Kometa sice rychle vedla, nakonec ale Třinci podlehla

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 2. H. Zohorna (Mallet), 56. Vondráček (O. Němec) – 6. Marosz (Roth, Hrňa), 18. Krajíček (Kane), 27. Petružálek (Linhart, Klimenta), 35. Kreps (Petružálek, Rákos), 51. Dravecký (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Polák – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
HC Kometa Brno: Vejmelka (27. Čiliak) – Bartejs, O. Němec (A), Trška, Kováčik (A), Gulaši, Šnajnar, Malec – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – J. Káňa (C), Čermák, Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Haščák, Dočekal, Vondráček – V. Němec.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Rákos, Kreps, Netík – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Klimenta, Redenbach, Petružálek (A) – Dravecký, Marosz, Hrňa.

B r n o – Hokejisté Komety ve svém předposledním vystoupení na domácím ledě v základní části body nevydolovali. Druhému celku extraligové tabulky Ocelářům z Třince podlehli 2:5. Modrobílí se sice dostali do vedení, když se ve druhé minutě prosadil Hynek Zohorna, hosté ale ještě v první části utkání otočili, a nakonec získali tři body.

Domácím vyšel vstup do utkání. Hned ve druhé minutě Mallet šikovnou zadovkou přenechal puk Hynku Zohornovi, po jehož svižné střele z levého kruhu propadl puk Hrubcovi mezi vyrážečkou a tělem. Při rychlém protiútoku našel v polovině šesté minuty Roth přesnou kolmicí najíždějícího Rostislava Marosze, který se do odkryté klece nemýlil. Domácí si mohli záhy jednobrankové vedení vzít zpět, jenomže žádnou ze svých dobrých příležitostí nevyužili. A tak se do vedení dostali hosté. Lukáš Krajíček sice v osmnácté minutě zpoza kruhů minul bránu, jenomže kotouč se nešťastně odrazil od zadního mantinelu na Vejmelku, od jehož betonu se puk dostal za brankovou čáru.

Velice aktivní Martin Nečas spálil několik tutovek. Foto: Roman Kantor.

Na úvod druhé části si domácí vytvořili několik šancí, které ale neproměnili. Po Gulašiho přihrávce nepřekonal Hrubce zblízka Vincour, po skončení přesilovky svou šanci neproměnil ani Nečas. Slovo si tak vzali hosté. Po střele Linharta od modré čáry se v nepřehledné situaci před Vejmelkou nejlépe zorientoval Jakub Petružálek, který poslal buk bekhendem pod víko. Po třetí inkasované brance nahradil ve svatyni modrobílého celku Vejmelku Marek Čiliak. Domácí se mohli dostat na kontakt, ovšem Dočekalovu střelu z mezikruží vychytal Hrubec. Následně si Oceláři zahráli svou první přesilovou hru a znovu se jim povedlo vstřelit šťastnou branku. Ve 35. minutě hledal Kamil Kreps před bránou spoluhráče, ovšem puk si za Čiliakova záda si srazil smolně jeden z obránců brněnského celku.

Nešťastná teč před brankou znamenala čtvrtou branku v síti Komety. Foto: Roman Kantor.

Na úvod třetí části to na ledě DRFG Areny jiskřilo. Ve 45. minutě se do sebe při jedné z potyček pustili v regulérním pěstním souboji Mallet s Krepsem. Ve 46. minutě sudí nařídil trestné střílení ve prospěch Třince. Exekuci třineckého forvarda Kanea ovšem vychytal připravený Čiliak, jenž zakročil betonem. Hosté se nakonec přeci jen dokázali prosadit ještě jednou. Rákosovou střelu z levého kruhu Čiliak ještě vyrazil, ovšem dorážející Vladimír Dravecký v 51. minutě rozvlnil síť za zády brněnského brankáře. I domácím se podařilo ještě jednou prosadit. Puk se po střele Tomáše Vondráčka odrazil od obránce Milana Doudery za Hrubcova záda. Ani tato branka už nic nezměnila na tom, že si Oceláři odvezli z Brna všechny tři body.

KOM Kamil Pokorný: Dali jsme rychlý gól, od kterého jsme se chtěli odrazit. Třinec nás ale přečíslil a srovnal. Následně jsme dostali vlastní gól. Kvůli našemu aktuálnímu rozpoložení jsme poté inkasovali i poté. Nedokázali jsme se odrazit, jelikož jsme naše šance nevyužili. Ke konci jsme bojovali, abychom neutrpěli nějakou potupnou porážku.
TRI René Mucha: Musím celému týmu poděkovat za výborný výkon. Chceme na něj navázat i v dalších zápasech. Sice jsme z první šance Brna dostali gól, naštěstí se nám podařilo otočit vývoj. Ve druhé části jsme byli lepším týmem a dostali jsme se do většího vedení. Myslím si, že si zaslouženě odvážíme tři body.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně