.

Kometa se vrací na první místo extraligy! V Boleslavi vyhrála za tři body po čtyřech letech

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 40. Hyka (Musil), 45. T. Voráček (Orsava, Urban) – 37. Haščák (Trška, V. Němec), 38. Gulaši (M. Erat), 47. Vincour (Čermák, Kováčik), 60. M. Kvapil. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 2:4, navíc Erat 10. minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3952. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4. Hráči zápasu: Tomáš Hyka - Peter Trška.
BK Mladá Boleslav: Lukáš – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Pastor – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Jiránek, Musil.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Koch – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa (C), Čermák, Vincour – Dočekal, Nečas, Dostálek - Dymáček.

M l a d á B o l e s l a v / B r n o - Druhý venkovní zápas v řadě čekal na brněnskou Kometu. Po Hradci zamířila do Mladé Boleslavi, kde naposledy vyhrála za tři body v únoru 2012. Po čtyřech letech však přišlo vítězství. Kometa napravila porážku z Hradce a je zpátky na prvním místě tabulky extraligy.

Zajímavosti duelu:

• Kometa naposledy vyhrála v Mladé Boleslavi za plný bodový zisk 24. února 2012
  • Marek Kvapil vstřelil devátou branku sezóny - je nejlepším střelcem extraligy, vede kanadské bodování a také má nejvíc asistencí
  • Michal Gulaši vstřelil první gól sezóny, zároveň první gól v Kometě
  • Do prvního zápasu sezóny nastoupil obránce Patrik Koch
  • Kometa se vrátila do čela Tipsport extraligy

Do utkání zasáhli mladíci - Patrik Koch, Martin Nečas, Roman Dymáček.

První třetina nabídla ofenzivní hokej. Do první šance se dostal domácí Vampola, ale dnes nastupivší Karel Vejmelka si připsal výtečný zákrok. Na druhé straně zahrozila i Kometa, Haščák ovšem ani nadvakrát nepřekonal Lukáše v mladoboleslavské kleci.

Za polovinou utkání se dostal do tří tutovek Martin Dočekal. Nejprve v oslabení prchl domácí obráně a při své šanci byl navíc byl faulován. Nařízené trestné střílení neprovedl špatně, zkusil bekhendový blafák, ale domácí gólman si věděl rady. A stále ve stejném oslabení pálil třebíčský rodák z mezikruží, nicméně branku domácích minul. Hrál se pohledný hokej, hodně se bruslilo, šancí bylo skutečně mnoho, leč první třetina se obešla bez branek.

Martin Dočekal a jeho samostatný nájezd na Lukáše. Foto: Roman Kantor.

Dvě rychlé branky Komety a chycený nájezd Vejmelky

Největší a nejzajímavější momenty se udály v posledních pěti minutách druhé třetiny. Urban uvolnil svého kolegu Hyku a bylo nařízeno trestné střílení, byť se z opakovaných záběrů zdálo, že Štencel vypíchl puk čistým způsobem a jako první se dotkl puku. Každopádně Hyka jel trestné střílení na stejnou bránu, jako brněnský útočník Dočekal, ale na Vejmelku si Hyka nepřišel.

Modrobílá družina podporováná velkou masou svých fanoušků otevřela skóre v 37. minutě. Obránce Trška poslal pas před bránu, kde byl Marcel Haščák a po jeho naprosto regulérní teči bruslí Brno vedlo 1:0. Uběhla minuta a pět vteřin a na komeťácké střídačce bylo ještě veseleji. Po vyhraném Eratově buly napřáhl od modré Michal Gulaši a jeho pumelice s pomocí tyče zapadla do brány - 0:2. Domácí se dostali do hry kontaktním gólem pět vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky. V přesilovce mířil přesně nad vyrážečku Vejmelky útočník Tomáš Hyka - 1:2.

Ve třetí třetině se do několika střeleckých pokusů dostal aktivní Marek Kvapil, ale Lukáše nedokázal překonat. I boleslavský Vampola pořádně zahrozil a výtečně chytající Vejmelka podržel svůj tým. Svěřenci trenéra Výborného se dočkali v 45. minutě vyrovnaní. Nenápadnou střelu od modré vyslal obránce Tomáš Voráček a bylo srovnáno - 2:2. S Kometou však inkasovaná branka neotřásla, ba naopak. V přesilovce si najel na levý kruh Tomáš Vincour a jeho parádní bomba vymetla pavučiny v boleslavské svatyni - 2:3!

Osm minut před koncem mohl zvýšit skóre Káňa s Tomášem Vincourem, v domácím brankovišti bylo pořádné horko, Lukáš však vše důležité vyřešil. Boleslav zkusila v závěru power-play, ale Marek Kvapil vybojoval kotouč a v čase 59:11 pečetil vítězství Komety, která se vrací zpátky na první místo Tipsport extraligy.

MBL Marian Jelínek: Nepodali jsme špatný výkon, hráli jsme velmi dobře, ale síla soupeře byla znát. Přestože jsme měli kotouč v držení a byli jsme u soupeřovy brány, tak jsme si úplně tutové šance nevytvořili. Paradoxně jsme dostali takové hloupé góly, šance tam byly úplně jiné a lepší. To v takovém zápase bývá. Je nám ke cti, že jsme z 0:2 opravdu vstali a vyrovnali na 2:2. Klíčová situace byla, že jsme ten stav delší dobu neudrželi, protože se mohlo stát všechno možné. Ale byli jsme brzy vyloučení a soupeř nás potrestal.
KOM Martin Pešout: Byl to nadprůměrný extraligový zápas, který měl všechno, co měl mít. Pro nás je výsledek dobrý, protože tady v Boleslavi se nevyhrává často. Rozhodla naše přesilovka, kterou jsme dokázali využít na 3:2. Za stavu 2:0 to vypadalo, že už zápas ovládneme, ale domácí zabrali a vrátili se zpátky na 2:2. Kdybychom dostali gól, tak mohl zápas skončit opačně, ale tou přesilovkou jsme se uklidnili. V závěru jsme si počkali na šanci a do prázdné branky jsme ten zápas definitivně rozhodli.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně