dostal ke kotouči Jan Hruška a potřetí překonal plzeňského gólmana - 3:1. Indiáni se ale nehodlali s tímto stavem spokojit a vynutili si tlak, jenž vygradoval kontaktním gólem. Miroslav Indrák se dostal k odraženému kotouči a poslal ho do brněnské klece - 3:2.

Třetí třetina začala šarvátkou mezi domácím Káňou a plzeňským Jakubem Lvem. Ač je brněnský útočník o deset centimetrů menší, se Lvem si dokázal poradit. Aby toho nebylo málo, krom vyhrané bitky a gólu si Káňa připsal i asistenci - čímž zaznamenal hattrick Gordieho Howa. Káňovu přihrávku zhodnotil přesným zakončením Vojtěch Němec, který ujel obraně hostů a svůj nájezd zakončil naprosto přesně - 4:2.

Ačkoliv se Plzeň snažila a pokusila se opět snížit, proti byl Marek Čiliak, který fantasticky zabránil pokusu Indráka. Kouč Straka si vzal oddechový čas, odvolal brankáře, ale využít toho dokázala Kometa. Obránce Jozef Kováčik vyhodil puk přes celé hřiště tak šikovně, že touš skončil v síti - 5:2. Rekordní návštěva české nejvyšší soutěže - 18514 diváků - tak viděla výhru domácí Komety 5:2.

Hlavní partner akce

KOM Kamil Pokorný: Chtěl bych poděkovat vedení Komety a všem lidem, kteří vynaložili neskutečné množství sil, aby se tato akce mohla konat. Naše vítězství se rodilo těžce, prohrávali jsme, na hráče to trochu dolehlo, zbytečně jsme napadali v době, kdy to nebylo nutné. V polovině zápasu jsme se zlepšili, čekali na chyby soupeře a povedlo se nám je potrestat. Plzeň hrála velmi dobře, ukázala proč je druhá v tabulce. Máme radost, že jsme utkání pod širým nebem zvládli. Petrovi Tonovi oteklo přes noc celé oko, neviděl na něj dobře, proto nemohl nastoupit. Doufáme, že bude v pátek v pořádku.
PLZ Michal Straka: Nezačali jsme špatně, šli jsme do vedení a měli šance. Pak jsme ale začali ztrácet kotouče a Kometa nás dostávala pod tlak. Chybovali jsme v rozehrávce, Kuba Jeřábek přihrál špatně a dostali jsme třetí gól. Šancí na srovnání bylo však dost, ale v poslední části jsme udělali mnoho chyb a domácí si vytvořili dostatečný náskok. Kometa vyhrála dle mého názoru zaslouženě.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně