Kometa se ujímá vedení v sérii, hattrickem se blýskl Ondřej Němec

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 8. O. Němec, 22. M. Erat (J. Krejčík, Zaťovič), 29. O. Němec, 37. H. Zohorna (Mallet), 43. Nečas (H. Zohorna), 46. Zaťovič (M. Erat, J. Krejčík), 48. Gulaši (J. Krejčík), 52. O. Němec. Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc Dietz 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 25:24. Stav série: 2:1 Hráči utkání: Ondřej Němec - Alexandre Picard.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, J. Krejčík, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Dočekal, Čermák, Vincour – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vondráček.
Mountfield HK: Rybár (40. Kacetl) – Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Vydarený, Pláněk, Čáp – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Picard, T. Knotek, Jarůšek – Šimánek, Dragoun, Köhler – Kopta, Nedvídek, R. Pavlík.

B r n o - Semifinálová série se z města pod Bílou věží přestěhovala na jih Moravy za vyrovnaného stavu a vyprodaná DRFG Arena tak napjatě sledovala, kdo se ujme vedení. Nakonec to zvládli mnohem lépe domácí, kteří nedali výběru Václava Sýkory šanci a osmi góly si pojistili druhý bod série. Hattrick si na své konto připsal Ondřej Němec a skvělým výkonem se blýskl Marek Čiliak, který ani jednou nenechal hradecké hráče ochutnat gólovou radost.

Zajímavosti utkání

• Na třetí semifinálové utkání si našlo cestu 7700 diváků, v Brně bylo vyprodáno
  • Osmnáctiletý Martin Nečas si připsal už čtvrtý gól v letošním play off
  • Nejlepším hráčem domácího výběru byl vyhlášen Ondřej Němec, který v utkání zkompletoval hattrick
  • Hradec ani na devátý pokus neporazil Kometu na jejím ledě, na první extraligovou výhru v Brně tak Východočeši stále čekají
  • Kometa zaznamenala svou největší výhru v historii play off a v novodobé éře po vstupu do extraligy

Pokud se fanoušci v napěchované DRFG Areně obávali stejného úvodu jako v prvním domácím utkání se Spartou, uklidnil je hned v první minutě Hruška, který se dostal do obrovské příležitosti, zblízka ale naneštěstí pro domácí hráče nepřekonal Rybára, který opět nastoupil do Hradecké brány od úvodních minut. V osmé minutě už ale bylo pod Špilberkem veselo. Ondřej Němec se u hrazení opřel do puku, propálil vše, co stálo kotouči v cestě do brány a zužitkoval tak úvodní tlak svěřenců hlavního kouče Libora Zábranského - 1:0.

První přesilovou hru dostali k dispozici domácí, když Roman Kukumberg musel za sekání opustit hrací plochu, Brňané ale nedokázali dvouminutovou početní převahu přetavit ve druhou branku. Podruhé se z gólu radovali modrobílí v osmnácté minutě, ale po pár minutách jejich radost utnul hlavní rozhodčí, který po poradě s arbitrem u videa rozhodl neuznat druhou branku, jelikož kotouč nepřekročil brankovou čáru, akce Vojty Němce tak nakonec nemohla nést přívlastek gólová a do kabin šly oba celky za stavu 1:0 pro brněnskou Kometu.

Ve druhé dvacetiminutovce se už rozjel modrobílý brankostroj naplno. Nejprve v přesilové hře napřáhl Martin Erat a prvním gólem v play-off zvýšil na 2:0. Krátce před půlkou zápasu pak ukázal svoji šikovnost podruhé v utkání Ondřej Němec, který téměř z rohu útočného pásma vymetl všechny pavučinky v Rybárově bráně - 3:0. Ve 37. minutě si nabruslil podél pravého mantinelu do útočného pásma Hynek Zohorna a poslal kotouč nad Rybárovo rameno – 4:0.

Hynek Zohorna se trefil přesně nad rameno Rybára – 4:0. Foto: Roman Kantor

Do třetí třetiny si brněnští přenesli gólový apetit z prostřední části a ačkoliv se do hradecké brány postavil Ondřej Kacetl, ani on nedokázal dlouho odolávat brněnským puškám. Pátý gól na brněnské konto přidal Martin Nečas, když po pasu zpoza brány prostřelil Kacetla střelou k tyči. O tři minuty později tečoval střelu Martina Erata na brankovišti Martin Zaťovič a i on se tak mohl radovat z první trefy ve vyřazovacích bojích – 6:0. Neuběhly ani tři minuty a DRFG Arena byla na nohou už posedmé. Michal Gulaši vzal střelu při hře 4 na 4 na sebe a přízemní dělovkou zvýšil na 7:0.

Po hattricku Vojtěcha Němce ve čtvrtfinále přišel další hattrick Brňanů v semifinále, tentokrát se ho ale dočkal jmenovec třígólového útočníka – obránce Ondřej Němec. Ten v oslabení při samostatném úniku nekompromisní střelou nedal Kacetlovi šanci a postaral se tak o to, aby na kostce nad ledem svítilo po třetím semifinálovém utkání skóre 8:0.

Ondřej Němec oslavuje hattrick. Foto: Roman Kantor

Marek Čiliak si tak ke svým sedmadvacátým narozeninám připsal druhou vychytanou nulu v semifinále a Kometa se dostává do vedení v sérii 2:1 na zápasy, už zítra ale čeká partu kolem kapitána Leoše Čermáka čtvrté utkání

KOM Kamil Pokorný: Diváci nás hnali, začali jsme náporem. Ve druhé třetině jsme byli hodně rádi, že nám vyšly přesilovky, které nám v Hradci moc nefungovaly, pak se už přenesla pohoda na naše hokejky, vyhráli jsme sice vysoko, ale znamená to pouze jeden bod, nepodléháme euforii a chceme se dobře připravit na zítřejší zápas. Marku Čiliakovi gratulace k narozeninám a k vychytané nule.
HRK Václav Sýkora: Budu hodnotit jenom první půlku zápasu, tu druhou totiž vůbec nemá cenu hodnotit. Čekali jsme velký nápor Komety, myslím, že si nevytvořila až tolik jasných gólových šancí v první třetině, ale dali i tak gól na 1:0, my jsme šance nevyužili. Zlomový moment přišel v polovině druhé třetiny, kdy Kometa využila přesilovky, tyto góly si myslím, že rozhodly utkání. Ztratili jsme utkání, ale zítra se hraje znova.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně